🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 1 ay önce koronavirüsü atlatan amcam, hastaneye gitti öksürüğün devam etmesinden dolayı, virüs yüzde 35'lik bir hasar bırakmış ciğerlerinde

Benim dayımdada bel ağrıları sürüyor virüs ondada böyle hasar bıraktı

• Avrupa'da artan vaka sayılarıyla birlikte, Dünya genelinde Koronavirus vaka sayısı ilk kez 500 bin sınırını aştı.

Ölüm oranları da her geçen gün artıyor, ve daha kışa tam olarak girmedik.

• bazilarina favirapir bazilarina plugunel (ilac isimlerini unuttum bunun gibi birseydi) diye neden farkli ilac veriyolar.muadilimi acaba ?

Bilmiyorum ama gösterdiği belirtiye veya hastalığı ağır geçirip geçirmemesine göre olabilir mi acaba, bunu bende merak ediyorum

• Bilmiyorum ama gösterdiği belirtiye veya hastalığı ağır geçirip geçirmemesine göre olabilir mi acaba, bunu bende merak ediyorum

Bi tanidiga sabah 8 aksam 8 favirapir verdiler.sadece kirginligi vardi. Sahsen ben bu kadar ilac icmem.

• Bana da saçma geliyor bir günde 16 ilaç almak. Normalde biri bu kadar ilaç alsa intihara teşebbüs derler. Şahsen yakalansam o kadar ilaç içer miyim sanmam.

• Hocam favirapir ilacını çoğunlukla kronik hastalara veriyorlar diye biliyorum ne bilim galiba yaş sıralaması yapmışlar sanki mahallemde abiler komşuların çoğuna favirapir genc olanlara diğerini veriyorlar favirapir diğer ilaca göre hiçbir şey 16 tane içilse dahi ben diğer ilacı kullandım kafamı kaldıramıyoduk ama babam annem favirapir ilacını kullandı çok şükür hiç sarsmadı onları.

• Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Bize gelen bilgilere göre İstanbul'da yeni açılan iki pandemi hastanesinin de yoğunluğunun artmaya başladığı ve dolmaya başladığı şeklinde.

• Dün gece yengem vefat etti. Geçen hafta nefes darlığı şikayetiyle gittiği hastanede akciğer filmi çekilmiş lekenme görüldüğü için test yapıldı pozitif çıktı eve gönderildi ayrı bir odada kalıyordu ilaç verilmiş onlar kalbi tetiklemis kalp krizinden vefat etti ilaçların ağır geldiği söyleniyor ölüm raporu ne yazıldı şu an bilgim yok yaşı 70 75 arası.

• Dün gece yengem vefat etti. Geçen hafta nefes darlığı şikayetiyle gittiği hastanede akciğer filmi çekilmiş lekenme görüldüğü için test yapıldı pozitif çıktı eve gönderildi ayrı bir odada kalıyordu ilaç verilmiş onlar kalbi tetiklemis kalp krizinden vefat etti ilaçların ağır geldiği söyleniyor ölüm raporu ne yazıldı şu an bilgim yok yaşı 70 75 arası.

Allah rahmet eylesin başınız sağolsun.

Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun.

• ibroesra Başınız sağolsun

Covid19 geçirmiş arkadaşlara bir sorum var, telefon,monitor,tv gibi şeylere hatta bazen sadece havaya bakarken sanki böyle karıncalı görme. görüntünün bozulup düzelmesi gibi bir görme problemi yaşadınız mı?

• Birkaç gündür baş ağrım var, hafif kırgınım ama normal grip sanırım. Başka bir şey yok. Test yaptırmaya hastaneye gitmeye çekiniyorum. Çünkü çok kalabalık ve virüs kapmaya müsait. Virüslü olmayıp da hastaneye test için gidip, orada virüs kapmak çok trajik bir durum olur. Bayağı da orada kapan vardır diye düşünüyorum.

• Birkaç gündür baş ağrım var, hafif kırgınım ama normal grip sanırım. Başka bir şey yok. Test yaptırmaya hastaneye gitmeye çekiniyorum. Çünkü çok kalabalık ve virüs kapmaya müsait. Virüslü olmayıp da hastaneye test için gidip, orada virüs kapmak çok trajik bir durum olur. Bayağı da orada kapan vardır diye düşünüyorum.

