İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bulunduğum konum gayet püfür püfür bunaltıcı bir hava yok cape değerleri de istanbulun merkezî için d

Bence harika bir olaydı zevkten dört köşe olmuştum :) o gün o şartlarda öyle bir durum olmasaydı ben tatmin kesinlikle olmazdım ki oldu 27 temmuzda. Korkmaktan ziyade tadını çıkar evin içinde olduktan sonra hiç bir problem olmaz merak etme sadece cam kenarından uzakta dur.

Kardeş arabanin camları patlasin evin camı kırılsın hadi bakalım keyfini çıkar. Benim bahsettiğim genel ayrıca insanlar yazın güneş sever güzel hava sever genellikle aksiyon olunca mutlu olmaz sen ol sıkıntı değil

Bence harika bir olaydı zevkten dört köşe olmuştum :) o gün o şartlarda öyle bir durum olmasaydı ben tatmin kesinlikle olmazdım ki oldu 27 temmuzda. Korkmaktan ziyade tadını çıkar evin içinde olduktan sonra hiç bir problem olmaz merak etme sadece cam kenarından uzakta dur.

• Bulunduğum konum gayet püfür püfür bunaltıcı bir hava yok cape değerleri de istanbulun merkezî için d

Kardeş arabanin camları patlasin evin camı kırılsın hadi bakalım keyfini çıkar. Benim bahsettiğim genel ayrıca insanlar yazın güneş sever güzel hava sever genellikle aksiyon olunca mutlu olmaz sen ol sıkıntı değil

Arabanı korumaya alırsan bir sıkıntı olmaz o gün ben radara bakıp garaja sokmuştum arabamı zaten. tabi bir çok kişi radarı , yağışın geldiğini bilmediği için bunu düşünmedi o ayrı konu. Fakat bir hava delisiysen her şeyi göze alırsın ama sen baya oraj düşmanı ile ılıkçı arasındasın anladığım kadarıyla. :D Tabi hiç kimse bu havaları sevmek için zorunlu değil sana da saygım sonsuzdur korkabilirsin doğrudur ama benimde demek istediğim bunlar elbet olacak ve her yaz belki daha çok sayıları artacak belki daha azalacak alışmak zorundayız bu tarz havalarla yaşamaya yani sana demek istediğim korkmanın bir faydası olmaz alabildiğin önlemini aldıktan sonra .;)

Einmal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Arabanı korumaya alırsan bir sıkıntı olmaz o gün ben radara bakıp garaja sokmuştum arabamı zaten. tabi bir çok kişi radarı , yağışın geldiğini bilmediği için bunu düşünmedi o ayrı konu. Fakat bir hava delisiysen her şeyi göze alırsın ama sen baya oraj düşmanı ile ılıkçı arasındasın anladığım kadarıyla. :D Tabi hiç kimse bu havaları sevmek için zorunlu değil sana da saygım sonsuzdur korkabilirsin doğrudur ama benimde demek istediğim bunlar elbet olacak ve her yaz belki daha çok sayıları artacak belki daha azalacak alışmak zorundayız bu tarz havalarla yaşamaya yani sana demek istediğim korkmanın bir faydası olmaz alabildiğin önlemini aldıktan sonra .;)

Ben kar sevdalısıyım foruma da bu yüzden girdim 9 ocak 2017 sonrasi hiç yazmadım sadece okudum. Sana özel değil yanlış anlama ama hem kış hem yaz için de eğer bir sistem geliyorsa forumda az da olsa bir abartı olmuyor değil

• Bu günde avcumuzu yalamayız inşallah.:boat: Hadi be kütleler bir güzelik yapın şu oraj severlere.:chinese:

Kışın desen kar yağmaz, yazın desen oraj olmaz. Bu Atmosferin valla feleği şaştı. Nerde "O ESKİ GÜNLER"! Eskiden havalar ne güzeldi öyle.

Yaktın bizi mevsim değişikliği. Bu senede kar yağmazsa şöyle düzgün. Kayışlar atıcak artık. Ah Atmosfer ah, sen nelere kâdirsin.:S

Bir hava delisi olunca insan bu işi bırakamıyor. Bağımlılık yapıyor. Bizler telfonda oyun oynamaz, model takip ederiz. Radar takip ederiz. 8o

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• cf1cfb89253.jpg

Kadıköylüler oraj zamanı...

Kışın da Dek lerde de aynı durumdasınız valla. Bu Kozyatağı, Kadıköy, Bostancı, Tuzla hattı tam bir Sahra çölü. Senin nereden baksanız 7-10 km kuzeyindeyim Ümraniyedeyim. Hiç öyle olmuyor, biraz şanslıyız biz. Kışın kar konusunda rakımdan ve Deklerden Ümraniye, Anadolu yakasında hep önde geliyor. İstanbul sen nasıl değişik bir memleketsin böyle.^^

• Yarın büyükada denize gidiyoruz sıkıntı olur mu

Şöyle söyleyeyim, bölgesel oraj olacağı için kesin bir şey demek mümkün değil. Yani kütle sizi vurabilirde vurmaya bilir de.

• Şöyle söyleyeyim, bölgesel oraj olacağı için kesin bir şey demek mümkün değil. Yani kütle sizi vurabilirde vurmaya bilir de.

Aynen hocam bende farkındayım onun inşallah vurmaz 😔