Futbola Dair Her Şey [2024]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Aziz Yıldırım aday olma kararı aldı.

Haberi Yağız yaptı sanırım kendisinden duymakta nasip olur umarım. İsabetli bir karar oldu. 6 sene önce nasıl desteklediysem Ali Koç’u aynı desteği Aziz Yıldırım’a veriyorum şimdi o gün stadyumda yuhalayanları görelim bakalım oradan nasıl çıkacaklar.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Aziz Yıldırım aday olma kararı aldı.

Fenerbahçe denenmişi denemekten vazgeçmiyor, sanki sürekli bir dejavu yaşıyor.

Koskoca kulüp 2 tane başkana ve 4-5 tane teknik direktöre ( Ersun Yanal-İsmail Kartal-Pereira-Aykut Kocaman vs ) muhtaç kalmış gibi davranıyorlar.

• Haberi Yağız yaptı sanırım kendisinden duymakta nasip olur umarım. İsabetli bir karar oldu. 6 sene önce nasıl desteklediysem Ali Koç’u aynı desteği Aziz Yıldırım’a veriyorum şimdi o gün stadyumda yuhalayanları görelim bakalım oradan nasıl çıkacaklar.

Galatasaraylı olarak gönlüm Ali Koç’tan yana.

• Neu
    • Offizieller Beitrag

Fenerbahçe denenmişi denemekten vazgeçmiyor, sanki sürekli bir dejavu yaşıyor.

Koskoca kulüp 2 tane başkana ve 4-5 tane teknik direktöre ( Ersun Yanal-İsmail Kartal-Pereira-Aykut Kocaman vs ) muhtaç kalmış gibi davranıyorlar.

Yıllarca her başarılı teknik direktörü kovup Fatih Terimi ben mi getirdim:) Bu sadece Fenerbahçeye özel birşey değil kısacası..

• Yıllarca her başarılı teknik direktörü kovup Fatih Terimi ben mi getirdim:) Bu sadece Fenerbahçeye özel birşey değil kısacası..

Galatasaray'ın başarılı olup da gönderdiği tek teknik direktör Hamza Hamzaoğlu. Onun da oynattığı futbol biraz Aykut Kocaman stili olduğu için taraftar benimsemedi. Fatih Terim ise kulübün efsanesi defalarca gitse de geri gelir kapı ona hep açıktır zaten kendisinin de bir sözü var Galatasaray beni iyi olduğundan değil kötü günlerde çağırır diye Fenerbahçe'deki durumla çok farklı

• Neu
    • Offizieller Beitrag

Bu arada Aziz Yıldırımın adaylığıyla ilgili yorumumda şu, daha önce gitmesi gerektiğini belirtmiştim, ancak gelen gideni arattı Ali Koç kulübü yönetemediği gibi tarihin en kötü başkanlığına aday bir süreç geçirdi. Şuanda ilaç Aziz Yıldırımda değildir ancak Ali Koçtan daha iyi başkanlık yapacağı aşikardır. Ben yine de başka bir başkan adayı olması gerektiğini ve camianın güvenoyunu alarak gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Adayda çıkmıyor çıkanda çekiliyor buda başka bir ilginç durum Fenerbahçe için.

• Neu
    • Offizieller Beitrag

Galatasaray'ın başarılı olup da gönderdiği tek teknik direktör Hamza Hamzaoğlu. Onun da oynattığı futbol biraz Aykut Kocaman stili olduğu için taraftar benimsemedi. Fatih Terim ise kulübün efsanesi defalarca gitse de geri gelir kapı ona hep açıktır zaten kendisinin de bir sözü var Galatasaray beni iyi olduğundan değil kötü günlerde çağırır diye Fenerbahçe'deki durumla çok farklı

denenmişi denemek ya olaya bu açından bakınca öyle, bu arada Lucescu yu unutmuşsun. Ayrıca başkan konusunda da benzer durum var Dursun Özbek sizin daha önce başkanınız değilmiydi?

• Yıllarca her başarılı teknik direktörü kovup Fatih Terimi ben mi getirdim:) Bu sadece Fenerbahçeye özel birşey değil kısacası..

Denenmişi denersin hocam bunda bir sıkıntı yok.

Ama bir takımı bunlara mecbur etmek başka bir şey, sıkıntı 10 senedir bu başkan ve teknik direktörleri denemekle gelmeyen başarılara rağmen denenmişlerde ısrar etmeler.

Yoksa biz kendi efsanemiz Fatih Terim’i bile başarısız olduğunda gönderdik, başarısız olan Dursun Özbek ve Burak Elmas’ı da zamanında gönderdik.

Denenmiş olan Dursun Özbek başarısız olsaydı yine gönderildi ama sizde durum pek de öyle değil :)

• Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye kazandırdıkları tekrar seçilmesi için yeterli bence. Türkiye'nin ilk modern stadını kazandırdı. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktı takım. Euroleague'i aldı, Fenerbahçe Üniversitesi'ni ve birçok tesisi kurdu.

• Neu
    • Offizieller Beitrag

başarısız derken 2 defa üst üste şampiyon olmuş 3. senesinde hala şansı olan Terim gönderildi diye hatırlıyorum. Neyse burada ki durum denenmişi Galatasarayda denemiş, mesela yukarıdaki 2. cümleni söylersen bunu konuşabiliriz ama cümleye denenmişi denemek şeklinde başlarsan aynı görüşteyim Galatasarayda bunu yapmıştır Beşiktaşta başka takımlarda,

• Neu
    • Offizieller Beitrag

Bu arada söylediklerim genelde teknik direktörler hakkındadır, başkan örneği verildi diye başka yazdım, Teknik direktörler konusunda her takım daha önceki yıllarda güvendiği hocaları defalarca çağırabilir takımın başına, Fenerbahçe de bir süre Daum örneği meşhurdur, Galatasarayda Coşkun Özarı, Mustafa Denizli kaç defa teknik direktörlük yapmış bakılabilir.. Fenerbahçe nezdinde İsmail Kartal, Pareira gibi örnekler büyük seçim hatasıdır, onuda Ali Koç a yazabilirim rahatlıkla.. Aykut Kocaman da her ne kadar sevmesemde Fenerbahçelinin gözünde yeri farklı hocadır,

Toparlayalım Aziz Yıldırım aday oldu gelirse bu Ali Koçtan daha iyi yönetir ama ben başka birilerinin çıkmasını gözüm arıyor...