Hocam şöyle anlatayım, amcamın ve yengemin testi pozitif çıktığında, kuzenlerimde test yaptırmaya gidecekti, sağlık bakanlığından gelenler ağır bir belirtiniz yoksa gitmeyin değilseniz bile hastanelerde kaparsınız demişti

• Polonya 20.156 vaka, 301 ölüm bildirdi. Bu salgının başlangıcından bu yana bildirilen en yüksek vaka ve ölüm sayısı oldu.

Belçika 21.048 vaka, 132 ölüm bildirdi. Bu salgının başlangıcından bu yana bildirilen en yüksek vaka sayısı oldu.

Açıkçası zor bir durum, öncelikle geçmiş olsun. belki değildir diyoruz, ya öyleyse ve dışarıda aktif iş hayatınız varsa yani çalışan biriyseniz, diğer kişiler için büyük risk yaratıyor olursunuz, inşallah değilsinizdir. Ben olsam, ortada şüpheyle dolaşmak yerine gidip ufak birkaç küçük yalanla test olurdum. Tamam Devlet burada çok belirti göstermeyen vaka sayılarını açıklamıyor olabilir ama bu tarz semptom göstermeyen kişilere de test yapmalı, milletimiz zaten rakamlar 10 bin de olsa önlemde yetersiz kalıyor. Devletimiz test sayısını istediği kadar artırabilir, özellikle Avrupa'da rakamlar bu kadar artmışken.

Einmal editiert, zuletzt von illaki ()

• Açıkçası zor bir durum, öncelikle geçmiş olsun. belki değildir diyoruz, ya öyleyse ve dışarıda aktif iş hayatınız varsa yani çalışan biriyseniz, diğer kişiler için büyük risk yaratıyor olursunuz, inşallah değilsinizdir. Ben olsam, ortada şüpheyle dolaşmak yerine gidip ufak birkaç küçük yalanla test olurdum. Tamam Devlet burada çok belirti göstermeyen vaka sayılarını açıklamıyor olabilir ama bu tarz semptom göstermeyen kişilere de test yapmalı, milletimiz zaten rakamlar 10 bin de olsa önlemde yetersiz kalıyor. Devletimiz test sayısını istediği kadar artırabilir, özellikle Avrupa'da rakamlar bu kadar artmışken.

İşte çalışıyorum yarın da gideceğim mecburen. Dükkana pek kimseyi sokmuyoruz ama yine de gelen oluyor. Benim normal grip olduğumu düşünmem şundan kaynaklı. İşyerindeki arkadaşım da her sene bu aylarda düzenli grip olur. Gecen hafta yine oldu biz de beraber çalışıyoruz. Zaten neredeyse herkes dükkanda ondan kaptı. Normal grip belirtileri var herkeste, ağır bir şey yok. Korona olsak ne bilim anlardık artık diye düşünüyorum. En azından ben de olmasa o kadar kişi de farklı belirti olurdu. O yüzden biraz rahatım ve hastaneye gitmeye çekiniyorum. Durduk yere riske atmayalım.

• İşte çalışıyorum yarın da gideceğim mecburen. Dükkana pek kimseyi sokmuyoruz ama yine de gelen oluyor. Benim normal grip olduğumu düşünmem şundan kaynaklı. İşyerindeki arkadaşım da her sene bu aylarda düzenli grip olur. Gecen hafta yine oldu biz de beraber çalışıyoruz. Zaten neredeyse herkes dükkanda ondan kaptı. Normal grip belirtileri var herkeste, ağır bir şey yok. Korona olsak ne bilim anlardık artık diye düşünüyorum. En azından ben de olmasa o kadar kişi de farklı belirti olurdu. O yüzden biraz rahatım ve hastaneye gitmeye çekiniyorum. Durduk yere riske atmayalım.

Bence sağlam önlemizi alıp test yaptırmalısınız. Devlet sıkıntı ise özele gidin eğer imkanınız varsa diyorsunuz riske atmayayım inşallah öyle bişey yoktur ama ya pozitif olup ailenizdekileri riske atıyorsanız tabii yine de siz bilirsiniz.