Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kışın geri kalanı da kötü geçecek. İç kesimlere biri şubatta diğer martta olmak üzere iki sistem gelecek. Sahillere kar yağarsa anca havada yağar tutmaz. Olumsuz karalayalım bu sefer :)

• 17-21 arası beklediğim geçen açıkladığım sırt olayı ile beraber sıcaklık pik yapacak millet ne oluyor diyip ardından hafif soğuma ile ülkeye yağış ve sopuklar gelecek.ülke içerisinde batı karadeniz tarafları kar alacaktır ay sonu.

İstanbul için hala ocak ayında kar beklentim yok şubata giriş sert olabilir asıl bomba 9-10 civarı takip ediniz

• Sinoptiklerin şu anki haliyle işimiz zor çünkü bi şekilde sistemleri orta vadeden beriye getiremedik ve bu döngü kışın başından beri hiç değişmedi üzgünüm ki

• Ayın 17 si akşamı ve 21 ine kadar sıcak taraftayız.Sırt etkisi ile ocak ayında beklenmeyen sıcak atağı alacağız sırt etkisinden geçende de bahsetmiştim malesef sıcak atak hemen gözüktüğü gibi şiir gibi geliyor soğuk beklediğimizde modeller maşallah 6 saatte bir takla atıyor.Bize sistem gelmesi için hava da kararsızlığın yani siklonik hareketlern çok olması lazım ki dalgalanmalar bize sistem getirsin, bu senenin malesef kötü yanı yüksek etkisiyle durağan giden bir kış dönemi ve muhtemelen öyle de kapanacak.Ocak ayında farklı bir hareketlenme yok jet akımları da stabil.zonal rüzgarların zayıflaması ve akımın doğudan gelecek olması ilr şubat sadece hareketli geçecek gibi.Onda da kısa bir dönem olacak ancak kuvveti son derece iyi gözüküyor.9-12 şubat aralığında güçlü bir salınım (yer değiştirme ihtimali) olacak gibi.Avrupa ya da biz gözüküyoruz bakalım sonuç ne olacak.O sistem kışın son sistemi gibi duruyor sonra durağan kurak döneme devam.Bana göre su kıtlığı artık kesinleşti yazın ciddi tedbirler şart.

Haydi hayırlısı son ve güçlü sistem olan 9-12 şubat aralığını takip ediniz.

• 17-21 arası beklediğim geçen açıkladığım sırt olayı ile beraber sıcaklık pik yapacak millet ne oluyor diyip ardından hafif soğuma ile ülkeye yağış ve sopuklar gelecek.ülke içerisinde batı karadeniz tarafları kar alacaktır ay sonu.

İstanbul için hala ocak ayında kar beklentim yok şubata giriş sert olabilir asıl bomba 9-10 civarı takip ediniz

Düzce umarım alır sağlam kar yağıyor diye üni okumaya geldik bu sene yağmur bile yok adam akıllı:)

• Montları yıkayın 1 haftalık yaz geliyor yazlıkları,şortları ve mangalları çıkarın ortaya. Yazın keyfini doyasıya çıkarın sonrasında kışı hissetmeye başlayacağız. Kar da Şubat'a kaldı...

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif