İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Poyraz gelir yağış biter ayın 13 u gibi bizi sıyırıp giden yağış ısrarla aynı hatta ilerleyecek bize gelse giderek güneye kayıp yok olurdu bu iş artık sıktı.Gelen gidiyor ama bir türlü lehte oluşum yok ben aynı seyleri yaşamaktan artık bıktım bu saatten sonra yağış beklemeyin.Dmi yine çuvallar sabaha kadar yağış var diyor.

• Ben anlamıyorum ecmwf gfs kar yağışı vermiyor nerdeyse hiç yağış vermiyor bünyamin sürmelinin modelinde yağış gözüküyor ve yağış var diyor biri açıklayabilirmi

• Ben anlamıyorum ecmwf gfs kar yağışı vermiyor nerdeyse hiç yağış vermiyor bünyamin sürmelinin modelinde yağış gözüküyor ve yağış var diyor biri açıklayabilirmi

İzledim yayınını 16-17 yağış gösteriyor. 30mm yağışta 0.1 0.2 gösteriyo diye kky bile olmaz diyor adam. Yağmayacak yani. Aşağıya izmir diyagramını bırakıyorum

Maalesef o modelde yanıldı poyraza dönen hava maalesef nemi düşürüp havayı kuruyacak model bunu göremedi.

• İzledim yayınını 16-17 yağış gösteriyor. 30mm yağışta 0.1 0.2 gösteriyo diye kky bile olmaz diyor adam. Yağmayacak yani. Aşağıya izmir diyagramını bırakıyorum

Manisa o izmire 13 ün de yağış gösteriyor zaten ve aynı zamanda istanbula sistemler yağış vermezken bünyamin sürmeli modelinde 5 cm veriyor hiçbir model vermiyor şuan istanbula bunu anlamıyorum ben işte

• Poyraz havayı kurutuyor ama şuan yağıs var demekki istisnalar olabiliyor mesela şuan 850 hpa de - 3 girişi olsaydı muhtemelen kar alirdik

• Gfs sabah yağış öngörmüş ayrıca 850 hpa de şuan 1 izotermi var sabah - 2 giriyor yüksek rakımlarda kar olabilir yağış olursa

• Arkadaşlar şu an siklonun hareketi ile birlikte ve İstanbul'a dönen siklon İzmir'in Akhisar Manisa tarafına geldikçe etkisini kaybediyor ama aynı şekilde bizden olursa direk Marmara marmaray'a gidiyor. Bu coğrafya gerçekten çok saçma bir coğrafya ya ve şunda da ısrarcıyım modeller bizim aleyhimize olan her şeyi tüm çıktılarda birebir aynı verirken Bizim lehimize olan bir çıktıyı anında bozma eğilimine girebiliyor. Mesela ayın 13'ü 14'ünde gelmesi beklenen yağış ısrarla Güney sahillerinden vurup akdeniz'den çekip gidiyor. Ama 50 kilometre kadar güneybatılasa tüm ege'den gelip iç Anadolu ve Karadeniz sistemi olur.Ama ama olur mu tabii ki olmaz çünkü olursa İzmir'e kar yağar. O yüzden bu coğrafyadan bıktım arkadaşlar.

• Günaydın arkadaşlar uzun zamandır kar yağmaması gerginliği artırıyor kar görmek isteyenlerde ancak modellerin bir şehre garezi olacak değil tabiki bu coğrafya kar yağışı için zor bir coğrafya zaten o yüzden kıymetli ya her gün kolayca yağa bilse böyle kıymetli olmazdı zaten inşallah bu sene yağacak bu arada haftasonu için umutlarınızı sıfırlayın ileriye odaklananlim olursa supriz olsun zira suprizden öte oldu haftasonu herkese güzel bir gün olsun inşallah