Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Google faizsiz ev al diyip duruyor ama bilmiyor ki cepte metalik yok...

Faizsiz ev araba sattığını söyleyen, altın günü sistemi uyguluyoruz diyen şirketlere hiçbir şekilde güvenemiyorum.

O sistem bir yerden sonra patlar gibi geliyor bana

• Faizsiz ev araba sattığını söyleyen, altın günü sistemi uyguluyoruz diyen şirketlere hiçbir şekilde güvenemiyorum.

O sistem bir yerden sonra patlar gibi geliyor bana

Ben mantığını bile bilmiyorum ama demek ki iyi para var ki son zamanlarda bir sürü benzeri şirket çıktı ortaya. Her yerde reklam yapıyorlar.

• Ben mantığını bile bilmiyorum ama demek ki iyi para var ki son zamanlarda bir sürü benzeri şirket çıktı ortaya. Her yerde reklam yapıyorlar.

Sisteme girdiğiniz zaman organizasyon ücreti adı altında bir para alıyorlar.

1000 kişi girmiş olsa herkesten kişi başı 5 er 10 ar bin topluyor işte..

Bir dönem araba almak için araştırmıştım sonra vazgeçtim.

• Anlatayım. O sistemlerden biriyle 2016 da ev 1 hafta önce de araba aldım. Gireceğiniz miktara göre girişte bir miktar para ödüyorsunuz. Ben 72000 e 4000 ödedim.

Evde çok kar ettim 210a aldığım ev 600 oldu bugün ama arabada zarar ettim. 2 sene önce 72000 lik araba bugün 150000 oldu.

Demem odur ki iyi düşünüp karar verilmesi gereken bir durum.

• Sistem şu şekilde ilerliyor.

10 kişi ev alacak diyelim.

Herkese kura ile sıra veriyorlar.

1. Sırada ev alacak olan kişi için herkesten para topluyorlar. Evin değeri 100 bin TL ise 10 kişi aylık 10 bin TL veriyor ve 1. Kişi ev sahibi oluyor. Bu şekilde 10. Ay sonunda 10 kişi ev sahibi olmuş oluyor. Mantık bu. Şirketler nerede kar ediyor derseniz, şirket müteahhitten 80 bine aldığı evi 100 bine sana satıyor. Bu şekilde anlaştığı müteahhitlerden yüzlerce daire alıyorlar ve binlerce lira kar elde ediyorlar.

Mantıklı bir sistem mi? Kısmen mantıklı ama riskli. Tüm üyeler ev sahibi olmadan tapuda ipotek oluyor. Şirket tapuyu size veriyor lakin tüm üyeler ev sahibi olduktan sonra tapuyu alıyorsun. Eğer taksiti ödemezsen evini geri alma hakları var bazı firmalarda ve yapmış olduğun sözleşmeye göre ödediğin taksitlerden belli miktar kesinti yapabiliyorlar.

Sistem basit. Bildiğimiz mahallede annelerimizin yaptığı gün sistemi ama riskli.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Verisiz, bilimsellikten uzak tahminleri artik çok geride bıraktık bu çok sevindirici bir gelişme. Bir çok hava sevdalısı arkadaşımız adeta profesyonellere taş çıkartırcasına canhıraş mücadele ediyor. Buradan wildleo1907  Storm Chaser HavaforumAşıgı  Cold.EFso ve @4 Şubat hocalarima kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Adminlerimiz Samet  Aytac hocam başta olmak üzere Modlarımıza ve bölge sorumlularimiza da ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikte hep zirveye oynacağız ....

• Verisiz, bilimsellikten uzak tahminleri artik çok geride bıraktık bu çok sevindirici bir gelişme. Bir çok hava sevdalısı arkadaşımız adeta profesyonellere taş çıkartırcasına canhıraş mücadele ediyor. Buradan wildleo1907  Storm Chaser HavaforumAşıgı  Cold.EFso ve @4 Şubat hocalarima kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Adminlerimiz Samet  Aytac hocam başta olmak üzere Modlarımıza ve bölge sorumlularimiza da ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikte hep zirveye oynacağız ....

Bana bir şey yok mu amirim :(

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Meteoroloji ligden kazandığım istasyon elime gecti.

Hiç bir karşılık beklemeden forumda bizleri hem eğlendiren hem hediyelendiren Hava Forum iyi ki varsın.

Başta Samet admin ve diger yönetici arkadaslara ayrı ayrı teşekkür ederim.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Hayrını gör hocam