Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Üstad hoşgeldin , özlemişiz yorumlarını , bu sene 52 lira olur mu fındık fiyatları

Teşekkürler kardeşim. 40 lira civarında olur. Beklentim o kadar...

Geçen yıl 100 liraya yaptığım alışveriş, bu sene 400 lira, geçen yıl 110 lira olan gübre, bu yıl bir miktarını devlet karşıladığı halde 400 lira. Yani reel enflasyon %400. Buna göre fındığın 80-100 tl aralığında olması gerekir. E, olmayacağına göre, ne verirlerse versinler, biz üreticiler her yıl fakirleşip toplumun gerisinde kalmaya devam.

Bir İngiliz çiftçisi olmadığım için çok üzgünüm...

• Teşekkürler kardeşim. 40 lira civarında olur. Beklentim o kadar...

Geçen yıl 100 liraya yaptığım alışveriş, bu sene 400 lira, geçen yıl 110 lira olan gübre, bu yıl bir miktarını devlet karşıladığı halde 400 lira. Yani reel enflasyon %400. Buna göre fındığın 80-100 tl aralığında olması gerekir. E, olmayacağına göre, ne verirlerse versinler, biz üreticiler her yıl fakirleşip toplumun gerisinde kalmaya devam.

Bir İngiliz çiftçisi olmadığım için çok üzgünüm...

Bu sene gübre ilaç atmadım kardeşim bahçeye ,atamadım daha doğrusu

İzmitten orduya aracımla gel git yapmam 3500-4000

Bunun yanında kaldığım günlerde gıda masraflarım olacaktı ,

İnşallah beklentimizin kırılmadığı bir dönem olur

• Bu sene gübre ilaç atmadım kardeşim bahçeye ,atamadım daha doğrusu

İzmitten orduya aracımla gel git yapmam 3500-4000

Bunun yanında kaldığım günlerde gıda masraflarım olacaktı ,

İnşallah beklentimizin kırılmadığı bir dönem olur

Gübreyi de ilacı da attım ama kar beklediğim için değil, doğaya olan sevgimden. Tabi birde ben üstündeyim git gel masrafı yok. Rabbim hayırlısından ayırmasın.

• Gübreyi de ilacı da attım ama kar beklediğim için değil, doğaya olan sevgimden. Tabi birde ben üstündeyim git gel masrafı yok. Rabbim hayırlısından ayırmasın.

Amin herşeyin hayırlısı tabi ,

Vallahi benimde kar beklentim yok ,4 kişi git gel yol masrafları ,gıda masraflarını çıkarsam yeter

Son yıllardır masraflarda çıkmıyor

Sırf çocuklar dedelerini topraklarını unutmasın, bahçeler orman olmasın diye gelip gidiyorum

Biz nasılsak bizden sonraki nesilde aynı çizgiden devam etsin diye

• Trabzon ve Rize'de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Bugün (12.06.2022 Pazar) öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri ağırlıklı olmak üzere Trabzon ve Rize çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, dolu yağışı, yağış anından kuvvetli rüzgar, hortum oluşumu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Orta Karadeniz'de Beklenen Çok Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Bugün (13.06.2022 Pazartesi) Orta Karadeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bölge genelinde yerel olarak kuvvetli, Samsun'un iç kesimleri ile Amasya'nın kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• istasyon düzgün ölçün yapmasa da, çok rahat 20 mm devirdik harika yağış var.

bereketli olsun 🙏