Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tünaydın HF ailesi. Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve bol kazançlı güzel bir hafta geçirmenizi dilerim.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Merhabalar arkadaşlar. Pandemi başından beri çok dikkat etmemize rağmen annemin testi bugün pozitif çıktı. Şuan öksürük ve aşırı halsizliği var. Verilecek olan ilaçlardan da korkuyor. Sizce hepsini kullanmalı mı? 66 yaşında ve 3 doz sinovac aşısı oldu. Üçüncü doz üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. Bu arada aynı evde kaldığımız için muhtemelen bugün bize de yapmaya gelirler. Hemen iletişime geçip geliyorlar mı?

• Merhabalar arkadaşlar. Pandemi başından beri çok dikkat etmemize rağmen annemin testi bugün pozitif çıktı. Şuan öksürük ve aşırı halsizliği var. Verilecek olan ilaçlardan da korkuyor. Sizce hepsini kullanmalı mı? 66 yaşında ve 3 doz sinovac aşısı oldu. Üçüncü doz üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. Bu arada aynı evde kaldığımız için muhtemelen bugün bize de yapmaya gelirler. Hemen iletişime geçip geliyorlar mı?

Öncelikle geçmiş olsun,en son 2 tür ilaç veriyorlardı birisi favipiravir diğeri kan sulandırıcı oluyor ve o herkese verilmiyordu diye hatırlıyorum.Genellikle test sonucu pozitif çıktıktan 1 gün sonra ilaç vermek için ve kontrol etmek için geliyordu ekipler,bize de öyle olmuştu.İlaç kullanılıp kullanılmamasıyla ilgili gelen ekiplere ya da doktora sorarsanız daha doğru olur hocam.Mümkün olduğunca dinlenmeye ve su tüketmeye dikkat edin,en hafif şekilde atlatırsınız umarım tekrar geçmiş olsun.

• KendineGelMEB hiç bir hocaya öğrenciye aşıyı zorunlu tutamazsınız diye tag başlatmışlar 🤦‍♂️🤦‍♂️ bu böyle giderse sonbaharda okullar yine online vakalarda artıyor zaten bilim kuruluda eylülden sonra demiş anlamıyorum bir insan nasıl böyle düşünüp aşı karşıtı olabilir ya

Einmal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Teşekür ederim arkadaşlar hepinize. Bu arada aynı evde yaşadığımız halde bana işe başlayabilirsin dediler.Rapor alamıyorum. İki doz biontech aşımın üzerinden iki hafta geçtiği için risksizmişim ben. Hayat eve sığar uygulamasında evdekilerin hepsi 22 ağustosa kadar karantinada. Ben baktığımda risksiz gözüküyorum. Babam iki doz sinovac oldu , üçüncü dozu biontech oldu ve neredeyse bir ay geçti üzerinden ama o da riskli ve karantinada gözüküyor.

• KendineGelMEB hiç bir hocaya öğrenciye aşıyı zorunlu tutamazsınız diye tag başlatmışlar 🤦‍♂️🤦‍♂️ bu böyle giderse sonbaharda okullar yine online vakalarda artıyor zaten bilim kuruluda eylülden sonra demiş anlamıyorum bir insan nasıl böyle düşünüp aşı karşıtı olabilir ya

Doğu'daki çoğu ildeki okulları açmayacaklar aşı oranı çok düşük. Yüksek aşı oranına sahip illerdeki okulları açmaları gerekiyor çünkü gerçekten eğitim böyle devam etmiyor zaten eğitim sistemimiz kötü uzaktan eğitime geçince çok daha kötüleşti öğretmenlerle etkileşim içinde olmadan eğitim ve öğrenme kalitesi çok düşüyor.

• Doğu'daki çoğu ildeki okulları açmayacaklar aşı oranı çok düşük. Yüksek aşı oranına sahip illerdeki okulları açmaları gerekiyor çünkü gerçekten eğitim böyle devam etmiyor zaten eğitim sistemimiz kötü uzaktan eğitime geçince çok daha kötüleşti öğretmenlerle etkileşim içinde olmadan eğitim ve öğrenme kalitesi çok düşüyor.

büyükşehirlerde de öğretmen konusunda aşılama sıkıntısı var diye düşünüyorum o yüzden maalesef büyükşehirleri de etkileyebilir gibi bu durum özellikle İstanbul da da aşı oranı da orta seviye dün bir profesörde demişti şimdi dönüş olacağından aşısızlar yüzünden vakalar büyükşehirlerde iyice artmaya başlayacak diye. bir şekilde herkesi ikna edip en azından sonbahar ortası gibi açmaları lazım. yoksa aşılama olmazsa okulları açmakta riskli ne yazık ki

kardeşim 11. sınıfa gidiyor onun okulunda da varmış diye konuşuluyor gruplarından bu iş böyle giderse işimiz zor

5 Mal editiert, zuletzt von SnowManN ()