Beyaz Kış Bitmedi... 27 Şubat'ı Bekleyin...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • wildleo1907 temkinlisin biliyorum ama Mart 7-8 den sonra açan bahar çiçeklerinin üzülerek :( donma ihtimali olduğunu görüyorum. Israrla İskandinavya ve dolayısıyla Azor işbirliği olabilir diyor modeller ufaktan. Modellere güven olmadığına çok iyi biliyorum ama GEM ve ECM uzun vade de bir şeye işaret ediyorsa dikkate almakta fayda var. Bu konuda bir yorumun varsa çok duymak isterim.

• wildleo1907 temkinlisin biliyorum ama Mart 7-8 den sonra açan bahar çiçeklerinin üzülerek :( donma ihtimali olduğunu görüyorum. Israrla İskandinavya ve dolayısıyla Azor işbirliği olabilir diyor modeller ufaktan. Modellere güven olmadığına çok iyi biliyorum ama GEM ve ECM uzun vade de bir şeye işaret ediyorsa dikkate almakta fayda var. Bu konuda bir yorumun varsa çok duymak isterim.

Bu hafta Cuma gününü görmeden yorum yapmak istemiyorum. Gelişmeleri takip ediyorum açıklama yapacağım.

• 15 mart diyosunuzda 87 mart haricinde martta kaç kere kar gördünüz marmarada ?

Kaynağım yok sinerjiye dayalı his te denebilir Ama Tabi ılıkcıysanız konu ayrılır teşekkürler iyi günler dilerim. gem 3 defa sistem denemiş gem kontrol et derim tabi model takibi ne kadar garantiye alınır orasida ayrı konu

• Kar görmesi gereken, toprağın kara çok ihtiyacı olan yerler çoğunlukla ihtiyacı olan kar yağışını aldı. Hatta bir çok yerde, geçmiş yıllara nazaran çok daha iyi bir kar yağışı oldu.

İstanbul’da maalesef karla buluşamadan kışı bitirmek üzereyiz, sağlık olsun diyelim.
    Gelecek yıllarda yağmasını umut edeceğiz artık.

Emek veren, kafa patlatan, düşüncelerini, tahminlerini bizlerle paylaşan, bunlardan dolayı da kimi zaman hakarete varan sözlerimize katlanmak zorunda kalan tüm dostlara içten teşekkürler.

Neticede bir tahmin bu, tutar tutmaz bu doğanın bize getirdiklerine bağlı.
    Beklentilerimiz çok olunca, hayal kırıklıklarımız da çok oluyor haliyle. Gösterdiğimiz tepkilerde kişiye göre değişiyor haliyle.

Ne diyelim, sağlık olsun...

Sürç-i lisan ettimse affola.

• Yurdun kuzeybatı kesimlerinde önümüzdeki 72h içinde 15 dereceye varan bir sıcaklık azalışı olacak. 18 -20 dereceleri gören yerler 3-5 derecelere düşecek. Hastalığa dikkat! Üşütmeyin!

• ah hocam ah..bu sene cok seyler kacırdık.bu anı dusulerın sonu hep kar olmalıydı..hep sınırda kaldık ve hep sinir olduk..bıttı artık..kıs demek kar demek degıl tabıkı..havaları takibe devam.

• En çok ihtiyacı olan alamadı hocan kuzey batı ve marmaranin bir cok yeri goremedi bu tarim arazilerini buyuk duzeyde etkileyecektir bu sene bizim icin tam bir hayal kirikligi ile bitti