Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • "Aynı merkezdeki okullarda 2 öğretmen ölmüş". Bu şahıs, ölen öğretmelerin: "kronik rahatsızlığı var mı, yaşları kaç, entübe olmuşlar mı" gibi verileri sunmadan paylaşım yapmış. Garip...

Ne demeye neyi savunduğunuzu anlayamadım doğrusu bu Florida da ki olay sadece 2 öğretmenden oluşmuyor tüm dünyanın yakından incelediği ve suçladığı bir durum dikkatle araştırırsanız bir sürü şey bulabilirsiniz. annelerin protestosu hocaların protestosu gibi. tüm çocuk yoğun bakımlarının dolduğunu da görürsünüz Florida da.

• Tabii ki de boş değil; ben de onu diyorum: ölen öğretmenlerin misal yaş bilgisi paylaşılmamış.

ama ana olay öğretmenler değil kaçırıyorsunuz " çocuk ölümlerinin pik yapması ve yoğun bakımlarının dolması " bu yeterli değil mi?

Sadece bir devlet okulu:

• Niye önemli dersler yüzyüze yapılıp diğerleri uzaktan eğitim yapılmıyor? Matematik Fizik Kimya sayısal işlemleri yüzyüze yaparsın anlarım da tarih, müzik,beden gibi dersler niye yüzyüze olur anlamıyorum. Çocuklar ne kadar uzun kalırsa o kadar virüs ile başbaşa kalacak. Havalar az soğuduğu zaman camlar falan kapanacak maske ile küçücük bir odada 40-50 kişi üst üste kalacak. Nereden bakılsa rezil karar. Bari sınıfları yarı yarıya bölseydiniz yazık ya. Varyantlara karşı aşıların da dirençi düşmüş iken işimiz zor. Okullar için 1 ay ömür veriyorum açık kalması adına. Üniversiteler bile hibrit eğitim yapacak yarı yüzyüze yarı uzaktan.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ama ana olay öğretmenler değil kaçırıyorsunuz " çocuk ölümlerinin pik yapması ve yoğun bakımlarının dolması " bu yeterli değil mi?

Sadece bir devlet okulu:

Çocuk ölümüyle ilgili bir veri yazılmamış.

• Niye önemli dersler yüzyüze yapılıp diğerleri uzaktan eğitim yapılmıyor? Matematik Fizik Kimya sayısal işlemleri yüzyüze yaparsın anlarım da tarih, müzik,beden gibi dersler niye yüzyüze olur anlamıyorum. Çocuklar ne kadar uzun kalırsa o kadar virüs ile başbaşa kalacak. Havalar az soğuduğu zaman camlar falan kapanacak maske ile küçücük bir odada 40-50 kişi üst üste kalacak. Nereden bakılsa rezil karar. Bari sınıfları yarı yarıya bölseydiniz yazık ya. Varyantlara karşı aşıların da dirençi düşmüş iken işimiz zor. Okullar için 1 ay ömür veriyorum açık kalması adına. Üniversiteler bile hibrit eğitim yapacak yarı yüzyüze yarı uzaktan.

Kesinlikle katılıyorum.

• Tabi veri bol Florida da okullar açıldıktan sonra öğrenci hastalanmalarında ki hastanelerdeki doluluk oranlarında ki artış grafiği daha ne gibi veri paylaşmamı istersiniz yeterince veri paylaşmıştım halbuki.

Resim

Resim

ek olarak geçen haftalarda yetişkin vakaları azalırken çocuk vakalar en rekor seviyesine de ulaştığı görüldü

Resim

• ek olarak geçen haftalarda yetişkin vakaları azalırken çocuk vakalar en rekor seviyesine de ulaştığı görüldü

Tabi veri bol Florida da okullar açıldıktan sonra öğrenci hastalanmalarında ki hastanelerdeki doluluk oranlarında ki artış grafiği daha ne gibi veri paylaşmamı istersiniz yeterince veri paylaşmıştım halbuki.

Resim

Resim

SnowManN Şimdi bu yatışı verilen 270 çocuğun, herhangi bir kronik rahatsızlığı var mı? Bu veri çok önemli.

Bir de eğer doğru anladıysam, bu 2'nci grafikte 100 binde 0,5 değeri, milyonda 5'e eşit oluyor; ama ilk grafikle çelişiyor.

• Arkadaşlar sınıflar bölünmecekmiş ve sırada oturduğunuz kişi aynı kalması gerekiyormuş yani sık sık sıra değiştirmeyin diyorlar tek yapabildikleri önlem bu sanırım :)--

• Neyse ki çocuklar için aşılamalar açıldı en azından mutlaka aşıları yaptırıp okula göndermek lazım yoksa çocuklar long covid riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Einmal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Konu dışı mı covid konusu mu anlamadım ben bu işi.. Samet

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şimdi bu sözde "hastanelik" olan çocuklara, hastanede yatış verilmiş mi; yoksa test yapıp eve mi göndermişler?

Onca sağlık verilerini "Sözde" dediğinizden sonra onca şeyi size boşa yazdığımı anladım ve belli ki koronaya inanmıyorsunuz diye gözlemliyorum geçmiş mesajlarınıza da baktım bu yüzden konuyu kapama gereği duydum. bu yüzden konuyu kapatıyorum hocam iyi forumlar :)

Einmal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Onca sağlık verilerini "Sözde" dediğinizden sonra onca şeyi size boşa yazdığımı anladım ve belli ki koronaya inanmıyorsunuz diye gözlemliyorum geçmiş mesajlarınıza da baktım bu yüzden konuyu kapama gereği duydum. bu yüzden konuyu kapatıyorum hocam iyi forumlar :)

Hayır hocam, bize doktorlar tarafından denilenlere ve çevremden gördüğüm kadarıyla; çocuklarda risk çok düşük (kronik hastalıkları olanlar hariç).

• Hiç kimse bir birini kandırmasın yarın çocuklarımızın gidecekleri yerde hiçbir önlem yok, sınıflar 45 kişilik, havalandırma yok bunlara rağmen her şeyin sorunsuz olacağını düşünmek akıl tutulmasıdır. Okullar açılsın diyenlerin çocukları da 10 kişilik özel okullarda eğitim görecek.