İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yunanistanın almasındaki nedeni rüzgar yönü bizden geldiğinde orada deniz etkili yağış oluşturabileceğini düşünüyorum. Bu kendi düşüncem herhangi bir bilimsel veriye dayalı bir şey değil.

İyi de bu sadece bizden biraz daha fazla ve kolay almalarını sağlar ortalama olarak. Atina her sene 30-40 cm kar alan bir yer değil, her sene örtülü kar gören bir yer bile değil. Hatta İzmir gibi kar özlemi çekip kar tutunca halkının sevince boğulduğu bir yerdi eskiden. Her halükarda İzmir'den fazla alan bir yer de değil 1992, 2012, 2017 bizde çok daha etkili olmuş oradan. Poyraz yarıyor diye her sene kara gömüldüğü zannediliyor ama öyle bir şey yok normal şartlarda onlara da sağlam kar çok nadir uğruyor. Santorini'ye de 2022'de kim bilir kaç yıl aradan sonra öyle kar yağmıştır.

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Onur35 güzel çalışma eline sağlık,Avrupa'da olan yerler poyrazın şiddetli çalışması sonucu oldu,21-22-23 yılları Poyraz çok etkili oldu,ve bahsettigin şehirlere güzel kar getirdi, özellikle Atina.. İzmir'de kar olasılığı sadece karayelle mevcut,poyrazla gelmesi için kuvvetli ull yakalaması gerek,oda çok zor,ancak şubat ikinci yarı sanki bu döngüyü kıracağız gibi, karayel lazım bize,gerisi kuru soğuk,birde sıcak cephe girişi bende onu sevmiyorum,iki saatte yağmura dönen,dalga geçer gibi..

Ona Da şükür diyenjer olacaktır mutlaka ama beni karayelle gelecek 850 hpa da -12,-13 olacak hava anca keser..

• Ben hala umuyorum ve inanıyorum ki küresel ısınma yüzünden biz de bir gün aşırı kar patlaması yaşayıp rekorlar kıracağız ama o bu sene mi yoksa 5 yıl sonra mı bunu bilemiyorum...

Ben de aynı düşüncedeyim hocam ve birkaç kez bunu dile getirmiştim. İnşallah bu sürecin sonunda mükemmel bir patlamayla İzmir merkezde diz boyu kar gördüğümüz herkesin şaşakaldığı bir efsane nasip olur

• İyi de bu sadece bizden biraz daha fazla ve kolay almalarını sağlar ortalama olarak. Atina her sene 30-40 cm kar alan bir yer değil, her sene örtülü kar gören bir yer bile değil. Hatta İzmir gibi kar özlemi çekip kar tutunca halkının sevince boğulduğu bir yerdi eskiden. Her halükarda İzmir'den fazla alan bir yer de değil 1992, 2012, 2017 bizde çok daha etkili olmuş oradan. Poyraz yarıyor diye her sene kara gömüldüğü zannediliyor ama öyle bir şey yok normal şartlarda onlara da sağlam kar çok nadir uğruyor. Santorini'ye de 2022'de kim bilir kaç yıl aradan sonra öyle kar yağmıştır.

İyi de bu sadece bizden biraz daha fazla ve kolay almalarını sağlar ortalama olarak. Atina her sene 30-40 cm kar alan bir yer değil, her sene örtülü kar gören bir yer bile değil. Hatta İzmir gibi kar özlemi çekip kar tutunca halkının sevince boğulduğu bir yerdi eskiden. Her halükarda İzmir'den fazla alan bir yer de değil 1992, 2012, 2017 bizde çok daha etkili olmuş oradan. Poyraz yarıyor diye her sene kara gömüldüğü zannediliyor ama öyle bir şey yok normal şartlarda onlara da sağlam kar çok nadir uğruyor. Santorini'ye de 2022'de kim bilir kaç yıl aradan sonra öyle kar yağmıştır.

yarın bilgisayar başında bi kaç veriye ulaşmaya çalışacağım atina özelinde. Özellikle geçmiş yıllardaki yağış durumuna bakacağım. Son yıllarda aldığı kar yağışlarını poyraz etkilimi almış. Merak konusu uyandırdın hocam teşekkürler

• Geçen yıl bugün İzmir'de havada kar görmüştük. Fakat ülkemizde gerçekleşen büyük felaket yüzünden hiçbirimiz tadını çıkaramamıştık. Bu felakette hayatını kaybeden herkese Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve etkilenen herkese tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin inşAllah.

• Ilık günlerin ardindan yağışlı bir döneme geçiyoruz, ay ortasına doğru sicakliklarda bir kademe düşüş akabinde yağışlı havalar hakim olacak. Kar. soğuk sistem vs konular şuan için gözükmüyor..

• Niye ki hava bu depremi nereden bilecek ki, böyle düşünmeyin..7 Şubat'ta yola çıktık arkadaşlarla kardan ulaşamadık, anlamışlardı içeriye, dönmek zorunda kaldık,zor çok zor günlerdi..

Deprem öldürmez,bina öldürür,durum bu maalesef..

En yağmaması gereken günde yağan kar.

• Niye ki hava bu depremi nereden bilecek ki, böyle düşünmeyin..7 Şubat'ta yola çıktık arkadaşlarla kardan ulaşamadık, anlamışlardı içeriye, dönmek zorunda kaldık,zor çok zor günlerdi..

Deprem öldürmez,bina öldürür,durum bu maalesef..

Tesadüf zaten anlam aramıyorum. Sadece ironik oldu umrumda bile değildi çünkü o an kar. Normalde ne yapacağımı şaşardım sevinçten.