Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • motorine 1.37 tl zam. Ver mehteri veeeerrrr 😀

Bu işin gündemden çıkması için dönemsel sabit fiyat uygulanmalı, bu dalgalanma ticareti çok kötü etkiliyor.Yapin 6 aylığına 30 tl her 6 ay sonunda fiyati revize edersiniz.Bu milletin zaten fiyatlarla sorunu yok, dalgalanma yanlış.

• Kimse şeker zammini konuşmamış ilginç yüzde 170 artmiş iki hafta içinde bu arada Aykut53 Aykut abim geçmiş olsun dikkat et kendine bir de birşey soracagim sekere zam yaptın mi sende? :)

• Bu zamlarla beraber aynı et ve sütte olduğu gibi benzinde de kuyrukların son bulacağını düşünüyorum. Bu ne bolluk ya, dünyada savaş var, bizim millet yeme içme gezme derdinde.(!)

• Mübarek Ramazan öncesi bu zamlar ne yahu. Ne yapacak bu insanlar. Su ile sahur ekmekle iftar mı? Zaten Ramazan zaten sabır diyenler olabilir de niye sabreden hep biz oluyoruz? Markete gidip 5kg un 5kg şeker 1kg çay 5litre yağ alsan 300 350 tl arası tutuyor. Tatlı desen tulumba bile 50 lira olmuş. Ete kıymaya hiç girmiyorum bile. Yazık çok yazık.

• Mübarek Ramazan öncesi bu zamlar ne yahu. Ne yapacak bu insanlar. Su ile sahur ekmekle iftar mı? Zaten Ramazan zaten sabır diyenler olabilir de niye sabreden hep biz oluyoruz? Markete gidip 5kg un 5kg şeker 1kg çay 5litre yağ alsan 300 350 tl arası tutuyor. Tatlı desen tulumba bile 50 lira olmuş. Ete kıymaya hiç girmiyorum bile. Yazık çok yazık.

Hocam beklenen cevap hiç gelmeyecek,boşuna nefesini tüketme,buradaki çoğu üye de aynı şekilde düşünüyordur.Bu sahlanisa şapka çıkartılır. Bence secime de az zaman kaldı, milletimiz bu güzide politikaları taçlandiracaktir.

Çok ayıp abi söylediklerin bile 395 lira ne işimiz var 5 kilo ile sonra derler 5 alma yarısını al lokmalarımızı küçültmemiz lazım ayıp ayıp :)

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Bir an önce bu durumun düzelmesi gerekli. Eğer bu şekilde devam ederse, zengin daha zengin, fakir daha fakir olacak. Ki zaten öyle şuanda hocam. Hayat şartları zorlaşıyor. Zor bir süreç, şöyle iyi mutlu bir haber almaya ihtiyacı var herkesin.

Savaşlar, salgın, ekonomi, doğal afetler, depremler, say say bitmiyor...

Yakın zamanı düşününce güneyde Suriye karışık, doğuda Ermenistan-Azerbeycan savaşı, şimdi kuzeyde Rusya-Ukrayna, her yanımız da savaş kan.

Bunların etkileri tüm dünyaya oluyor, birde üstüne üstlük kırılgan bir ekonomi de varsa, geçmiş olsun...

Umarım artık, yakın zamana bu sefer de güzel haberler alırız. Herşey normale döner. İnsanların piskolojisi bozuldu.

Hayırlısı olsun..

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• İyi ki çocukluğum bundan 5-10 yıl öncesine denk gelmiş.Orta gelirli bir ailenin çocuğu iken çok iyi beslenirdim.Gıda konusunda hiçbir ürün esirgenmezdi.Şu an çocuklar maalesef çok kötü besleniyor.Yıllarca yediğim bisküviler şu an bundan yıllarca öncesinin, üç harfli marketlerin dandik bisküvilerinden hallice.Sorsan 10 kişiden 8'i son 1-2 aydır kıyma dışında et yememiştir bile.Belli bir kesimin beni anlamalarını düşünmüyorum.Ama bu ülkede doğup bir çok şeyden sorumlu tutulamayacak yaşta olanların haline baksalar belki biraz farkedebilirler bazı şeyleri.

• Bu zamların hiçbir mantıklı açıklaması yok. İnsanlar ses çıkarmıyor, alıyor diye zam yaptıkça zam yapıyorlar arz talep meselesi. Et ve süt kurumu çok kuyruk oluyor diye zam yaptık diyor böyle bir mantık mı var arkadaşım. Zam yaparsın yüzde 10-20 neyse siz iki üç katı zam yapıyorsunuz ürünlere. Akaryakıt işi tam bir komedi. Kuru düşüremiyorsunuz ceremesini millet çekiyor o zaman çekin ÖTV KDV'yi 2-3 TL daha ucuzlasın yakıtlar. Fırsatçılık her yerde fırsatçılık. Devlet kademeleri gücünü yitirmiş veya göz yumuyor gibi anlamadım gitti. Ne müdahale var,ne bir öneri çözüm var. Saldım çayıra hesabı. Halk gittikçe aşağılamak istemiyorum burayı nasıl dikkatli seçerim bilmiyorum ama koyun deyimi var ya onun gibi. Herkes yine alıyor kimse bir şey demiyor. Benzin litresi 100 TL olsa yine alır millet. Ekmek 50 TL olsun yine alır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bugün 3-0 veya 3-1 kaybedeceğimizi düşünüyorum maalesef umarım şans yanımızda olur.

siz ne dersiniz ?