Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bir tek kocaeli almadı tatil haberi almıyacakta galiba

Ah be kardeşim 🥲😄 biz çocukken diz boyu karda okula gidiyorduk okulun kapısına gelince tatil ediliyordu gerisin geri o karda dönüyorduk 😄 sizler yine iyisiniz şimdi sosyal medya ile bir hava yaratılıyor iki rüzgar esecek diye tatil alıyorsunuz yine iyi boşver. 🙂

• Ah be kardeşim 🥲😄 biz çocukken diz boyu karda okula gidiyorduk okulun kapısına gelince tatil ediliyordu gerisin geri o karda dönüyorduk 😄 sizler yine iyisiniz şimdi sosyal medya ile bir hava yaratılıyor iki rüzgar esecek diye tatil alıyorsunuz yine iyi boşver. 🙂

Öyle valla ilk okulu liseyi geçtim arkadaşın aklına uyup Herekeye üniversiteye bile gidip geri döndüğüm olmuştu meğer tatil olmuş, gören olsa rezil olmuştuk tabi ozaman akıllı telefonlar pek yaygın değildi ^^

• Bütün komşu iller tatil edilirken Kocaeli'nin tatil olmaması saçma olmuş. Balıkesir bile tatil ama Kocaeli valisi etmem de etmem diye inat etmiş.

Bu arada Kocaeli ile uzaktan yakından bir bağım yoktur :) Sadece şaşırdığımı söylemek istedim.

• Bildiğim tatil olan iller peki Kocaeli neden? Bir arkadaş okulların tatili ile ilgili bir tweet atmıştı vali engellemiş??

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• İstanbul fırtınadan dolayı tatil, düzce kar yağışı alacağı için, sakarya da merkezin tatil edilmesi absürt bir karar bence ilçe bazlı ve taşımalı eğitime verilmesi yeterli olurdu. Kocaeli içinde aynı şekilde ilçe bazlı ve taşımalı eğitime tatil verilmesi kâfi gelir. Risk oluşturabilecek yoğun yağış veya buzlanma bulunmuyor.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Bildiğim tatil olan iller peki Kocaeli neden? Bir arkadaş okulların tatili ile ilgili bir tweet atmıştı vali engellemiş??

bizim seddar yavuz bey hep böyle geçen seneden de hatırlıyorum. maşukiyede okuyorum kartepenin dibi bu havada nasıl gideyim ben?

• İstanbul fırtınadan dolayı tatil, düzce kar yağışı alacağı için, sakarya da merkezin tatil edilmesi absürt bir karar bence ilçe bazlı ve taşımalı eğitime verilmesi yeterli olurdu. Kocaeli içinde aynı şekilde ilçe bazlı ve taşımalı eğitime tatil verilmesi kâfi gelir. Risk oluşturabilecek yoğun yağış veya buzlanma bulunmuyor.

Gebze, çayırova ve köyleri şu an anadolu yakasıyla aynı düzlemde ilerliyor gibi rüzgar ve yağış olarak. Hatta ve hatta yüksek rakımlı kesimlerinde ciddi sıkıntılar var. Bunların göz ardı edilmesi can sıkıcı bir durum açıkçası.

• Gebze, çayırova ve köyleri şu an anadolu yakasıyla aynı düzlemde ilerliyor gibi rüzgar ve yağış olarak. Hatta ve hatta yüksek rakımlı kesimlerinde ciddi sıkıntılar var. Bunların göz ardı edilmesi can sıkıcı bir durum açıkçası.

hocam şehir merkezlerinde soruna yol açacak bir durum yok doğuya doğru kaydıkça. Buzlanma olmayacağı için yolların açık tutulması yeterli. Yanlış anlamayın sadece durum bilgilendirmesi için söylüyorum.

Taşımalı eğitime ara verilmesi yeterli gibi duruyor çünkü.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• bizim seddar yavuz bey hep böyle geçen seneden de hatırlıyorum. maşukiyede okuyorum kartepenin dibi bu havada nasıl gideyim ben?

Bizim vali de sıkıntı var bence neyse geçen sene de dediğin gibi yapmıyordu ama salı çarşamba tatil olması muhtemel 1 gün için hem de marmarinin çoğu ili tatil olmuşken yapmadı...

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Bizim vali de sıkıntı var bence neyse geçen sene de dediğin gibi yapmıyordu neyse salı çarşamba tatil olması muhtemel 1 gün için hem de marmarinin çoğu ili tatil olmuşken yapmadı...

aynen öyle salı çarşamba için ufak göz kırpmış gibi