Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soğuklara karşı sıcak atağın galip geleceğini savunan model çetesine karşı kılıçlarımızı çekmiş durumdayız ya onlar ya biz çok güçlüler ama olsun %65 vs %35 oran ^^

h73thi7.gif

• Arkadaş. Yarım saate bir kütle denk geliyor oda ya küçük ya da kenarından köşesinden etkiliyor. Hem fazla yoğun yağmıyor hemde süresi kısa oluyor yollar dahi beyazlamıyor. Bu şekilde 1 saat yağsa bir şey demem yollar bembeyaz olur ama olmuyor geliyor 10 dakikaya hatta bazen 5 dakikaya gidiyor konumumdan. Ya orta kuvette 1 saat yağacak (mümkün değil) ya da çok yoğun yağıp 10 15 dakika sonra konumumdan ayrılacak kütle. Ama neyse 15 cm civarı kar örtüsü var bu saatten sonra çokta önemi yok

• Arkadaş. Yarım saate bir kütle denk geliyor oda ya küçük ya da kenarından köşesinden etkiliyor. Hem fazla yoğun yağmıyor hemde süresi kısa oluyor yollar dahi beyazlamıyor. Bu şekilde 1 saat yağsa bir şey demem yollar bembeyaz olur ama olmuyor geliyor 10 dakikaya hatta bazen 5 dakikaya gidiyor konumumdan. Ya orta kuvette 1 saat yağacak (mümkün değil) ya da çok yoğun yağıp 10 15 dakika sonra konumumdan ayrılacak kütle. Ama neyse 15 cm civarı kar örtüsü var bu saatten sonra çokta önemi yok

Hiç yağmayan yerler var usta isyan etme :(3232

"Trakya'da birçok kasaba vardır. Fakat Vize kadar güzeli yoktur"

-Georgios Vizyenos

• Zevkini çıkarmaya bak 😊

Arkadaş. Yarım saate bir kütle denk geliyor oda ya küçük ya da kenarından köşesinden etkiliyor. Hem fazla yoğun yağmıyor hemde süresi kısa oluyor yollar dahi beyazlamıyor. Bu şekilde 1 saat yağsa bir şey demem yollar bembeyaz olur ama olmuyor geliyor 10 dakikaya hatta bazen 5 dakikaya gidiyor konumumdan. Ya orta kuvette 1 saat yağacak (mümkün değil) ya da çok yoğun yağıp 10 15 dakika sonra konumumdan ayrılacak kütle. Ama neyse 15 cm civarı kar örtüsü var bu saatten sonra çokta önemi yok

• Ama ilerleyen saatlerde bu döngünün bozulacağına inanıyorum. Daha sık etkileyen kütleler ve daha büyük kütleler ile birlikte atmosfer konumum için son dansını yapacak belki 15 cm kar örtüsüne 5 cm hatta kütlelerin israrına göre 10 cm ekleyeceğini umut ediyorum.

Öte yandan bu kış hala bitmez hislerime göre ay sonu afrika ve Sibirya kavgası var ya Nisan başı sıcaklıklar 20 derecenin üstüne çıkacak ya da yeni bir karlı sistemle karşı karşıya kalacağız. Ben yine Sibiryayı destekliyorum. Son bir kar daha istiyorum doymadım😃😃

• Koskoca marmarada İzmit Gölcük ve Körfez tarafları boş kaldı öğlenden beridir bekliyorum bu döngü bir türlü bozulmadı

Izmit boşmu sabhtan beri yagiyor izmitte korfez aralikli yagdi gölcügü bilemem aksama dogru korfez 18 den 19.15 e kadar aralıksiz yagis aldi o saatten sonra korfez biraz boşta kaldı ama izmit yine yagişı aldı.

• Izmit boşmu sabhtan beri yagiyor izmitte korfez aralikli yagdi gölcügü bilemem aksama dogru korfez 18 den 19.15 e kadar aralıksiz yagis aldi o saatten sonra korfez biraz boşta kaldı ama izmit yine yagişı aldı.

Vallahi izmit hemen dibimde ama Gölcük pek etkilenmedi

• ExcuseMe 22 oldu saat ama hala dek ler akıyor hani bitiyordu 22 den sonra

Dostum icon modeline göre yazmışım ayrıntıyı niye kaçırıyorsun farkındaysan model ne demişse onu yazmışım bugün hiç bir yorum yapmadım sistemle ilgili çünkü çok boşta kaldı konumum organize dek bantları yok bana göre sistem çoktan bitti. İsteyen takip edebilir radarı beni ilgilendirmiyor açıkcası.

• Dostum icon modeline göre yazmışım ayrıntıyı niye kaçırıyorsun farkındaysan model ne demişse onu yazmışım bugün hiç bir yorum yapmadım sistemle ilgili çünkü çok boşta kaldı konumum organize dek bantları yok bana göre sistem çoktan bitti. İsteyen takip edebilir radarı beni ilgilendirmiyor açıkcası.

Pekii hangi model bildi bu saatlerdeki yağışı. En iyi bilen modele göre dekler saat kaça kadar devam edecek