🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tamam hocam çok güzel o zaman niye ayırdık bu sayıları biz en başından.Madem bu zamana kadar hep iç içeydi niye ayrıldı niye şimdi tekrar açıklanıyor akıl alır gibi değil.

Aslında bakan bey niye ayırdıklarıyla ilgili birşeyler söyledi ama ben pek birşey anlayamadım avrupanın o dönemde sadece hasta olanlara test yapıp o sayıları açıkladığından bizimde buna uyum sağlamak için sayıları böyle verdiğimizden bahsetti ama dediğim gibi pek anlayamadım

• Tamam hocam çok güzel o zaman niye ayırdık bu sayıları biz en başından.Madem bu zamana kadar hep iç içeydi niye ayrıldı niye şimdi tekrar açıklanıyor akıl alır gibi değil.

Ulusal çıkar için olabilir hocam. Daha öncede bakan böyle bir savunma yapmıştı. Muhtemelen toplum baskısını daha fazla kaldıramayip gerçek vaka sayısının açıklamaya başladılar. Gerçi bana bu rakamlar bile kırpılmış gibi geliyor ama olsun. Bizim millete değil 28 bin 280bin bile desen bana bişey olmaz yea diye gezer ortada

• simdi vaka aciklanmasaydi hasta sayisi 500 dustu diye cok iyi gidiyoruz düşüş başladı denilecekti yine. ama oyle degil her insanda ayni etkileri vermedigini biliyoruz orani bu degistiriyor zaten kiminde agir ike kimi bomba gibi hissettigi halde vaka sayiliyor

• Bakan Bey grip aşısı için eczaneden parası olana satışını yasakladık önlem aldık diyor da kanser hastasını muaf tutuyor. Vücudu savunmasız biri riskli grupta değilse hangi grupta sizin bakış açınızda acaba?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Yine belirtiyorum. Bir süredir rakamların önemi yok. Bu vaka sayısı , hasta sayısı olayının içi o kadar boşaltıldı ki , ne desem Bilemedim. Eğer ki 28 bin vakadan 6800 kişi hastaneye yatıyorsa , her dört vakadan biri hastaneye yatıyor demektir ki bu oran çok yüksek.

Sayın bakan hastaneye yatan kişilerin ,vaka sayısına oranı 10/1 gibi demişti. Bu bağlamda oran son günlerde ,ekstrem şekilde ivmelenmedi ise hangi rakam doğru. Vaka sayısı mı? Hasta sayısı mı?

Birşeyler oluyor ama çok ağır aksak. Vaka sayısının açıklanması iyi bir gelişme ama yetmez.

Filyasyon ve temaslı taramasının acilen başlaması ve ciddi şekilde devam etmesi lazım.

Semptom göstermeyen temaslılara şartsız test yapılması ve şartsız karantina uygulaması lazım.

Testlerin özel hastanelerde düşük bir katkı payı ile yapılabilmesi lazım.

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Bu oranlarda büyük bir sorun söz konusu , ya hasta ya vaka sayısı birinden biri kesinlikle problemli. Çünkü bakanın kendi açıklamaları zamanında %10 gibi bir hasta oranı açıklamıştı. Şu andaki oran %25 oranında. Buna bir açıklama getirilmesi lazım.

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : "Tedbirler yeterince etkili olmazsa, daha ağır kısıtlamaların yapılması kaçınılmaz olacaktır. Gelecek hafta bu konuyu Bilim Kurulu'nda değerlendirmiş olacağız."

• Kimse de sormuyor veya demiyor ki önceki yılara göre vefat sayısı sadece İstanbul'da verdiğiniz rakamlardan fazla artmış buna ne diyeceksiniz diye. Bulaşıcı hastalık geçmişe dönük pek çok tanım içeriyor covid için niçin ayrı başlık açılmıyor?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Turizm bitti dertler gitti. Olan HES koduyla gezinen bilinçli vatandaşa oldu. Ben yazın küçük bir ilimizde neredeyse vaka çıkmadığı günleri hatırlıyorum, şu an orada tüm servisler dolu.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu oranlarda büyük bir sorun söz konusu , ya hasta ya vaka sayısı birinden biri kesinlikle problemli. Çünkü bakanın kendi açıklamaları zamanında %10 gibi bir hasta oranı açıklamıştı. Şu andaki oran %25 oranında. Buna bir açıklama getirilmesi lazım.

60-70 bindir vaka sayısı, 28 bin açıklanır kim ne diyebilir ki? Ama o zaman da böyle ilginç sorunlar ortaya çıkıyor. O yüzden bu rakama da güvenmeyin. Bu kadar rezillikten sonra tamamen şeffaf olunmaz. Şu noktaya bile kamuoyu tepkisi ve İmamoğlu sayesinde geldik.

• Vaka sayısı baz alındığında ,bugün açıklanan,ülkemiz zirvelere gidiyor İlk 5 e .Somut olan rakam bunu söylüyor.

Maske mesafeden öte birşeylerin yapılmasını gerek.Başka diyecek birşey kalmadı zaten.

• Her yerden gelen sonuçlar sonunda sağlık bakanımız pes etti sanırım. Madem açıklanabilecek bir şeydi bu kadar zaman neden saklanıldı..Allah sonumuzu hayır etsin, zaten uzun zamandır kişisel tedbirlerin daha önemli olduğunu buradaki arkadaşlardan bazıları da belirtiyordu. Yapılacak şey tedbire devam..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN