Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar bu mgm neden sacma sapan gösteriyor kackar daği bile 3900 metre mersivan 1 750 metre sıcaklıklarda anormallik var sanki ağri dağindan almıslar değerleri

Mersivan kayak merkezi nerede benimde dikkatimi çekti.

• Zaten kışın ortasında değil miyiz ya hu ben iki aydır üşüyorum hocam, yoksa yaşlandım mı ^^ ^^ 8)

senin rakım yüksek tayfun birazda biz üşüyelim bu kış kombiler baya bi körüklenecek bu zam yağmurunda gaza yine zam gelirse vay vatandaşın haline Allah yardımcımız olsun özelliklede doğalgazla ısınanlara

• ah samsun ah belli oldu bu kış kuru soğuk yiyecez belli yağişsiz

belliki aramıza yeni katılmışsınız öncelikle hoşgeldiniz.buşekilde daha kışa girmemişken bölgesel yağış geçişlerine bakarak kışın tamamını çöpe atmak nederece mantıklı olur önce bunu sorgulayın derim keza sizin tahminizin aksine ben tam tersini düşünüyorum samsunda bu sezon payına düşeni fazlasıyla alacaktır bundan şüpheniz olmasın.

• belliki aramıza yeni katılmışsınız öncelikle hoşgeldiniz.buşekilde daha kışa girmemişken bölgesel yağış geçişlerine bakarak kışın tamamını çöpe atmak nederece mantıklı olur önce bunu sorgulayın derim keza sizin tahminizin aksine ben tam tersini düşünüyorum samsunda bu sezon payına düşeni fazlasıyla alacaktır bundan şüpheniz olmasın.

1. bayağidir aranızdayim yeni değilim 2. samsunu tanıyorum doğma büyüme buralıyım belli ediyor bu sonbahar yağişini bile alamıyor şehir kıs geldiğinde umarım kütleler deniz üstünden yada iç kesimlerde kacdiğini görmeyiz

• 1. bayağidir aranızdayim yeni değilim 2. samsunu tanıyorum doğma büyüme buralıyım belli ediyor bu sonbahar yağişini bile alamıyor şehir kıs geldiğinde umarım kütleler deniz üstünden yada iç kesimlerde kacdiğini görmeyiz

Hocam geçen kışta aynı şeyleri söylemiştiniz işte Kütleler Samsun'u geçiyor gelmiyor gibisinden ancak Samsun'da yer yer 30cm oldu ki burada tecrübeli bi hocamız payına düşeni fazlasıyla alacaktır diyor neden ısrar ediyorsun anlamış değilim umarım tüm karadeniz için soğuk ve yağışlı bir kış olur her yer kar hasretini giderir :)

• Samsun merkez coğrafi yapısından dolayı ne yazık ki çukurda kalıyor gelen sistemlerin geliş yönü çok önemli rol oynuyor 2017 gibi merkezin çoşacağı sistemler ne yazık ki nadir denk geliyor

2017 Samsun merkez rakım 25-30 sistem sonu çok rahat sahilde 45cm vardı.

Merkeze yarayacak sinoptik tarzları bu şekil.

• bu sistem iyidi ya nadir oluyor böyle