Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eyvallah keremcim. Benim ata dede analogları hiç şaşmıyor bilirsin.

Mesela bütün kış tahminimi iki olaya dayandırdım, biri meslek sırrı, ötekini biliyorsun.

Kötü bir Ağustos'tan sonra iyi bir kış yaşanmaz. Yaşanmadı da. Bundan sonra olacaklardan bu kışı iyi yapmaz artık.

Yine bir ata dede analoğu vardır ki, o da kolay kolay şaşmaz.

Gözün aydın, o olayı bugün yakaladım bahçelerde gezerken. Gözün kapalı 10-12 gün sonraya sistem tahmini koy. :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Doğa bile 18'ine işaret ediyor :hfyeni (18): ama dediğim gibi birkaç küçük etken var, şüphelendirmiyor değil. Onun dışında 18 ve 27'si kafii 1/kahkahas23s1 Bir de Ocak sonuna doğru bir ısınma alsak yeterli olur :hfyeni (18):

• Doğa bile 18'ine işaret ediyor :hfyeni (18): ama dediğim gibi birkaç küçük etken var, şüphelendirmiyor değil. Onun dışında 18 ve 27'si kafii 1/kahkahas23s1 Bir de Ocak sonuna doğru bir ısınma alsak yeterli olur :hfyeni (18):

Tatlıda yermisin keremim hangisinden olsun🤣🤣

• ben kendi tahminimi revize ettim ama tahminimi sadece ben biliyorum🤣 yakında dalaktan böbrekten deniz atından kutup ayısından anlarsınız artık🤣 ben çay içmeye gidiyorum bunun üstüne iyi gider🤣

• Ocak 2.yarı ve sonlarına doğru atmosfer öyle bir karışacakki sistemin son günlerine kadar nereye gideceğeni kimse tahmin edemeyecek.Başkanım çay var mı :hfyeni (18):

Ben burdan kafkas ull kokusu aldım o koridor boşa açılmadı hoş :hfyeni (29): Sallıyorum a takmayın beni :D

• Şimdi işin hep gırgırı goygoyundayız.

Ciddi olarak tahminimi soruyorsanız ve bilimsellikten uzaklaşmayacaksak, etkili bir sistemin gelebileceği en erken tarih şu anki verilere göre 5-15 Şubat arası. Onunda garantisi yok. Balkan Adriyatik sistemine de dönüşebilir.

Eğer bu tarihlerde bu sistemi yakalarsak, 2020 8 Şubat'ın bir tekrarı olur.

Benim dileğim 4 Şubat,ta gelsin, Rahmetli Hakan ustamın anısına :(

Ocak ayının sistemlerinin 100-200 rakımda asılı kalmasını bekliyorum.

18-24 arası sisteminin kutup yükseğinin ittirmesi ile güneye inen soğuk dalgayla geleceğini düşünüyorum. Fakat bu sistemde büyük ihtimal Avrupa basınç durumu sistemin etkili bir sisteme dönüşmesinin önüne geçebilir.

Ayın sonunda ben sistem beklemiyorum.

• Tayfun hocam ocak ayı diyince aklıma hep balkanlar,italya felan filan geliyor.Ama şubat deyince gözümde canlanan hep kuzeydoğumuzdaki yeşillikler arasından yılan gibi kıvrılmış mavilikler geliyor.Bazen bende anlam veremiyorum kendime ama öyle bir hissiyat oluyor : )

• Senin beklemediğin yerde ben bekliyorum 🤣

Şimdi anlat desen anlatamam haftaya pazar günü az çok radarımıza girmiş olur tekrar konuşuruz