İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam benim 77 model gözlerde bugün silivride kar gördü ilk kez hani anadolu yakası alacak tı size yoktu . hep böyle diyorsunuz bizden fazla kar alıyorsunuz

gene aynısı olacak adım gibi eminim

Hocam benim konumumu 4 km ile sıyırdı burada hiç bir şey yok :hfyeni (18): Ben merkezde değilim

• EL değmemiş kar yemek de bu sevdaya dahil mi ? 😎😂

Önce ayak değmen yerlere ilk biz basıyoruz sonra afiyetle yiyoruz :) Aytaç hocam eksik yazmış bence ilk kara ben basacağım hastalığı da var bizde😂

• Hocam benim konumumu 4 km ile sıyırdı burada hiç bir şey yok :hfyeni (18): Ben merkezde değilim

hocam deniz kenarında bile kar vardı yükseklerde 5 cm den fazla örtü vardı biz hasretiz

demem o ki ne zaman avrupa yakasında yağış yok dense bizden fazla aldı tutmuyor işte o haritalar inş güzel şeyler olacak

• Önce ayak değmen yerlere ilk biz basıyoruz sonra afiyetle yiyoruz :) Aytaç hocam eksik yazmış bence ilk kara ben basacağım hastalığı da var bizde😂

Evet orası apayrı bir detay basılmamış yere ilk ben basacagim olayı 😂ben bu sefer basılmamış yere yüzümün portresini çıkaracağım hatta bunu burda challenge yapmak lazım 😂😂😎

• hocam deniz kenarında bile kar vardı yükseklerde 5 cm den fazla örtü vardı biz hasretiz

demem o ki ne zaman avrupa yakasında yağış yok dense bizden fazla aldı tutmuyor işte o haritalar inş güzel şeyler olacak

Ama o DEK Hocam, zaten DEK in ne yapacağı belli olmuyor. Ama siklonun rotası belli.

• Arkadaşlar şu siklon konusunda İstanbul konusu olduğu için rahat rahat yazmak istiyorum. Siklon iyidir güzeldir tutturduğunda 2004 yapar ama bi şaşarsa şakır şakır yağmur da yapar -9 izoterminde öööyle bakar camdan kar tanesi saymaya çalışırsınız. Eğer siklon olacaksa bir kere mümkünse -12 den daha yüksek bir sıcaklığa denk gelmesin ve Muğla giriş Düzce Bartın arası çıkışı olsun ki sıcaklıkları artırıcı etkisi olmasın. İstanbul’un içinden falan geçsin diyen bazı çatlak sesler var aman diyim ne öyle bir şey dileyin ne de inşallah Sakarya’ya kadar bile yaklaşmasın.

• 6 ocak 2015 di sanırım tarih yanlış olabilir avcılarda felaket bir kuru soğuk olmuştu -8 -10 lar bile görülmüştü diye hatırlıyorum anadolu yakası ve doğusu güzel kar almıştı umarım öyle olmaz siklonu kaçırsak bile uydun dek koşulları şart -40 küsürle bile dek alamazsak kapatalım gidelim dükkanı

Fakat aynı yıl Şubat sistemi Bahçeşehir Küçükçekmece arasını yıktı geçti.dev gibi bi bant oluşmuştu ben hayatımda öyle bant görmemiştim

• Arkadaşlar şu siklon konusunda İstanbul konusu olduğu için rahat rahat yazmak istiyorum. Siklon iyidir güzeldir tutturduğunda 2004 yapar ama bi şaşarsa şakır şakır yağmur da yapar -9 izoterminde öööyle bakar camdan kar tanesi saymaya çalışırsınız. Eğer siklon olacaksa bir kere mümkünse -12 den daha yüksek bir sıcaklığa denk gelmesin ve Muğla giriş Düzce Bartın arası çıkışı olsun ki sıcaklıkları artırıcı etkisi olmasın. İstanbul’un içinden falan geçsin diyen bazı çatlak sesler var aman diyim ne öyle bir şey dileyin ne de inşallah Sakarya’ya kadar bile yaklaşmasın.

Hocam siz bir tahmin yapacak mısınız

sistem için?

Elbet bir gün yine karşılacağız sizinle üşümüş ağaçlar

hocam dileklerimiz ve isteklerimiz bartın yönünden çıkması zaten ama çok doğulu maalesef ki

• Bana mıydı şimdi bu? Eğer banaysa talihsiz bir yorum olmuş paylaştığım kişinin profiline bir göz atın bence.