Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı sabahlar HF ailesi. Hepinize iyi hafta sonları, sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hafta sonu diliyorum herkese...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Vintersaga vahabi çöl öküzlerine bu ülkede her türlü zorluğun çıkarılması lazım. Sorarsan müslüman bunlar ama ABD nin maşası olmuşlar. Prens avrupada seks partilerinde, gazeteciler katledilir vs vs üstüne bide bizim ürünlerimize boykot uyguluyorlar. Başlarım karadenizde aldıkları evlerden arazilerden arsalardan atmaya, bunlara yaptırım şart oldu..

Biz halk olarakta ismini bilen ürünü bilen buradan paylaşsın almayalım. Yudum mesela bunlardan biri saolsun Vintersaga uyardı beni..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Vintersaga vahabi çöl öküzlerine bu ülkede her türlü zorluğun çıkarılması lazım. Sorarsan müslüman bunlar ama ABD nin maşası olmuşlar. Prens avrupada seks partilerinde, gazeteciler katledilir vs vs üstüne bide bizim ürünlerimize boykot uyguluyorlar. Başlarım karadenizde aldıkları evlerden arazilerden arsalardan atmaya, bunlara yaptırım şart oldu..

Biz halk olarakta ismini bilen ürünü bilen buradan paylaşsın almayalım. Yudum mesela bunlardan biri saolsun Vintersaga uyardı beni..

Evet abi aynen öyle. Birde bu adamlar sektör lideri. Alternatif onlarca aycicek-zeytinyağı markamız var onlara yönelelim lütfen.

Yaptıkları boykotla ilgili haber: https://www.sozcu.com.tr/2020/…ektorunun-lideri-6087367/

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Son 15 günde sahte alkol yüzünden 75 kişi yaşamını yitirdi .

75 yüksek rakam, bu alkol olayına dikkat etmek lazım özellikle kullananlar. Metil alkol hem daha ucuz hemde çok tehlikeli bir alkoldur. Sanki geçmiş yıllarda yine buna benzer bir vaka olmuştu sahte içkiden ölenler kör olanlar vs vardı..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Suudilere gelene kadar bir çok ülke var düşmanca arkadan iş çeviren, ürün boykotları halk nezdinde düşmanlığı körükler, burada sıkıntımız yönetim ile, boykot işleri halkların arasını açar, amaç 100 yıl önceki ile aynı, bölgeye girişimizin önlenmesi, o yüzden, bu tongaya düşmenin bir anlamı yok, zaten ihracatın durduğu yok tanıdık firma her gün birşeyler satıp duruyor, medya sizi yanıltmasın.

• Suudilere gelene kadar bir çok ülke var düşmanca arkadan iş çeviren, ürün boykotları halk nezdinde düşmanlığı körükler, burada sıkıntımız yönetim ile, boykot işleri halkların arasını açar, amaç 100 yıl önceki ile aynı, bölgeye girişimizin önlenmesi, o yüzden, bu tongaya düşmenin bir anlamı yok, zaten ihracatın durduğu yok tanıdık firma her gün birşeyler satıp duruyor, medya sizi yanıltmasın.

Onlar yapsın biz dost kalalım onlarla değil mi. Biz yapınca mı düşman oluyoruz yani? Kısasa kısas dinen de caizdir. Bizim haklı olduğumuz yerde onlar aktif biz pasif olursak daha da tepemize çıkarlar. Acilen Narsil hocsmın da dediği gibi aldığı toprakları geri alıp ürünleri boykot edilmeli bu Suud çöl develerinin.

• Onlar yapsın biz dost kalalım onlarla değil mi. Biz yapınca mı düşman oluyoruz yani? Kısasa kısas dinen de caizdir. Bizim haklı olduğumuz yerde onlar aktif biz pasif olursak daha da tepemize çıkarlar. Acilen Narsil hocsmın da dediği gibi aldığı toprakları geri alıp ürünleri boykot edilmeli bu Suud çöl develerinin.

