Bir Karsever Özelliği Söyle

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gündüz değil de gece saat farketmeksizin kar yağışının altında kulaklık takıp saatlerce dolaşmak. Gündüz yürümek gece ki kadar rahatlatmıyor insanı. Sokaklar, caddeler bomboş kimse yok dışarıda tek başına kar yağışının altında yürüyorsun…

• Eskiden çift camlı doğramalar yoktu .ağaç ve alüminyum doğramalar vardı.

Ve camlar tek camdı.

Ben kar yağacağını camın kokusundan anlardım. Kokuyu aldığım zaman mutlaka ,gecenin ilerleyen saatlerinde veya sabaha kar başlardı.

Şimdi her şey gibi doğramalar da , camlar da değişti.

• +1😀 o kokuyu bende biliyorum

• Kaç sene oldu bilmiyorum doya doya kar yağışını seyredeli.

Masumiyeti simgeleyen rengiyle merhameti hatırlatan, soğuğuna rağmen içimizdeki çocuğu ısıtan bir şey bu kar.

Yağarken izlemenin huzur verdiği, kendi gibi kalpleri de yumuşatan bir güzellik. Her bir kar tanesinin birbirinden farklı ve ayrı olduğunu izlerken, Rabbime imanın kuvvetleniş lezzeti...

Üzerinde adımlarken çıkan o sesin içi kıpır kıpır edişi ve inci tanelerinin yeryüzüne düşmesiyle beraber gelişine sevinen mutlu çocuk sesleri.

Benim gözümde Kar da bir çiçektir yalnızca kendi mevsiminde açan. Bu yüzden kendisini görmeden önce kokusunu duyarsınız size yaklaştığında. Rüzgârdan onun selamını alır, topraktan kaç gün misafir olacağını öğrenmeye çalışırsınız.

Hava kurşunî renkte bulutlarla kapanır, vakit geceyse de etraf aydınlıktır. Her şey yavaşlar ilk kar tanesinin yeryüzüne inmesinin ardından. Ağır usul, nazlı nazlı ve dönerek inişinden anlarsınız ki kar da memnundur halinden.

Hangi şehirde, kasabada ya da köyde yaşıyor olursanız olun, o aynı şiirlerdeki mısralar gibi düşer pencerenizin önüne.

Şayet her insanın gökyüzünde bir yıldızının olduğu doğruysa, mutlaka her insanın rüzgârlarla başka diyarlara savrulan, kendinden çok uzaklarda bilmediği iklimlerde eriyen ve tekrar göğe yükselen bir de kar tanesi vardır gökyüzünde. Kim bilir, geciktiğinde yolunu hasretle bekleyişimiz ve geldiğinde içimizi kaplayan çocuksu sevinç belki biraz da bu yüzdendir

Kardır kışın dili ve kar çiçeklerin en çabuk solanıdır, tekrar açmasını beklediğimiz. :31582

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• biraz garip gelebilir ama kar yagisinda araba kullanmaya bayılıyorum yolda kalanlara yardım etmek filan sanki hobi oldu ve tabiki gece o müthiş atmosferde saatin önemi olmaksızın dışarıda yürümek o sessizlikte yere düşen her beyaz taneden haz duymak hatta yolların kapanması ve şu an elimle yazamadığım ama hatıraları süsleyen bir suru duygu hasret ve özlemle bekliyorum

• Konu için teşekkürler elinize sağlık Gréy 👏🏻

Konu kar olunca bende akan sular durur..Kar sevgimiz çocukluğumuza dayanıyor ve o günlerden beri çoğalarak artmaya devam ediyor.Kar yağarken camın önünde bıkmadan saatlerce izlemek, Karda yürüyüş yapmak,Gece gökyüzünde oluşan o turuncu hava benim için en vazgeçilmezler arasında..

Çocukken gece uyuyup sabaha her yerin karla dolu olduğu zamanlar en güzel yıllardı,bide anonsta okulların tatil edildiği haberini alınca kendimizi dışarıya atıp saatlerce karda oynayıp bayırdan kayardık....Rabbim daha da güzellerini yaşatsın hepimize inşallah bol kar yağışlı sistemler alalım bütün bölgelerimiz için🤲🏻😍❄️

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..!

Einmal editiert, zuletzt von Ay Işığı~ ()

• Benim için en güzel an lodosun akşam karayele dönmesi gece 12'de şiddetli yağmur yağarken uyuyup gece 4'te kalkıp karayelden zar zor camı açıp kar fırtınasında çatıları beyazlamış gördüğüm andır uzays3271653126