Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • karasah Cumartesi ve Pazar günleri işçi çalıştırmak bana göre insanlık suçudur. Haftanın 6 günü çalışan bir insanın hayatını verimli yaşama, keyif alma gibi bir şansı yok eğer işkolik bir insan değilse.

• karasah Cumartesi ve Pazar günleri işçi çalıştırmak bana göre insanlık suçudur. Haftanın 6 günü çalışan bir insanın hayatını verimli yaşama, keyif alma gibi bir şansı yok eğer işkolik bir insan değilse.

Biz de tarım sektörü olduğu için izinle çalışıyoruz. Kargo yok, Anadolu'da her yer kapalı bir tane B2B siparişi bile gelmiyor, plasiyer siparişi yok sadece kapitalist düzene ayak uydurmak için çağrılıyoruz iş yerine.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Biz de tarım sektörü olduğu için izinle çalışıyoruz. Kargo yok, Anadolu'da her yer kapalı bir tane B2B siparişi bile gelmiyor, plasiyer siparişi yok sadece kapitalist düzene ayak uydurmak için çağrılıyoruz iş yerine.

Patronların çoğunun düşüncesi; "Çalışanlarıma en az parayı verip mümkün olan en çok süre çalıştırayım da karlılığım artsın." Ama aslında böyle yaparak verimi sıfırlıyorlar. Bu ülkede değişmesi gereken ilk şeylerden biri iş hayatındaki bu geleneksel kafa yapısı.

Benim ilk işim de bu şekildeydi, ağırlıklı olarak Arap ülkelerine ihracat yapan bir firmada çalışıyordum ve cumartesi günleri de 1:30 a kadar çalışıyorduk. Sonunda bir gün dayanamayıp sebebini sorduğumda Arap ülkelerinde cuma günü tatil o yüzden cumartesi de çalışıyoruz demişti :D Ancak cumartesi günü tam anlamıyla bomboş geçiyordu, sıkıntıdan patlıyordum artık. 5 ay sonunda dayanamayıp bıraktım, kurtuldum Allah'a şükür. Şimdi bankacı olduk :D Her ne kadar iş yoğunluğu çok olsa da en azından haftanın 2 günü tatil var + kazanç yan haklarla birlikte özel sektörün en iyilerinden biri.

Biz de tarım sektörü olduğu için izinle çalışıyoruz. Kargo yok, Anadolu'da her yer kapalı bir tane B2B siparişi bile gelmiyor, plasiyer siparişi yok sadece kapitalist düzene ayak uydurmak için çağrılıyoruz iş yerine.

Arkadaşlar yazımın en sonunda da belirttiğim gibi yapacak bir şey yok.

Evli ve çocuklu olarak her resti görecek ,karşılık verecek durumu çoktan geçtim. En zoru da bu istemedenizde kabulleniyorsunuz. Zorunuza gide gide.

Gençliğimde kafama uymayan çok iş yerini değiştirdim. Ama maalesef bana her anlamda profosyonel bir iş yeri hiç denk gelmedi. Kötünün iyisi ile idare ediyorum.

Yaşım 24 . Bir firmada çalışıyorum. 29 ekim bayram tatilinin 1,5 gün olduğunu ,28 ekim öğleden sonra tatilin başladığını öğrendiğimde ,tarihte tam 28 ekim öğlendi. Bu benim hakkım dedim , hiç arkama bakmadan firmadan ayrıldım. Herkes arkamdan baka kaldı. İş yerine 30 kasım da döndüğümde kimse bana bir şey demedi.

O zamana kadar orada çalışanlar şaşırdılar bu işe. Biz niye çalışıyoruz o zaman dediler.

Aradan yıllar geçti. Şimdi ben o çıkıp giden değilde , soru soran taraftayım.

İşsizlikte kaybedeceğim çok şey var. Bu yüzden kendi işimi yapabilmek için hazırlık yapıyorum. Cumartesi çalışmayan bir işyeri inşaallah.

• Virüs konusunda konuşan arkadaşlar isterseniz forumun bütün konularını virüs konusu olarak değiştirelim hepsinde yazın ne dersiniz?? Birazdan bütün konu dışı yazılanları sileceğim bilginiz olsun. Virüsle ilgili konu var lütfen oradan yazalım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Virüs konusunda konuşan arkadaşlar isterseniz forumun bütün konularını virüs konusu olarak değiştirelim hepsinde yazın ne dersiniz?? Birazdan bütün konu dışı yazılanları sileceğim bilginiz olsun. Virüsle ilgili konu var lütfen oradan yazalım

Yazalım isteriz elbette. Ancak virüs konusunda tek seslilik hakim olduğundan aylar önce yasaklandım. Hakaret, aşağılama olmamasına rağmen. Adminimiz Samet beye mesaj attım ancak cevap dahi alamadım. Yıllardır foruma üyeyim. Ancak virüs konusunda ki uygulama ve muamele maalesef üzücü. Virüsle ilgili her türlü manipüle ve abartı mesajlar hergün yazılıyor , ancak daha doktorlar hakkında kesin ve çelişkisiz konuşamazken yazılan karşıt fikirler hemen uyarı alıyor veyahut konudan yasaklanıyor. O yüzden burada konu üzerine mesaj yazdım. Bunu da okuduktan sonra veyahut okumadan! Silebilirsiniz.

