Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Great Khan Hocam 240h'ın devamı nasıl olur du sence gömer miydi bizi

Kar yapabilirdi herhalde ama gömme işi olmazdı. Önceki yorum da dedim ya 216 da Azor az daha güçlü olsaydı 2 günlük polar atağımızı kapardık o koca top da yoluna bakardı İzlandayla. Bize bu lazım o topu zapt edecek kadar güçlenirse Azor o topun bize kalacağını sanmıyorum büyük ihtimal Şubat 2012 de ki gibi İtalya yolcusu olurdu. Sinoptik olarak çok farklı olsalar da bu tarz oluşumlar genelde Adriyatik denizine göz kırpar.

Hatta Şubat 2012 de 2 tane bu tarz oluşum fazla batılı olup İtalya yolcusu olmuştur.

• hocam ben pek italya riski görmüyorum o tarihler için negatiflik seviyesi endekslerde hafif derecede italya ihtimali büyük konuşmak gibi olmasın çok düşük benim düşüncem azorun biraz daha dik yükselmesi ve izlandadan aldığı baskı güzel ama biraz daha hafiflemesi ile çok rahat o soğuğun bodoslama daldığını görebilirdik diye düşünüyorum

• hocam ben pek italya riski görmüyorum o tarihler için negatiflik seviyesi endekslerde hafif derecede italya ihtimali büyük konuşmak gibi olmasın çok düşük benim düşüncem azorun biraz daha dik yükselmesi ve izlandadan aldığı baskı güzel ama biraz daha hafiflemesi ile çok rahat o soğuğun bodoslama daldığını görebilirdik diye düşünüyorum

İtalya riski bulunuyor. İhtimal veremeyiz elbette ama vade uzun ve en önemlisi nötre de çıksa negatifden çıkıyor. Bizim sistemlerimiz normalde pozitifden nötre düşüşle gelir. Zaten dikkat ederseniz Azorun çıkış yaptığı yer bizim istediğimiz yer kesinlikle değil. 24 Ocak 2016, 10 Aralık 2013, 8 Ocak 2015 sinoptiklerini incelerseniz eğer Azorun bizim istediğimiz yerden çıktığını görebilirsiniz. Beklediğimiz sistemde çıkış yaptığı yer 7 Ocak 2017 tarzı sistemlerin yeri. Bu halde işe bizi dahil eden soğuk kütlesinin büyük olması, Azorun fazla kuvvetli yükselememesi ve İzlandanın baskısı. Sonuncu önemli İzlanda baskısı ayarında olunca sistem bizde.

O büyük topun zapt edilmesinden kastım dün akşamki çıktı. Bakın Azor fazla ileri gidip İzlanda pısınca nasıl da aşırı batılamaya başlıyor. 10 gün var an gelir bizi pasifize bile edebilir. Her senaryoyu yorumluyoruz ve beni asıl korkutan endekslerin negatifden dalgalanıyor olması.

https://www.meteociel.fr/model…eure=12&jour=5&annee=2021

• Model ve bölge konusunda yorum yapmama kararı aldım.

Saygı ve sevgi duyduğum arkadaşlar ulaşmak isterlerse özelden yazabilirler.

Çok aktif ve eleştirmen arkadaşları forumda her daim yüksek bilgileriyle görmek isterim.

Hayırlı forumlar.

Çok aktif ve eleştirmen arkadaşları forumda her daim yüksek bilgileriyle görmek isterim.

Hayırlı forumlar.

Olmaz hocam sizsiz çekilmez buralar

Hayırlı forumlar.

Abi yapma be :/ her şey kötüye giderken olumlu ve gerçekçi ifadelerine çok mutlu oluyordum

Hayırlı forumlar.

hocam buna hiç gerek yok

• Hocam ao nao endeks paylaşım konusunda paylaşıldı endekslerde bugün güzel bir eğilim vardı takibe devam etmek gerekiyor soğuk sıyırsa bile biraz daha güneye girip sıyıracak inşallah daha uzun süreli hale getirebiliriz ki bu ihtimal de az değil bence

• Hocam ao nao endeks paylaşım konusunda paylaşıldı endekslerde bugün güzel bir eğilim vardı takibe devam etmek gerekiyor soğuk sıyırsa bile biraz daha güneye girip sıyıracak inşallah daha uzun süreli hale getirebiliriz ki bu ihtimal de az değil bence

Biraz aşağıya inip doğrulaması Karadeniz'i işine gelir Samsun hariç :D Ben İstanbul'da olduğumdan kesmiyor ama :)

• huseinskas başkanım benim sistemden umudum yok açıkçası. Veri paylaşımların herkes için çok çok iyi oluyor, ellerine sağlık. Artık öylesine takip ediyorum. Arada girip çıkıyorum hemen.

Great Khan hocam aktif olmanıza çok sevindim. Yorumlarınız ilgiyle takip ediliyor. Önceki sayfalarda sormuşsunuz, sağolun, bir problem yok çok şükür. Biraz dinlenme moduna geçtim. 5-6 yıldır aralıksız takip yapıyorum. Basınç yerleşimleri insanı bezdiriyor gerçekten.

Herkese sevgiler.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• huseinskas başkanım benim sistemden umudum yok açıkçası. Veri paylaşımların herkes için çok çok iyi oluyor, ellerine sağlık. Artık öylesine takip ediyorum. Arada girip çıkıyorum hemen.

Great Khan hocam aktif olmanıza çok sevindim. Yorumlarınız ilgiyle takip ediliyor. Önceki sayfalarda sormuşsunuz, sağolun, bir problem yok çok şükür. Biraz dinlenme moduna geçtim. 5-6 yıldır aralıksız takip yapıyorum. Basınç yerleşimleri insanı bezdiriyor gerçekten.

Herkese sevgiler.

Seni görmek fazlasıyla mutlu etti. Bizi de bezdiriyor ama çok boşlama burayı en azından günde 1-2 kelam et.:)--

• DoquKaradeniz28 hocam sizin gibi değerli bir hocamızın forumu boş bırakmaması lazım. Küsmeden o güzel yazılarınıza devam edin. Eps bu akşam batılamış düne ve sabaha göre. İlk sistem daha çok Marmara Batı Karadeniz ikincisi orta ve Doğu ağırlıklı gelebilir. İlk sistemde ne kaparsak kar. Soğuğun çekirdeği kuvvetli ve bu umut vadediyor