Aynen öyle nefes bile aldırmamak lazım, üstelik bu zamana kadar bizden düşmanlıkta görmediler, karadenizde yüzlerce arazi ev aldılar kimse ses etmedi. Boykotsa bizde boykot edelim fazlasını istemiyoruz açıkçası bize nasıl davranılıyorsa bizde aynısını yapalım.. Son yıllarda değişmeyen bir kural var müslüman ülkelerin birbirine düşman olması, maalesef belli başlı müslüman ülkeler birilerinin hakimiyetinden çıkmadığı sürece İslam aleminin tek bir şemsiyede birleşme ihtimali yok özellikle bu BAE, Suudi Arabistan gibi develerin bu hareketler ve yönetimleriyle hiç yok.

• 75 yüksek rakam, bu alkol olayına dikkat etmek lazım özellikle kullananlar. Metil alkol hem daha ucuz hemde çok tehlikeli bir alkoldur. Sanki geçmiş yıllarda yine buna benzer bir vaka olmuştu sahte içkiden ölenler kör olanlar vs vardı..

Bu tür kaçak şekilde alanların da suçu var ancak metil alkolü tatmadan etil alkolden ayırt etmek oldukça zor . Suçun büyük kısmı bu şekilde üretim yapan vicsandızlarda . Diger bir faktör ise Malesef ki yüksek alkol fiyatları , insanları kaçak yola itiyor .

• Bu tür kaçak şekilde alanların da suçu var ancak metil alkolü tatmadan etil alkolden ayırt etmek oldukça zor . Suçun büyük kısmı bu şekilde üretim yapan vicsandızlarda . Diger bir faktör ise Malesef ki yüksek alkol fiyatları , insanları kaçak yola itiyor .

Hocam ayırt etmek aslında zor değilde bununla ilgili sensör çalışmaları yapılıyor ilerleyen zamanlarda ayırt edici olarak kullanılır bilim bu konuda durmuyor, diğer bir husus tabiki üretim yapanlarda ucuza kaçıyorlar ve insanların hayatları riske atılıyor. 3.sü ise alkol fiyatlarını yüksek olmasına kesinlikle karşı değilim yüksek olsun içmesinler, alkol yararlı birşey değil, ilerleyen zamanlarda alkol kaynaklı hastalıkların tedavisinde harcanan paralar alkol almak için harcanan paraların kat ve kat üstüne çıkıyor

• Hocam ayırt etmek aslında zor değilde bununla ilgili sensör çalışmaları yapılıyor ilerleyen zamanlarda ayırt edici olarak kullanılır bilim bu konuda durmuyor, diğer bir husus tabiki üretim yapanlarda ucuza kaçıyorlar ve insanların hayatları riske atılıyor. 3.sü ise alkol fiyatlarını yüksek olmasına kesinlikle karşı değilim yüksek olsun içmesinler, alkol yararlı birşey değil, ilerleyen zamanlarda alkol kaynaklı hastalıkların tedavisinde harcanan paralar alkol almak için harcanan paraların kat ve kat üstüne çıkıyor

Hocam kesinlikle içmesin kimse bunun böyle olmasını hepimiz isteriz . Ancak bu ülke de tek zevki olan , hayatın yorgunluğundan kaçmak için alkole sığınan insan sayısı çok fazla . Bağımlı insan sayısı çok fazla . Sen o adama ne dersen de , ne yaparsan yap o yine alkole ulaşmak için elinden geleni yapacaktır . Eğer fiyat ve vergilere yapılan zamlar caydırıcı bir etken olacaksa uygulansın . Ancak ben öyle göremiyorum , kişi başına alkol tüketimi her sene artış da . Buna ulaşamayan bağımlılar da aile içi şiddet ise oldukça yüksek buda işin diğer bir üzücü tarafı . Toplumumuz umarım bu gibi sorunlardan yakın zaman da ayıklanır hocam . Bu ne kadar zor olsa da umut etmesi güzel ... Sağlıcakla kalın .