İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkes bir sonraki olası sistemi gözluyor ama 13-15 sistemi cok büyük potansiyel taşıyor İstanbul efsane bile alabilir bu sistemden bir anda döşemelik bir tablo ile karşı karşıya kalabilirsiniz ve artık yakın vadeye girdi :hfyeni (29): uzays3271653126 hava-kars323

• Herkes bir sonraki olası sistemi gözluyor ama 13-15 sistemi cok büyük potansiyel taşıyor İstanbul efsane bile alabilir bu sistemden bir anda döşemelik bir tablo ile karşı karşıya kalabilirsiniz ve artık yakın vadeye girdi :hfyeni (29): uzays3271653126 hava-kars323

Döşeme mi severizzz rk23_kgigf-123 :hfyeni (29):

• 27 Ocak 2012 gibi bir siklon rotası da tatlı olabilir aslında üst seviye soğuğu zayıf fakat yer seviyesi iyi eğer poyrazla alırsak sıkıntı ama karayelle alırsak dubalar bile örtü yapar

• Bu kadar Lodos arkası ve yüksek sıcaklık dalgalanması VE geliyor beyaz güzellik siklon lu oluşum olduğu için heran herşey olabilir ama güzel şeyler bizi bekliyor hep müthiş gözüküpte yaklaşınca yok olan sistem bu sefer inşallah güçlenerek geliyor

eğer 1.sistem çok iyi olursa 2. sistem gelmez. 13-15 gelmesin, 17 ocaktaki gelsin. 17 ocak sistemi çok daha potansiyelli.

31 Aralık 2014

• Kısa bir aradan sonra tekradan herkese selamlar arkadaşlar.

Yaklaşık bir haftadır ağır grip oldum. O yüzden pek aktif olamadım bu süreçte forumda.

Ay başında sizlere bahsettiğim gibi Ocak ayının ilk haftası hatta ilk iki haftasının pek iyi geçmeyeceğinin sinyalleri mevcut demiştim.

Nitekim de maalesef ilk hafta güzel geçmedi sistem ihtimali dahi mevcut değildi.

Lakin şu bir gerçek ki her zaman aynı döngü devam edecek değil! En azından bu paternin bir kırılma noktası olacaktı. Onun da ihtimali doğmuş durumda.

Tünelin sonundaki ışık gözüktü. Ayın 12-13 ü gibi ilk kırılma gerçekleşecek gibi durmakta.

Bunun bize getirisi ne olur? Kar, tipi, döşeme mi :?: hava-kars323 Onun için her zaman olduğu gibi net konuşmak mümkün değil, özelikle de bu denli oynak sinoptik için hiç net konuşulmasını doğru bulmuyorum.

Yani şu şekilde düşünebilirsiniz, anın takibini yapalım her berber. Her hangi bir beklentiye girmeden ve umutsuz olmadan takip edelim.

İlk ihtimal 12-13 ocak. Ardından 18-24 arası gibi daha sağlam ihtimaller mevcut bunu da söyleyeyim. Atmosfer için her zaman ne umutlanmak gerekir ne de umudu kaybetmek gerekir.

Burada önemli olan durum anın takibini yapıp bir ana fikir çıkarmaktır.

O yüzden umudumuzu kaybetmeden güzel bir sistem alacağımızı en azından düşünüyorum. İlk parti olarak 12-13 Ocak(Çerez bir sistem) Kim bilir belki de vade yakalaştıkça gücü de artabilir:)

Ardından 18 ocaktan sonra daha sağlam sistem ihtimali mevcut kısaca. uzays3271653126

Ocak ayının ilk yarısı kötü geçmiş olabilir, ama bu kışı kapatın anlamına gelmez. O yüzden daima takibe devam.

İyi günler, sağlıcakla kalın:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Değerli öngörünüz için teşekkür hocam ayrıca çok geçmiş olsun 🤲

• Geçmiş olsun hocam. Önce sağlık.

• Berkay34 hocam geçmiş olsun tez zamanda iyileşmeniz dileğiyle.

Geçen seferinde de umutluydum, olmadı. Sağlık olsun.

Bu seferinde umutlumuyum ? Daha fazla. Atmosferik kaotikse bizde aşığız.

Bir olacağız.

İri olacağız, diri olacağız.

Hep birlikte beyaz güzelliği yeniden göreceğiz inşallah.