• Siz yine Cumartesi boş duruyorsunuz, babamdan bilirim ermeni bir patronu vardı eski çalıştığı şirkette, sırf cumartesileri boş geçmesin diye toplantı yapardı haftalık durum toplantısı.. Ve bu toplantı akşam 6 dan evvel bitmezdi, maalesef düzen bu ve düzeni bozacak herhangi bir durumda yok, işin olsada olmasada iş veren o gün iş olmayacağını bilsede cumartesi iş yaptırır, yaptırmayada devam edecektir. Her bireyin çözümü olmaya bilir ama kendi işini kurmak en iyisi, ama dediğim gibi bu herkese denk gelmiyor maalesef..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yazalım isteriz elbette. Ancak virüs konusunda tek seslilik hakim olduğundan aylar önce yasaklandım. Hakaret, aşağılama olmamasına rağmen. Adminimiz Samet beye mesaj attım ancak cevap dahi alamadım. Yıllardır foruma üyeyim. Ancak virüs konusunda ki uygulama ve muamele maalesef üzücü. Virüsle ilgili her türlü manipüle ve abartı mesajlar hergün yazılıyor , ancak daha doktorlar hakkında kesin ve çelişkisiz konuşamazken yazılan karşıt fikirler hemen uyarı alıyor veyahut konudan yasaklanıyor. O yüzden burada konu üzerine mesaj yazdım. Bunu da okuduktan sonra veyahut okumadan! Silebilirsiniz.

hocam virüs konusunda elimizden geldiğince iyileştirme yapmaya çalışıyoruz. Neden konudan yasaklandığınızı bilmiyorum, ancak koyduğumuz kurallarda var, konu başlıkları olan konuların yerinde konuşulması sizde kabul edersiniz ki doğru olanıdır. Bizim işimiz her önüne gelen yazıyı silmek değil, forum düzenini sağlamak.

• Baştan aşağı kara batacağımız sistem gelsede forumda virüs bir süreliğine unutulsa keşke. Valla bu yasaklarda, ev hapsinde bizim için yapılabilecek en keyifli aktivite camdan dışarıyı seyredip radarda kütle kovalamak olmalıydı ama olmayınca olmuyor işte.

Cumartesi ve pazar diye bir şey mi var ? Varsa da biz bbilmiyoruz. Enerji sektorundeyim doğalgaz. Haritacıyım . Çalıştığım şirkette 15 günde 1 pazar izin var o bile bazen olmuyor 21 günde 1 pazar izin oluyor. Elimiz ayahimiz tutmuyor bazen artık yoğunluktan. Kaldı ki yazın akşam 8 den önce eve giremiyoruz genelde. Bu şekilde 15 gün aralıksız çalışmak ...Gelmem desen hadi sana eyvallah derler... özel hayat senelik 15 gün izin hariç 0.. ( ki onu da yazın kullanmaya mirin kırın ediyorlar. Anca Eylül de kullanıyoruz şaka gibi ..) Yine de buna da şükür diyorum aç değiliz çok şükür diye . Ama aslında halimiz şartlar olarak yüzyıllar önceki köle sisteminden farksız da neyse . Çok doluyum..

Bu ülkede en azından haftada bir gün izni olan insanı inanılmaz şanslı görüyorum ben ...

Amacım tartışma vs yararmak falan değildi . Sadece sabır taşım tükenmeye başladı artık özel sektörde. Dışa vurum oluyor bazen benim ki ...

Bu arada günaydın. Hayırlı hafta sonları .

Benim gibi yine CMT Pazar çalışanlara da hayırlı işler :D2

• Kurumsal şirketlerde hafta sonu çalışmaz beyaz yakalılar,mavi yaka çalışanları vardiya sesteminde 8 saat çalışır ve enflasyonun 1 tık üzeri zam alır.

Ülkede kurumsal şirket sayısı o kadar az ki ; o yüzden beyaz yaka mavi yaka çalışanlar,ne çalışması saatinden ne de hafta sonu hafta sonu çalışma sistemi ile haklı olarak emeklerinin karşılıklarını alamıyor

Ama aile ve sevidkleri için çalışmak zorunda kalıyorlar

• Uzun zamandır ne sistem konuşuyor ne kar yağmur konuşuyoruz. Malum filmdeki gibi " doğada bulunan 4 element

Ateş su toprak ve tahta

Hava yok

Kayıp aranıyor. 🙉🙊🙉

• Uzun zamandır ne sistem konuşuyor ne kar yağmur konuşuyoruz. Malum filmdeki gibi " doğada bulunan 4 element

Ateş su toprak ve tahta

Hava yok

Kayıp aranıyor. 🙉🙊🙉

Hocam şu anda üçlü kestirme var. Coğrafyacı hocamız , wild leo hocamız , semih hocamız aralığın 3. Ve 4. Haftasına ışık tutuyorlar.

İnşaallah hastalıktan , yüksek basınçtan bunalan halkımıza bir parça ferahlık verir.

• Hocam şu anda üçlü kestirme var. Coğrafyacı hocamız , wild leo hocamız , semih hocamız aralığın 3. Ve 4. Haftasına ışık tutuyorlar.

İnşaallah hastalıktan , yüksek basınçtan bunalan halkımıza bir parça ferahlık verir.

İyi ki de varlar. Artık metre hesabı, soğuk girişi, yılbaşı nolur, nevresim yorgan beklentileri dinlemek görmek sistem takip etmek istiyorum eminim ki herkeste bunu bekliyordur. Çok bunaldım.