İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Diyagram -8/-10 beklerken +10 a evrildi aralıkta uçup gitti bir umut ocak ilk hafta

Küresel ısınma var çok normal eski kışlar olmaz Artık olsa bile 4-5 gün İstanbul 2m sıcaklığı -5 -6 derecelere düşşe bile 20 gün 19-20 derecelerde takılıp ortalama üstüne çıkar dip toplam

• Küresel ısınma var çok normal eski kışlar olmaz Artık olsa bile 4-5 gün İstanbul 2m sıcaklığı -5 -6 derecelere düşşe bile 20 gün 19-20 derecelerde takılıp ortalama üstüne çıkar dip toplam

Hocam kuresel isinmanin sicakligi ortalamanin 10-12 derece uzerine cikarmasi 2-3 yilda olacak bir sey degil:)-- Dalgalanmalar tabii ki olacaktir 2015 ve ya 2016 yiliydi tam hatirlamiyorum subat ayinda neredeyse 25 dereceyi gormustuk marmara bolgesi olarak.

(yanlisim var ise duzeltebilirsiniz)

Einmal editiert, zuletzt von Snowcharm ()

• Twitter'da olduğu gibi keşke burada da bazı gereksiz mesajları otomatik olarak kendimiz önceden kişiye göre filtreleyebilsek. Keza bazı kişiler sadece yazmış olmak ve negatif enerji salmak için giriyorlar foruma yazıp zehri salıyorlar sonrasında peşine takılmaya hazır birkaç iyi niyetli umutsuz da peşlerinden geliyor al sana... :cursing:

• Şimdi eskileri düşünüyorumda tarihleri yanlış hatırlayabilirim 2003 te güzel bir sistem oldu sanırım lisedeyken beylikdüzünde yolda kalmıştık. Sonra yine uzun bir bosluk 2015 ve 2017 yani sistem olarak aslında hep zordayız istanbul olarak. Yağış olrak tabi bu dönem cok sıkıntılı geçiyor. Çünlü eski nüfusun iki katı bir nufüsa hizmet ediyor barajlar yağmadıkça da susuzluk riski byüyüor. Demem oki biz ümidimizi kesmeyelim istanbulda bir umuttur yaşamak :)--

• Şimdi de Aralık başında mı kışı kapatmaya başladınız? 20. yüzyıl kışlarını günümüzün şartlarına göre kıyaslamak anlamsız. Bu tarz aşırı olumsuz yorumlarda artık art niyet aramaya başladım.

• Eylül-Ekim mevsim normallerinin hayli üzerinde geçmesine rağmen Kasım mevsim normallerinin biraz altında kapandı.. Bu durum, Aralık sıcak geçse bile Ocak Şubat soğuk geçebilir demek.. ama şu bir gerçek ki bu yıl esas sorun yağış kıtlığı oldu.. İlk etapta bu sorun ortadan kalkmalı.. yoksa 2015 yılındaki gibi -16 şehre belki gene iner ama 1 cm kar zor yağar...

• Sezonu falan kapatmış millet. Görünen köy kılavuz istemez falan:grinning_squinting_face:. Ne alaka dostlar. Modeller 72 h için değişkenlik gösterirken neyden bahsediyorsunuz ya? Bizim kış mevsimimizin başlamasına 12 gün var henüz. 12 gün sonra o modeller kim bilir neler gösterecek. Hocalarımızın ay sonunda bir beklentisi var. Bahsettiler bundan. Neden sabretmek yerine hemen ümitsizliğe kapılıp henüz başlamayan sezonu kapatıyorsunuz? Sabredelim.

Hepinize iyi forumlar diliyorum.

• Benim bu sene kar yağışından yana umudum var. Hemen kar gelsin aman aman demiyorum mesela yakın vadede kar yağmasa bile barajlarımız için gerekirse lodoslu yağmurlar gelsin de... İnşallah kışın 2. Yarısında birşeyler yakalarız. Son yıllarda şubat ve mart ilk yarısı iyi soğuk dalgalar aldık. Bazı ilçelere güzel de kar yağdı örtü yaptı bazılarında çimler arabalar tuttu sadece ama güzel soğuklar yakaladık. Ne bileyim şubat martta umudum çok daha fazla. Denizler topraklar daha soğuk oluyor sibirya kuzey avrupa da kışın ilk yarısına göre daha sağlam soğumuş oluyor... Mesela sibiryada buzul oluşumu anca kasımda başlamış... Bayağı geç. E yani mevsimler geç gelip geç gidiyor. Umut etmeye devam... :thumbup:hava-yagmusrs23333323333hava-kars323hava-simsek3232uzays3271653126

• Sezonu falan kapatmış millet. Görünen köy kılavuz istemez falan:grinning_squinting_face:. Ne alaka dostlar. Modeller 72 h için değişkenlik gösterirken neyden bahsediyorsunuz ya? Bizim kış mevsimimizin başlamasına 12 gün var henüz. 12 gün sonra o modeller kim bilir neler gösterecek. Hocalarımızın ay sonunda bir beklentisi var. Bahsettiler bundan. Neden sabretmek yerine hemen ümitsizliğe kapılıp henüz başlamayan sezonu kapatıyorsunuz? Sabredelim.

Hepinize iyi forumlar diliyorum.

Çok sabırlı birisiyim ama şu birkaç gündür gördüğüm durumları kafamda kurgulayınca bu seferde gol değil diye tuhaf hallere girmedi değilim birde forumda olumsuz hava olunca iyice negatife yöneldim eğer bir kusur ettiysem affola beyler asla artniyet için yazmam sizlerin istediği kar yağışlarını x1000 kat olarak düşünün istediğimi ama hep kimi sevdiysek uzaklaştı gibi bir hisle yaklaştım öyle yazdım kusuruma bakmayınız herkese iyi forumlar bol karlı günler inşallah.

• Elbette benim de bu kıştan umudum var sadece 24ünden sonra gelen sistemden bahsettim yoksa kışı kapatmadım asla da negatiflik yapmam sadece yorum yaptım inşallah modeller düzelir diyelim