Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cumartesi günü yağışlar ve bir miktar soğuma mevcut. Sahil için yağmur, 800 rakım üstü için kar görülecek. 850 hpa da 0 ila -2 arasında değerler mevcut. Salı günü ise 850 hpa da -6, -7 değerleri ile birlikte yoğun kar yağışları mevcut. Aslında sahil için yine yetersiz fakat bakalım 9 Şubat sistemi sonrası böyle bir sistem sahile etki edebilecek mi. En büyük sorun sistemin hala çok kısa olması. Hayırlı sabahlar doğu Karadeniz.

• Cumartesi günü yağışlar ve bir miktar soğuma mevcut. Sahil için yağmur, 800 rakım üstü için kar görülecek. 850 hpa da 0 ila -2 arasında değerler mevcut. Salı günü ise 850 hpa da -6, -7 değerleri ile birlikte yoğun kar yağışları mevcut. Aslında sahil için yine yetersiz fakat bakalım 9 Şubat sistemi sonrası böyle bir sistem sahile etki edebilecek mi. En büyük sorun sistemin hala çok kısa olması. Hayırlı sabahlar doğu Karadeniz.

Salı günü ne olacak bende çok merak ediyorum

• Salı günü ne olacak bende çok merak ediyorum

Bu tip sistemler az çok hafızada kalmıştır; Kar rakımı alçalır bizde aaa kar alçalmış deriz sahilde yağmur kuvvetlidir... o günün akşamı dolu geçişleri veya sulu kar geçişleri olur her şey olur biter ertesi gün ise hava açar...

• Bu tip sistemler az çok hafızada kalmıştır; Kar rakımı alçalır bizde aaa kar alçalmış deriz sahilde yağmur kuvvetlidir... o günün akşamı dolu geçişleri veya sulu kar geçişleri olur her şey olur biter ertesi gün ise hava açar...

Nasıl olsa bu sahillerin kaderi

• sonuçta ülkemiz orta kuşak ülkesi bazı arkadaşlar gelen hersistemde kar yağsın istiyorlar lakin bu mümkündeğil topu topu toplasan kışın enfazla 3 bilemedin 4 sistem anca gelir bunların çoğuda ufak çaplı sistemler.sonuçta burası yukon değil yağmurdan yana pek sıkıntımız yok çokşükür.şubir gerçekki artık eski kışlar yok ve bundan sonrada zor gibi.artık bunu kabullenmek gerek umduğumuzla değil bulduğumuzla sevinelim derim😊

• Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,

Şubat kalan günler ve Mart ayı için herhangi bir kar yapacak sistem beklemiyorum. Artık cetvelleri bırakabiliriz :) güzel bir kış sezonu yaşadık, efsanevi bir sistem yaşadık, bir çok ilçemiz metrelik kar yağışı aldılar. Ben en az 2-3 sistem bekliyordum ancak nasip bir sistemmiş. Buna da çok şükür.

Bugün cemrenin düşmesiyle birlikte yavaş yavaş bahar moduna giriyoruz ve oraj sezonu için hazırlanacağız. Ayrıca yaz sezonu için şunu diyebilirim; son yılların en sıcak yazına hazırlanın... herkese iyi akşamlar...

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Aslında ne güzel bi bölgemiz var bence karadeniz türkiye'nin en rahat iklimine sahip. Kışın ki soğuk insanı aşırı derecede dondurmaz kar yağmaya müsait fazla yağmur yağan(bu çok önemli) yazın ise kurak geçmeyen sıcaklığı maksimum 26-29 derecelerde olan geceleri serin olan bi bölgeyiz. Değerini bilmek lazım

• 2012 de sanırım Mart 10 civarlarıydi 30 cm kar gördüm 2014 olması lazım Mart 30 benim bölgem sahil şeridini kompl beyazlatti tarihini hatırlamıyorum Nisan 5 gibi 5cm ye yakın kar yağdı kış bitirmek mı bizde kış Nisan 1 de biter burası Karadeniz Nisan 1 e kadar herzaman kar yağma ihtimali vardir .

• 2012 de sanırım Mart 10 civarlarıydi 30 cm kar gördüm 2014 olması lazım Mart 30 benim bölgem sahil şeridini kompl beyazlatti tarihini hatırlamıyorum Nisan 5 gibi 5cm ye yakın kar yağdı kış bitirmek mı bizde kış Nisan 1 de biter burası Karadeniz Nisan 1 e kadar herzaman kar yağma ihtimali vardir .

2012'de 1 martta falan da yağmıştı galiba ama 10 martta olabilir. Ama martta kar yağmıştı o sene o kesin f637be9ae1ddc0b90b017f09.png

• Beni tanıyanlar ve konumu takip edenler bilir, benim takibim hiç bitmez. Kış biterken tekerlemeler başlar, o biter Abrul beşi gelir, arkasından armutçu kışı, hıdırellez, gündönümü çürüklük ayeser ve daha niceleri. Ha ama manik kardeşime katılıyorum, martın onuna kadar ciddi bir sistem inmezse sahiller için normal kış sona ermiştir. O tarihten sonra sahile örtü yapacak bir sistem ancak istisnadır, kaidei bozmaz. Ama Mart 10 a kadar takibi bırakmayın dostlar, ne olur ne olmaz😉😎

• İlk üye olduğumda herkesi hemen tanıdım tecrübesini sezdim en anlamsız aklıma gelmeyecek anda bile. Özellikle çok emek veren her saat başı bilgi paylaşan manik depresif  huseinskas  Great Khan  Snow28  White Tiger28  DoquKaradeniz28  Silverhand v.S Kara hasret 61 olumlu haberleri varmı diye meraktan öldüm (okulda) sizinle mutlu oldum ilk üye olduğumda 2 sistem aldık KAR GÖRDÜK😛😛😂😊 güzel tahminlerimizle sistemi mahfettik bu arada tahmin başarımız çok iyiydi... ve artık oraj dönemine yani ülke olarak en fazla etkilenecek yer bahardan sonra doğu karadeniz'in orografik dönemine giriyoruz sizinle ilk yaz dönemim olacak bismillah bol yağışlı bahar ve yazlara inşallah☺️☺️hava-yagmusrs323

2 Mal editiert, zuletzt von Rizeli ()