Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Göz gözü görmeyecek bir tipi geliyor 8-9 Şubat'ta gelsin

En son ocak 2016 da tipi gördüm bildiğin tipi vardı 5 dakika falan sürmüştü. Yine olsa fena olmaz

• Gerçekten çok karışık bir sistem bu.

Kendi adıma söylüyorum büyük tecrübe oluyor bu sistem her zaman karşılaşılacak türden değil.

Gfs bayağı bozmuş, Ecmwf ve EPS gayet iyi, Gem aşırı batılı, Ukmo iyi mi desem kötü mü desem anlayamadım. Kalan kısa bir zaman var birde.

EPS ye bakıyorum Z500 son saatler için ortalama üstü yani 8 inde olan dalga vurduktan sonra peşine gerçekten de Ull gelmesi hayal değil artık ama Azorun alacağı konum Ull u her yöne savurabilir o da apayrı bir konu.

• arkadaşlar telaşa gerekyok sistem gelecek bundan sora yapmamız gereken sistem girdiği anda nereye nekadar ve neetkide yağış bırakacağını görmek için sınırlı alan modellerini takip etmemiz gerekiyor hayırlısı neyse o olsun😊

• arkadaşlar telaşa gerekyok sistem gelecek bundan sora yapmamız gereken sistem girdiği anda nereye nekadar ve neetkide yağış bırakacağını görmek için sınırlı alan modellerini takip etmemiz gerekiyor hayırlısı neyse o olsun😊

Son an da fazla batılamasında sonra bi şubat krizi daha geçirmeyelim 2015 te olduğu gibi. Kar yağarsa bile tirebolu-eynesil ve rize-hopa hattı favorim olur

Salı sabah, hatta akşam güncellerine kadar konuşan boşa konuşmuş olur hocam. Ben arkama yaslandım, neredeyse 4 yıl sonra gelen efsaneyi bekliyorum. Sistem içi sürprizlerle son 3 yılın acısı çıkacak Allah'ın izniyle, sahil iç kesim farketmez.

Bu arada yeni nick profil resminle uyumlu olmuş, on numara abi:thumbup:

• Salı sabah, hatta akşam güncellerine kadar konuşan boşa konuşmuş olur hocam. Ben arkama yaslandım, neredeyse 4 yıl sonra gelen efsaneyi bekliyorum. Sistem içi sürprizlerle son 3 yılın acısı çıkacak Allah'ın izniyle, sahil iç kesim farketmez.

Bu arada yeni nick profil resminle uyumlu olmuş, on numara abi:thumbup:

nedense sizler kadar net konuşamıyorum birşey bildiğimden değil o kadar çok son dakika golü yedikki içimde hep bir şüphe salı akşamı ne görürsem ona inanacağım kendi adıma

• Mesele şu ki konumumun bakısı itibariyle lodos benim için çatı uçması, direk ve ağaç devrilmesi, günler süren elektrik kesintisi demek. O yüzden aram pek iyi değil lodosla. Ama efsaneyi getirirse katlanırız napalım. Allah'ın dediği olur. Sahildeki hemşehrilerim 50 cm örtü görsünde, ben iki gece uyumamaya razıyım napalım.