Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Doğu Akdeniz’de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; 09.09.2023 Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Mersin’in kuzeyi, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi ile Hatay’ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

09.09.2023 12.00-09.09.2023 23.59

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..❤️

• Offizieller Beitrag

Kars'ta Kısa Süreli ve Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radarından alınan verilere göre; bönümüzdeki 1 saat içerisinde Kars'ta kısa süreli yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

08.09.2023 23.50-09.09.2023 01.00

• Offizieller Beitrag

Doğu Akdeniz Kıyı Kesiminde Beklenen Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Bu gece saatlerinden itibaren, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar Mersin'in doğu kıyıları, Adana'nın güneyi, Hatay kıyıları ve Osmaniye çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

10.09.2023 00.00-10.09.2023 09.00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Yağış

• Güneydoğu Kesimlerde Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Bu gece saatlerinden itibaren 13.09.2023 Çarşamba günü Diyarbakır'ın güneyi, Şanlıurfa'nın güneyi ve doğusu ile Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Muş, Van, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

12.09.2023 20.00-13.09.2023 17.00

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..❤️

• Libya'yı vuran medicane 2 bin den fazla kişinin ölümüne neden olmuş.

Allah ac yardımcıları olsun.

Malesef dahada artı sayı 5 binin üzerinde ölüm oldu. 10bin kişide kayıp bu kayıp olanların çoğu ölmüş tür dehşet verici bir doğa olayı yaşandı.Allah yardımcıları olsun

• Ne zaman döner bilmem ama bu yaz kadar bana bıkkınlık veren bir yaz daha ben hatırlamıyorum. Ekim geldi neredeyse daha 5 gün sonraya 38 derece tahmin yapmis mgm. Vallaha etimle kemigimle bu yazdan nefret ettim.

• Ne zaman döner bilmem ama bu yaz kadar bana bıkkınlık veren bir yaz daha ben hatırlamıyorum. Ekim geldi neredeyse daha 5 gün sonraya 38 derece tahmin yapmis mgm. Vallaha etimle kemigimle bu yazdan nefret ettim.

Öyle deme kardeşim , Bu yaz evet çok kurak sıcak geçti haklısın ama mevlam neylerse güzel eyler

• Öyle deme kardeşim , Bu yaz evet çok kurak sıcak geçti haklısın ama mevlam neylerse güzel eyler

Orası öyle hocam ama şansıma sıcağı sevmeyen birisi olarak malesef Türkiye'nin en sıcak yerlerinden birinde yaşıyorum. Sıcak yeter hocam birazda serinleyek valla.

• Orası öyle hocam ama şansıma sıcağı sevmeyen birisi olarak malesef Türkiye'nin en sıcak yerlerinden birinde yaşıyorum. Sıcak yeter hocam birazda serinleyek valla.

hocam gelin birde istanbul nemi yiyin
    bağcılar şuan 24 derece nem %60 bunaltıyor fena evde klima açık :hfyeni (18):

• İstanbul'un 27-28 derecesi ile Kızıltepe'nin 40-41 derecesi eşdeğer ben bunu bizzat deneyimledim bu yaz durmadan terliyordum orda

bizim köy yazın 40 derece oluyor çok rahat 40 derece malatyada hoşuma gidiyor çünkü nemsiz sadece mayıştırıp rahatlatıyor + geceleri serin ve rüzgarlı oluyor .