İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistem gözüktü yine Ege bir sürpriz yapsa artık uyumasa keşke vade yaklaştıkça yapar umarım yoksa kıyı Ege,Trakya ve Çanakkale kesimi yine aynı durumu yaşar bence :/

• Sistem gözüktü yine Ege bir sürpriz yapsa artık uyumasa keşke vade yaklaştıkça yapar umarım yoksa kıyı Ege,Trakya ve Çanakkale kesimi yine aynı durumu yaşar bence :/

Kış boyunca yapamadığını Mart 20 sinden sonra yaparsa güzel bir sürpriz olur bakalım :)

• bu sistem gelirse izmire gorsellik anlaminda baya baya sevindirici pozlar çikarabilir inşallah.görunen simdilik bu o zamana kadar herseye açik.

Evet fena sayılmaz bu haliyle biraz batılı olması işimize yarayabilir.Soğuk açısından sıkıntı şu an ama değişir daha en güçlü haliyle soğuklar fazla kırpılmadan Ege ye almamız lazım bakalım daha değişir doğulamasında bu sefer yine yoksa yine kuru soğuk yerken izlemek zorunda kalabiliriz.

• Evet fena sayılmaz bu haliyle biraz batılı olması işimize yarayabilir.Soğuk açısından sıkıntı şu an ama değişir daha en güçlü haliyle soğuklar fazla kırpılmadan Ege ye almamız lazım bakalım daha değişir doğulamasında bu sefer yine yoksa yine kuru soğuk yerken izlemek zorunda kalabiliriz.

iste soguk konusunda 3 4 gun kala ancak yorum yapilabilir bu soguklar marta göre yetersiz bakalım beklemekten baska birsey yok

• Kıbrıs'a Adana'ya bile kar yağdı İzmir'e 3-5 havada uçuşan bi kaç kar tanesinden Baska bişey yağmadı. Tabi yine Allah bilir ama benim bu kıştan bı umudum kalmadı. En iyisi bu kanal İstanbul'u dikiliden Sinop'a doğru yapmak belki dek alırız öyle

• Valla fosçuluk veya moral bozmak gibi olmasın ama kalkıp Mart'ın 20'sinde gelen sistem ne kadar etkili olacak artık bizim bölgede. Bu kadar kuvvetli geleceğini gelse de etkili olacağını sanmam.

• Valla fosçuluk veya moral bozmak gibi olmasın ama kalkıp Mart'ın 20'sinde gelen sistem ne kadar etkili olacak artık bizim bölgede. Bu kadar kuvvetli geleceğini gelse de etkili olacağını sanmam.

Yok hocam doğrular bunlar zaten kimse bu zamandan sonra gelen sistemin Ocak ve Şubat ayında gelen sistemlere benzemeyeceğini bilir illa olumsuz yönde etkileyecektir. Mart ayına göre ekstrem soğuklar yakalabilirsek yağışla da çakışırsa alabiliriz onu bekleyeceğiz bakalım bir umut her zamanki gibi :)

gorusune saygiliyim ama suanki sisteme bak iliklerimize kadar ddondurdu ve adana gibi 24 ocaktaki guclu sistemde kar almayan bir il bugun şow yapti resmen hemde lapa lapa.

• gorusune saygiliyim ama suanki sisteme bak iliklerimize kadar ddondurdu ve adana gibi 24 ocaktaki guclu sistemde kar almayan bir il bugun şow yapti resmen hemde lapa lapa.

Adanalıların adına çok sevindim kardeşim.

• gorusune saygiliyim ama suanki sisteme bak iliklerimize kadar ddondurdu ve adana gibi 24 ocaktaki guclu sistemde kar almayan bir il bugun şow yapti resmen hemde lapa lapa.

Adınıza sevindim, ilgin için de teşekkürler ama sanmıyorum hocam olsa bu kadar sisteme, soğuğa şimdiye olurdu boşa hayal kurmaya gerek yok

• ecm yine yapmış şovunu bi parmak balı ağzımıza çalar gibi yapmış, uyanık olun haftaya heran herşey olabilir demiş :) yarına değişecektir diye düşünsem de, şu son sistem bana acaba dedirtiyor. Çünkü bugüne kadar genelde güzel gözüküp son 3-4 gün hatta 1-2 gün kala bozan modellere çok alışmıştık, son sistemde tam tersi oldu bakalım bu sefer nasıl olacak. Yalnız geçtiğimiz sistemde modellerin hem kendi içindeki hem de diğer modellerle arasındaki stabilizasyon oldukça yüksekti, şuan öyle bir görüntü yok gibi. özellikle 150h sonrası için şuan ecm ile gfs arasında hatrı sayılır bir fark var. Bakalım, muhtemelen 2-3 gün içerisinde bir mutabakat sağlanır.

• Sinoptik olarak beğendim yağış bırakıyor, soğukların biraz daha kuvvetli gelmesiyle kıyıların ve rakımı düşük yerlerin bölgemizde kar alma şansı olabilir modellerin şu anki gösterdiği çıktılar doğrultusunda.Vade 168h sonrası değişimlere açık tabi ama umarım olumlu yönde soğukların daha da iyi olduğu görüntüler görürüz modellerde.

GFS 22 Mart

overview_20220314_06_192.jpg?

2 Mal editiert, zuletzt von SomeSoon ()