Beyaz Kış Bitmedi... 27 Şubat'ı Bekleyin...

 • İşte bir umut, işte yeni hayaller...


  wildleo1907 Serkan hocam işte bizde ufacık bir kıvılcım bile bu sineriji ile aleve döndüreceğiz inşallah...


  Her zaman aynı tutku ile, atmosfer sevdalısıyız.


  Biz ne sistemler gördük 90 na giden, ve yine ne sistemler gördük direkten dönen.


  Yani bu ne demek oluyor hocam siz daha iyi bilirsiniz... Öyle kışı bitirip kepenkleri indiremekle o iş olmaz... İnşallah o sistem 90 na gol olarak gelecek... Olmadı mı, o zaman önümüze bakarız Mart'ta bekleriz. Yine mi olmadı o zaman oraj takip ederiz. Yazın ortasında süper hücre takibi yapırız. Hiç olmadı ABD de kasırga takip ederiz. Yani sözüm o ki herkese, bizde ki bu Atmosfer tutkusu bitmez tükenmez....


  Ve bu kış da inşallah #BizBuradaDemedenBitmez# batı bölgeler adına:)


  Üç sene bekledik dile kolay değil hocam... Yine aynı heyecan ile beklentimiz devam ediyor efsane bir sistem için...


  Ben bizde ki bu sineriji ile elbet bir gün o efsaneyi yaşıyacağımıza inanıyorum hocam...


  Bakalım hayırlısı olsun.

  Herkese iyi akşamlar,

  Kalın sağlıcakla...

 • Hocam bu kış ao ve nao nün pozitif seyretmesi, hatta son yılların rekorunu kırmasını neye bağlıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla bu yıl kuzey buz denizinde de buz miktarı önemli ölçüde arttı. Acaba doğa küresel ısınmaya karşı kendi tedbirlerini mı alıyor.  Görüştüğüm birkaç astronomi profesörü da bu bilgiyi doğruladılar. Güneş aktivitesi son 11 yılın minimum seviyesinde. Adım adım Dünya'nın ortalama sıcaklıkları düşecek. Küresel ısınma ortalama sıcaklığı 1 derece artırmıştı. Aldığım bilgiye göre 2050 yılına ulaştığımızda Dünyada ortalama sıcaklık, 2020 yılına göre 2 derece düşmüş olacak. Kısacası Mini Buzul Çağı geliyor.

 • Görüştüğüm birkaç astronomi profesörü da bu bilgiyi doğruladılar. Güneş aktivitesi son 11 yılın minimum seviyesinde. Adım adım Dünya'nın ortalama sıcaklıkları düşecek. Küresel ısınma ortalama sıcaklığı 1 derece artırmıştı. Aldığım bilgiye göre 2050 yılına ulaştığımızda Dünyada ortalama sıcaklık, 2020 yılına göre 2 derece düşmüş olacak. Kısacası Mini Buzul Çağı geliyor.

  Bu bilginin kesinligi nedir

 • Görüştüğüm birkaç astronomi profesörü da bu bilgiyi doğruladılar. Güneş aktivitesi son 11 yılın minimum seviyesinde. Adım adım Dünya'nın ortalama sıcaklıkları düşecek. Küresel ısınma ortalama sıcaklığı 1 derece artırmıştı. Aldığım bilgiye göre 2050 yılına ulaştığımızda Dünyada ortalama sıcaklık, 2020 yılına göre 2 derece düşmüş olacak. Kısacası Mini Buzul Çağı geliyor.

  Bunu bu yıl doğrulayacak verilere henüz ulaşabilmiş değilim. Konuyla gayet ilgiliyim ama kanıtlar çok önemli.

 • Çanakkale üniversitesi Astronomi bölümünden bir profesör hocamız söyledi. Yabancı bilim insanlarından da bu tarz haberler geliyor.

  Bu konuda geçen yıl yayımlanan bir makale var. Çalışmayı orjinal dilinde okudum evet solar minimum önemli bir veri ama tek başına ne derece etkili orası tartışılır. Teori ne zaman ki pratikle bağdaşır ona dair işaretler verir o zaman bilimsel değeri artar. Şu anda beklemedeyiz.

 • Bu konuda geçen yıl yayımlanan bir makale var. Çalışmayı orjinal dilinde okudum evet solar minimum önemli bir veri ama tek başına ne derece etkili orası tartışılır. Teori ne zaman ki pratikle bağdaşır ona dair işaretler verir o zaman bilimsel değeri artar. Şu anda beklemedeyiz.


  Yıl yıl ortalama sıcaklıklar ortaya çıkınca belli olur dediğiniz gibi. İstatistik gerek

 • Hocam bu kış ao ve nao nün pozitif seyretmesi, hatta son yılların rekorunu kırmasını neye bağlıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla bu yıl kuzey buz denizinde de buz miktarı önemli ölçüde arttı. Acaba doğa küresel ısınmaya karşı kendi tedbirlerini mı alıyor.

  Doğanın tedbiri değilde Allah’ın takdiri demek lazım. Bazı meteorolojik olaylarda kendi kar, yağmur sevdamıza ters çıktılarla karşılaşınca da sanki karın yağmurun oluşması için ortaya çıkan sebepler bu işi kendileri yapıyormuşcasına o oluşumlara sert tepkilerde söylenebiliyor. Yapmamak lazım. Allah’ın dilediği neyse o oluyor diyerek , nasipten ötesi yokmuş demeli!