Sezon sonu sohbetleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerli arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağolsun. Suriye'de canını veren şehitlerimiz baştaolmak üzere ay yıldızlı al bayrağımız uğruna canını feda eden tüm vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

Kış özellikle batı ve kuzeybatı bölgeler adına sıkıntılı geçti. Beklediğimiz aksiyonlar kar yağışı anlamında çok zayıf kaldı. Mevsim dönüşüne başladı. Bundan sonra dalgalanmalar en ekstrem hali ile yağdı geçti tadında kar yağışları oluşturabilir. Ben şahsen tek bir kar topu dahi yapamadan kızımla kardanadam yapamadan bi kışı tamamlıyorum. Bu kışa dair önümüzdeki günlere dair soru ve görüşlerinizi bu başlık altında konuşup değerlendirmek adına bu konuyu açmış bulunuyorum.

Vortex inadından ilkbaharın (takvimsel olarak) ilk günlerinde vaz geçecekmiş gibi görünüyor. Mevsim normalleri altında bir Mart ayı ikinci yarısı bizleri bekliyor. Bunun şiddeti gün geçtikçe kendisini gösterecektir.

Hepinize sevgi ve selâmlarımla. uzays3271653126

• Hocam 19 martta antalyaya tatile gideceğim hava nasıl olur sizce o tarihlerde bu arada yeni konunuz hayırlı olsun

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• hocam kis ulke genelinde cok kotu gecmedi aslinda.sadece tahminler ve acilan basliklar biraz fazla iddaali idi.cook uzak tarih tahminleri biraz abartiliydi.olsun tahmin tutmadi diye kimse kimseye kizacak hali yok zaten hakkida yok.saygilar.

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Değerli arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağolsun. Suriye'de canını veren şehitlerimiz baştaolmak üzere ay yıldızlı al bayrağımız uğruna canını feda eden tüm vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

Kış özellikle batı ve kuzeybatı bölgeler adına sıkıntılı geçti. Beklediğimiz aksiyonlar kar yağışı anlamında çok zayıf kaldı. Mevsim dönüşüne başladı. Bundan sonra dalgalanmalar en ekstrem hali ile yağdı geçti tadında kar yağışları oluşturabilir. Ben şahsen tek bir kar topu dahi yapamadan kızımla kardanadam yapamadan bi kışı tamamlıyorum. Bu kışa dair önümüzdeki günlere dair soru ve görüşlerinizi bu başlık altında konuşup değerlendirmek adına bu konuyu açmış bulunuyorum.

Vortex inadından ilkbaharın (takvimsel olarak) ilk günlerinde vaz geçecekmiş gibi görünüyor. Mevsim normalleri altında bir Mart ayı ikinci yarısı bizleri bekliyor. Bunun şiddeti gün geçtikçe kendisini gösterecektir.

Hepinize sevgi ve selâmlarımla. uzays3271653126

Hocam bu güzel haber kar yağmasada mont kazak parmaksız eldiven takmayı bir süre daha istiyorum

ve baharı erken getirenler ters köşe olsun :D

• Hocam 19 martta antalyaya tatile gideceğim hava nasıl olur sizce o tarihlerde bu arada yeni konunuz hayırlı olsun

Alihan benzer tarihlerde hatta daha bile geç bir tarihti bundan 20 yıl önce tür rehberliği yaparken Antalya istanbul karayolu sandıklı mevkiinde 9 saat kar ve tipi nedeniyle mahsur kalmışlığım var 😊

• Hızlı bir sıcaklık değişimi olacak. Özellikle istanbul için yarın gündüz 20C lerin üzerini görecek olan yer sıcaklığı ardından 48h içinde hissedilen sıcaklık anlamında 0C lere gerileyecek. Bu dalgalanmadan korunmak adına beslenme ve uyku düzenimize dikkat etmeli dışarı sıcaklığına uygun kıyafetler giyinip çıkmalıyız.

• Mart 15 ten nisan ilk haftaya kadar enteresan bir süreç gözüküyor,Mgm de ilk defa bu kadar önceden ısrarcı davrandı, artık şaşırmıyorum , küresel ısınma ile her şey olabilir, yaz tadında giderken ciddi sıcaklık düşüşü olacak.

özellikle ayın 21 den sonra hızlı ve öfkeli gözüküyor..