İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu döngünün bir yerde kırılması gerekiyor. Ocak yazında ince bir kazakla dolaşmak çpk büyük bir tehlikenin sinyali ne yazık ki. Oysa geçen sene şu zamanlar insanlar eclerine gidemedi bu sene de ince kazakla Çekmeköy'ün yükseklerinde rahatlıkla dolaşabiliyoruz ki ben çok çabuk üşüyen bir insanım.

Umarım yağışlarımıza kısa sürede ulaşırız fakat Berkay34 arkadaşımım da bahsetiği gibi su kullanımı ile alakalı önlemleri derdal aşmaya başlamalıyız. Aslında önlem almaktan ziyade doğal kaynaklar ne olursa olsun tasarruflu ve bilinçli kullanmayı destur edinip bunu da yeni nesillere aşılamayı kendimize borç bilmeliyiz. Küresel ısınma bu sorunları bize sürekli yaşatacaktır.

• Basınç anomali haritası kabus gibi bu arada yaşandığı takdirde elimizde tasla su ararız kapı kapı

Tam kabus gibi diyemesem de gerçekten kötü bir görüntü olduğuna katılıyorum.

Yanlış yorumlamadiysam Atlantik kıyılarını dövmeye devam eden bir İzlanda ve Akdeniz'e doğru yatan veya oradan yükselmeye çalışan azor görüyorum. Hatta Şubat'ın ilk haftası örümcekler tekrardan İzlanda semalarında kudurmaya başlıyor gibi ¯\_(ツ)_/¯

Veri şimdiden 4 günlük olmuş bile, belki önümüzdeki günlerde daha iyi hâle evrilir.

• şubatta mucize beklentisinde olmamak lazım bilimsel veriler ışığında zamanı geldikçe mevcut durum daha da açığa çıkar ama şöyle olucak, olmalı, hissediyorum böyle kötü gidişat net bozulmak zorunda abi, tarzında yorumları yapanların da meteoroloji bilgisinin sorgulanması gereken bir dönemdeyiz.

Siz mi sorgulayacaksınız kişilerin meteoroloji bilgilerini? Hangi yetkiyle kim olarak veya ne hakla bunu da bir zahmet anlatırsanız sevinirim. Bu kadar iddialı bir yorumun devamını da getirin bakalım.

20 yorum yapıyorsunuz hepsinde karamsarlık. 2 yıldır dikkat ediyorum taktik hep aynı. Neyin tutmasını bekliyorsunuz ben anlamış değilim. Bu tavırla bir yerlere de ulaşabilmiş değilsiniz. Böyle davranarak en doğru tahminci siz mi oluyorsunuz? Yoksa bu kahinat uzmanının tam tersi taktik mi?

Rumuzunuzda kullandığınız tarihteki sistemide bir umutla kovaladık. Yine kovalıyoruz. Eldeki iki gram umuttan niye şikayetçisiniz ?

Şubatta da Martta da bahsi geçen mucizeyi bekliyorum. Bu kötü gidişat net bozulmak zorunda. Bu yorum sizi rahatsız ediyorsa bulunduğumuz durum sizi memnun ediyor olmalı.

Kimsenin kimseyi sorgulamaya hakkı yok. Size bu hakkı verende yok zaten. Eleştirinin dozajını iyi ayarlamanızı rica ederim.

Konu dışına çıkıldığı için kusura bakmayın. İyi forumlar cümleten.

• İstanbul’da en çok kışın buram buram hissedildiği Şubat-Mart ayları her geçen gün gitgide yaklaşırken şimdiden yorumlarda tahmin tartışmaları başlamış.

Arkadaşlar her şeyden önce unutmamız gereken bir şey var ki bir süredir her iki sürekli takip ettiğimiz diyagram çıktısında artı ve eksi yönde lehimize istikrar var. Henüz önümüzde en az 8-9 günlük vade varken gönül kırmaya gerek yok istikrar sağlanırsa hiç yoktan yüksek kesimlerde ilk karı görmemiz muhtemel İstanbul adına. Artık bu saatten sonra önümüzdeki her güncelleme belirleyici olacak…

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• ve son Diyagram çıktılarıyla kümelenme de iyileşme görüyorum. Tabi -10’ları görmüşken -5 hattına çekilme ve biraz da yağış azlığı görüyorum lehimize veya aleyhimize dönecek bize vade biraz uzun bekleyip göreceğiz :’)

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• kurak ve sıcak gözüküyor şuanda normallerden 2-3 derece kadar yani aralık Ocak neyse şubat da benzer anomalide gözüküyor yani şubatta mucize beklentisinde olmamak lazım bilimsel veriler ışığında zamanı geldikçe mevcut durum daha da açığa çıkar ama şöyle olucak, olmalı, hissediyorum böyle kötü gidişat net bozulmak zorunda abi, tarzında yorumları yapanların da meteoroloji bilgisinin sorgulanması gereken bir dönemdeyiz. Şuana kadar potansiyelli kış bekleyenler 2 Aydır saçma sapan gerçekleşmeyen soğuk senaryoları atıp insanların Umutlarıyla oynadılar geldiğimiz durum ortada, 20 dereceler bekleniyor 20 Ocak’ta

SSW yok diyen modeller birden kuvvetli SSW vermeye başladı. Uzun vadeli model verisine göre bunları söylüyorsan çok yanlış yapıyorsun. Görüntüler ortada. Ben karanlık, umutsuz bir durum göremiyorum.

• Bugün aslında dündü adlı filmdeki gibi, 3 aydır aynı günü yaşıyor gibi hissetmeye başladım. Biraz bulutlanma dışında,farklı hiçbir meteorolojik olay olmuyor. Her gün, bir önceki günün aynısı. Daha havadayken buharlaşan sprey yağmurlardan gına geldi. Eylül ayında aldığım silecekleri, bir ya da iki kere kullandım. Keşke değiştirmeseymişim.