İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• Ka

Yagis var 14ve 15 inde ama soğuk inmiyor yani geç iniyor o yuzden kar haritası sıfır gibi birsey veriyor açıkçası bu saatten sonra bende degisecegini düşünmüyorum umarım yanilirim

Hocam en çok Ataberkle içli,dışlı olan sendin napıyor Ataberk iyi mi görüşüyormusun?

• Ataberk hoca İzmir de değil bayadir yazlığında Muğla Datça da kalıyordu ama bende fark ettim bayadir yok en çok sizin kadar merak ediyorum maalesef bilgim yok umarım yine gelir aramıza katilir:thumbup:

• Ataberk hoca İzmir de değil bayadir yazlığında Muğla Datça da kalıyordu ama bende fark ettim bayadir yok en çok sizin kadar merak ediyorum maalesef bilgim yok umarım yine gelir aramıza katilir:thumbup:

İnşaallah iyidir hocam gayet bilgili yorumlar filan yapıyordu katılır tekrar aramıza inşaallah.

• Bölgemız bu gece saatlerı ıtıbarıyle yenı bır yagıslı sıstemın etkısı altına gırıyor ..Gece saatlerı ıtıbarıyle sağanak ve gökgurltulu sağanak gecıslerı beklenıyor ..Yagıslar zaman zaman kıyılarda Izmır Aydın Muğla kıyılarında kuvvetlı olacak ..Yagıslar sabah saatlerınden sonra yavas yavas cekılmeye baslayacak yarın oglenden ıtıbaren tekrar parcalı az bulutlu bır hava bızlerı beklıyor ..Sabah saatlerıne kadar kuvvetlı ruzgar ve fırtınada olacak..Ruzgar sabah saatlerı ıtıbarıyle yavas yavas hızını azaltması beklenıyor

• Ecmwf'le gfs kıyas bile götürmez ecmwf çok daha iyi , siklonun sabaha göre kuzeylediğini görüyoruz,kuzeyleyeceği belliydi zaten ab derinliği ile ilgili bozulmada bekliyordum sabah ki basınç diyagramına göre o bozmadı en azından şimdi siklonun rotası önem kazandı ne kadar güneyli geçerse kar o kadar güney enleme iner şu haliyle birçok ilçe havadada olsa yine kar görür.

Siklonun güneyleme ihtimali zor ama imkansız değil 6 saat'de bir farklı senaryo sunan gfs ile ecmwf'nin tutarlılığı kıyaslanamaz siklonun rotasında hafif oynamalar illaki olacakdır takibe devam, sabah ki görüntü izmir için kusursuzdu.

• Ecmwf'le gfs kıyas bile götürmez ecmwf çok daha iyi , siklonun sabaha göre kuzeylediğini görüyoruz,kuzeyleyeceği belliydi zaten ab derinliği ile ilgili bozulmada bekliyordum sabah ki basınç diyagramına göre o bozmadı en azından şimdi siklonun rotası önem kazandı ne kadar güneyli geçerse kar o kadar güney enleme iner şu haliyle birçok ilçe havadada olsa yine kar görür.

Siklonun güneyleme ihtimali zor ama imkansız değil 6 saat'de bir farklı senaryo sunan gfs ile ecmwf'nin tutarlılığı kıyaslanamaz siklonun rotasında hafif oynamalar illaki olacakdır takibe devam, sabah ki görüntü izmir için kusursuzdu.

ecmwf bir dek ihtimalinden bahsetmiş güzelbahçeye kadar ulaşıyor

Hocam hersy yolunda gıderse Pazar gecesı ve Pazartesı İzmir ıcın guzel seyler olusacaktır..Allah buyuk bekleyıp gorecegız umut var :)

• 15-16 ve 17 şubat tarihlerinde forumun en boş konusu burası olacak. o yüzden üzmeyelim birbirimizi. soğuk girecek ve yağış kesecek arkadaşlar. tamam ümitlisiniz. ben de bu işlerin ilk başında modellere bakınca paralel çizgilerle adeta orgazm olurdum, lakin gördüm ki o modeller izmir için sökmüyor. izmir tam bir spontane şehir. arkadaşlar 2 hafta önce DEK aldık DEK! kim derdi İzmir DEK alacak diye?

İzmir'e hiç bir zaman Sibirya yaramadı. Her zaman o meşhur İzmir boşluğunu getirdi. O yüzden yavaş pisti boşaltalım ve elimizden geldiğince başka şehirlere odaklanmayalım. görüşmek üzere.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.1k

• Aytac
    2. Replies
      3.1k
      Views
      452k
      3.1k
    3. SiBiRyAcI

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      382k
      8.6k
    3. Snowman 41

1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 403

• Narsil
    2. Replies
      403
      Views
      10k
      403
    3. Fatihaltinay55

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 4.3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      4.3k
      Views
      399k
      4.3k
    3. GOJIRA

1. Batı Karadeniz Bölgesi Raporlar-Yorumlar 1.6k

• Narsil
    2. Replies
      1.6k
      Views
      90k
      1.6k
    3. haritaci6741

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2021) 715

• Samet
    2. Replies
      715
      Views
      170k
      715
    3. 4 Şubat

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      170
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      297
      11