İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Trakya ve İstanbul’da Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve YEREL olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli kuvvetli yağışla birlikte su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

• 06302598fb79afd2ff662b.jpg

• MGM de sen Meteoroloji Mühendisleri'nin kendi tahminlerini mi yaptıklarını sanıyorsun?? Görevli kişiler günlük ölçüm yapıp, her 12 saate bir atmosfere balon bırakıp gelen verileri Uluslararası Ecmwf modeline işleyip yapay zekanın çıkardığı modelleri yorumluyorlar. Türkiye'nin ve Avrupa ülkelerinin üye olduğu ECMWF modeli. Bizde zaten forumda o çıkan modelleri yorumluyoruz. Niye kapatsınlar şimdi MGM'yi? O zaman meteoroloji diye hiç birşey kalmasın istersen dünyada! Atmosfer kaotiktir! (Yani değişken) Bazen verilerin tutarlılık oranı yüksek olurken bazen az olabilir. Mesela Oraj, en zor tahmin edilen hava olayıdır. Kestirilmesi çok güçtür. Veyahut mevsim geçişlerinde sistemlerin tarihi. Lütfen gereksiz ve boş mesaj yazma daha istersen. Bu durumun herkes farkında, seni iki kere raporladım. Üçüncüsünde artık ban yersin haberin olsun. Mesajlarını yazarken ona göre düşün...

İmzamı attım ✍️:)) :thumbup:

• MGM de sen Meteoroloji Mühendisleri'nin kendi tahminlerini mi yaptıklarını sanıyorsun?? Görevli kişiler günlük ölçüm yapıp, her 12 saate bir atmosfere balon bırakıp gelen verileri Uluslararası Ecmwf modeline işleyip yapay zekanın çıkardığı modelleri yorumluyorlar. Türkiye'nin ve Avrupa ülkelerinin üye olduğu ECMWF modeli. Bizde zaten forumda o çıkan modelleri yorumluyoruz. Niye kapatsınlar şimdi MGM'yi? O zaman meteoroloji diye hiç birşey kalmasın istersen dünyada! Atmosfer kaotiktir! (Yani değişken) Bazen verilerin tutarlılık oranı yüksek olurken bazen az olabilir. Mesela Oraj, en zor tahmin edilen hava olayıdır. Kestirilmesi çok güçtür. Veyahut mevsim geçişlerinde sistemlerin tarihi. Lütfen gereksiz ve boş mesaj yazma daha istersen. Bu durumun herkes farkında, seni iki kere raporladım. Üçüncüsünde artık ban yersin haberin olsun. Mesajlarını yazarken ona göre düşün...

Rapor gerektirecek ban gerektirecek bişey yapmadım ben ne bir kişiye saygısızlık ettim ne küfür ettim bu durumlar olmadığına göre etik dışı bir şey yok

Yorumlarımızı söylüyoruz katılmak veya katılmamak insanlara kalmış herkese saygım var üslubu düzgün bir şekilde anlatıyorum herhangibi argo küfür vs yok ban gerektirecek

• Gokhan abi aramızdan belki de en büyük kişisin seni Facebook dan da tanıyorum ama bazı yorumların çok saçma çok troll yorumlar oluyor abi daha çok dikkat etsen yazarken çok iyi olur forumda kargaşa oluyor en son yönetim troll sanıp banlayacak

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Trakya'dan gelen sıyıracak gibi..

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323