Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben sadece dogu karadenize kar yağmısıni istiyen arkadaşları kastetmişdim,oysa herkez üstüne alınmış.

Özür dilerim.

Yağmısını değil 'yağmasını' istiyen değil 'isteyen' kastetmişdim değil 'kastetmiştim' ve son olarak herkez değil 'herkes'

• Samet hocam siz de çok üsteliyorsunuz. farklı amacı olduğunu hissettiğiniz kişileri direkt banlayın bence, kısır tartışmalara girmeden. 'amacım ukalalık yapmak değildi ' diye yazmış zaten. lütfen kapatalım bu konuları, bıktık artık.

Bikildiysa ölçüp biçip tartılıp yazılacak doğru mu doğru. Sonra bıktık demekle olmuyor.

• Samet model sayfasında herkes kurallara uysa bizim sabrımız taşmayacaktı siz zaten bu konuda elinizden geleni yapıyorsunuz ama bazı kişiler cidden uyarıdan anlamıyor olay bundan ibaret. Biraz da karşı tarafa kaldı mesele

Hâlâ karşı taraf diyorsunuz siz ne yapıyorsunuz onu diyorum. Sürekli karşı taraf sürekli karşı taraf.

• Samet isteğiniz gibi anlamakta özgürsünüz tabi ama amacımın ne olduğunu yazdım ukalalık yapmak istesem sonuna amacımı yazmam. Söylediğim gibi isteyen istediğini anlıyor bunu konuşmayacağım daha.

Benim ve bu bölgenin çoğu üyesinin tartışmayla trollükle ve başlıklara temenni yazıp tansiyon yükseltmekle alakası yok. Sözümün arkadındayım ben dahil kim yaparsa uzaklaştırılsın.

Bölge üyelerine de tekrar ediyorum içimizden kim sorun çıkarıyorsa biz ayıklayacağız. Diğer başlıklarda da yönetime rapor edeceğiz ve herhangi bir cevap yok çünkü suçlu çıkmaya gayet açığız.

İstediğim gibi anlamıyorum bir şey iddia ettiniz gereken cevabı verdim taşı gediğine koydum öyle düşünüyorum. O mesajimda belirttim sürekli karşı tarafı suçlayarak bir yere varamazsınız. Konu bu kadar basit.

• Samet daha bu konu hakkında yazmayacağım söylediğim gibi isteyen istediğini anlıyor taşı gediğine koyduğunu veya karşı tarafın kötü bir amacanın olmadığını herkes istediğini anlamakta özgür.:)

İyi akşamlar dilerim.

• Samet hocam bu aralar biraz gerginlik var sizde, Trabzon'a gelin, size bizim yaylada yaptığımız tereyağından kuymak pişireceğim. sündüre sündüre yeriz valla. anında gerginlik gidecek, pamuk gibi olacaksınız inşallah :)

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Samet sabaha kadar tartışsak bir yere varamayız anlaşıldı. O yüzden siz model sayfasında bölgecilik yapanlara karşı biraz daha sert olun biz de sadece rapor yapalım. Anlaştık?? 😊😊 artık tatlıya bağlayalım çok uzadı

• Samet hocam bu aralar biraz gerginlik var sizde, Trabzon'a gelin, size bizim yaylada yaptığımız tereyağından kuymak pişireceğim. sündüre sündüre yeriz valla. anında gerginlik gidecek, pamuk gibi olacaksınız inşallah :)

Yok ben almayayım burada iyiyim. Gergin değilim ortamı gerenler çok.

• Samet sabaha kadar tartışsak bir yere varamayız anlaşıldı. O yüzden siz model sayfasında bölgecilik yapanlara karşı biraz daha sert olun biz de sadece rapor yapalım. Anlaştık?? 😊😊 artık tatlıya bağlayalım çok uzadı

İstanbul araştırmasına devam diyorsunuz yani öyle olsun bakalım.

• Sayfalar açıldı gümbür gümbür krallar yorumladı herşeyi diye sevindim ama ne yazık ki benim ve tartışma içinde olmayanların umrunda olmayan onca mesaj'a rast geldik üzücü oldu.

• şöyle iki film izleyeyim dedim konu nerelere gelmiş böyle yersiz tartışmalardan kaçınalım arkadaşlar burası hava forum tabiki burda hava olayları konuşulacak sistem oraya gitmiş buraya gitmişle biryere varamayız sonuçta gelecekse gelecek enerjisini boşaltıp gidecek temennimiz ülkemizin heryerine kar yağmasıdır batısı doğusu kuzeyi fark etmez yeterki yağsın istanbula yağan karı ben neden kıskanayımki oradakilerde insan onlarında sevinmeye hakkıvar bir karsever olarak keşke izmire hatta antalyaya bile yağsa negüzel olurdu😊

• Model sayfasına bu yüzden bakmıyordum sistem geliyor diye bakmaya başladım derken birine derdini anlatamadım görmediğim bir uyarı yüzünden model sayfasını görmem bile yasaklandı. Hatalı olduğumu biliyorum ama ufak bir tartışma ve ilk kez yapmış olmama rağmen bu kadar ağır ceza reva mıydı? Bugün çok daha vahşileri işlenmiş anlaşılan Samet

• Sayfalar açıldı gümbür gümbür krallar yorumladı herşeyi diye sevindim ama ne yazık ki benim ve tartışma içinde olmayanların umrunda olmayan onca mesaj'a rast geldik üzücü oldu.

Siz bu akşam yazdığınızla bu tartışmaların içinde olmadığınıza emin misiniz? Siz aynı ülkede yaşayan insanlara batılılar diyorsunuz; ötesi var mı? O yüzden birilerini itham etmeden önce bir süre tartalım. Bu mesajı yazabilecek son kişilerden birisiniz.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu forumda dogu karadeniz basligi altinda hep bilgi almak icin bulunuyorum. Hic dusunenle dusunmeyen bir olur mu?Bilim onemli.. Tabi ki hersey Allahin elinde. Ben evden cikarken hava durumuna bakiyorum. Semsiyemi yanima aliyorum montumu giyiyorum. Cuzi irade bende. Bu forumun guzel bir amaci var. Yoksa ne gerek var bilgisayarlar olmasin cep telefonlari olmasin kapatalim gidelim... Soylenmis sozler coskuyla söylenmiş sözler... meteorologlar da bilimadami. Lutfen bilime bilimadamina saygili konuşun. Bu isin ilahi yanini dusunenler de foruma katilmasin. Otursun oturduklari yerde...simdi deyin bu cahile nedir son durum? :)))

• arkadaşlar uzatmayın kapatın artık konuyu bazı şeyler banada ters geliyor ama bu siteyi yönetenler nasıl uygun görüyorsa bizde ona uymak zorundayız yapabilecek birşey yok siz modele bakın orada yazılanlara değil herzaman söylediğim gibi modeli takip edelim gelelim kendi formumuzda bildiğimiz anladığımız kadarıyla yorumlayalım artık bu konu kısır döngü oldu hep aynı şeyler söylenip duruyor bırakın arkadaşlar karı da yağmuruda yağdıran yüce rabbim orda birisi batı olsun yada doğu olsun dedi diye oraya yağmıyor yönetim de dahil kimse kimseden saygısını esirgemesin hepimiz aynı ülkenin evlatlarıyız hayırlı geceler dilerim