Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar uzmanlar hala Hatay Adana hattı, bir ihtimal Malatya fayı ki o da Malatya'nın bu depremlerde etkilenmeyen kuzey ilcelerini yıkabilir tabiki yine merkezi de, bir de bölgemizde Bingöl Erzincan arasını söylüyorlar.Bundan kaçış yok acilen zihinlerimizin değişip deprem güvenli sehirler inşaa etmeliyiz ama yetkililerinde bu konularda pek duyarlı olmadığını üzülerek görüyorum.Bu acılar maalesef yasanmaya devam edecek gibi duruyor. Henüz Maraş depreminin büyük artciları meydana bile gelmedi 6.7ye kadar cikabilecekleri söyleniyor ki bunlar baba depremlerdir. İnşallah artcilar küçük küçük ve sık sık olarak enerji boşalır yoksa dün Hatay'daki gibi tabloyla karşılaşmak zorunda kalırız😔

• Arkadaşlar uzmanlar hala Hatay Adana hattı, bir ihtimal Malatya fayı ki o da Malatya'nın bu depremlerde etkilenmeyen kuzey ilcelerini yıkabilir tabiki yine merkezi de, bir de bölgemizde Bingöl Erzincan arasını söylüyorlar.Bundan kaçış yok acilen zihinlerimizin değişip deprem güvenli sehirler inşaa etmeliyiz ama yetkililerinde bu konularda pek duyarlı olmadığını üzülerek görüyorum.Bu acılar maalesef yasanmaya devam edecek gibi duruyor. Henüz Maraş depreminin büyük artciları meydana bile gelmedi 6.7ye kadar cikabilecekleri söyleniyor ki bunlar baba depremlerdir. İnşallah artcilar küçük küçük ve sık sık olarak enerji boşalır yoksa dün Hatay'daki gibi tabloyla karşılaşmak zorunda kalırız😔

Büyük bir toplumsal çaresizlik durumu var herkes korkuyor herkesin psikolojisi bozuk ve yine dediğiniz gibi yetkililer hala uyuyor.Hiçbir tedbir yok görünürde.

• Ben güzel şeyler duymak istiyorum artık Hatay için en azından tehlike biraz azalmadı mı, hep böyle mi gidecek? Allahım isyan etmiyoruz sen güç ver yarabbim 😢

• Dostlar Dafz ve Ödfz'de deprem fırtınası yaşanıyor. Zamana yayılması yerine kısa sürede olup bitmesi daha iyidir. Mağdur zaten mağdur, korkan zaten korkuyor. Zamana yayılsa üstümüzdeki psikolojiyi atamayız. Kentlerdeki konutlar genel anlamda boş zaten. Az kaldı. Dafz'ın güney ucu Akdeniz'de Kuzey ucu ise Bingöl civarlarında. Bir an önce olup bitmesi taraftarıyım.

• Vandan gelen gönüllü arkadaşlar malatya ya çok yarımcı oldular ve hala canla gönülle burdalar hakkınız ödenmez allah razı olsun sizlerden bunu okuyan illa olur vanlılar iyiki varsınız cansınız <3

• Maraş depremlerinin travması bitmeden şimdi de Bingöl depremi korkusu sardı.Herkes korkuyor ne yapacak insanlar

Aynı sekilde büyük korku var içimde evde durasm gelmiyor Siverek'te fay hattı yok fakat 7 üstü olursa çok kötü hissedeceğiz ister istemez ev yıkılır mı diye düşünüyorum bizde kesin 6 küsur hissedeceğiz tekrardan of

• Maraş depremlerinin travması bitmeden şimdi de Bingöl depremi korkusu sardı.Herkes korkuyor ne yapacak insanlar

Kıymetli kardeşim

99 Gölcük depremini canlı yaşamış ve yakınlarını kaybetmiş bir kardeşinim

Haftalarca cenazemizi bulamadık çok zor günler yaşadık ve psikolojimizi bozuldu

Uzun süre korku panik endişe içinde yaşadık , çok zor bu duygu , tarifi yok , ancak yaşayan anlar

Allah yardımcımız olsun

• Bende Gölcük depreminden 4 gün sonra Bilecik söğüt alanda acemi birliğimi yaptım. O acımasız depremin acılarını gördüm. 😪😪 İnşallah böyle bir Doğal Affetten önce devleti yönetenler riskli olan yerlerde gerekli tedbirleri alırlar. Ve japonya yı örnek alsınlar. Adamlar önce insana değer veriyorlar biz ise paraya değer veriyoruz aramızdaki fark bu Dostum.

• Bende Gölcük depreminden 4 gün sonra Bilecik söğüt alanda acemi birliğimi yaptım. O acımasız depremin acılarını gördüm. 😪😪 İnşallah böyle bir Doğal Affetten önce devleti yönetenler riskli olan yerlerde gerekli tedbirleri alırlar. Ve japonya yı örnek alsınlar. Adamlar önce insana değer veriyorlar biz ise paraya değer veriyoruz aramızdaki fark bu Dostum.

Bizim işimiz Allah'a kaldı artık dostum ne yazık ki :(

Yeni ev almaya veya yeni eve kiraya çıkmaya ekonomik gücümüz yok :(

Allah sonumuzu hayıretsin inşallah