🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 50 yaşındaki biri yapmayacak.. zaten virüs öncesi de 50 yaşında birini görmek çok nadirdi.. genelde gençler yapıyor bu işi

E siz gençsiniz sizde yapmadığınızı söylüyorsunuz,

• Sen doktorsun.. hem cahil değilsin hem paran var.. Annen 50 yaşında.. Ne işi var gözetmenlikte bu pandemi zamanı?

Benim paraya ihtiyacım var, gencim ama ben bile görev tercihi yapmıyorum aylardır.

Bence yalan söylüyor.. yalan söylemiyorsa da kusura bakmasın! Ösym kadar kendi hataları da var

Mayıs ayından beri 5 - 6 tane sınav görevi aldım. Bazıları resen verildi, bazıları kendi tercihimdi. Bu sınavlardan 2 tanesi milli eğitim düzenlediği sınav diğerleri ösym nin sınavlardıydı.

Tüm sınavlarda aynı uygulamaya şahit oldum.

Okulda 2 - 3 tane yedek salon oluyor.

Burada temaslı ya da pozitif öğrenciler sınav oluyor.

Yedek salon görevlileri rastgele belirleniyor. Okula gittiğinde öğreniyorsun.

Görevin sonuçta mecbur yapıyorsun.

• veriler yine sabit devam ediyo 3 asa 5 yukari olasilik hesaplanirsa bu sekil verilerin olmasi millipiyango da bilet tutmasi ihtimalinden daha az

• Tüm öğretmenler genç değil, hepsinin oğlu ,eşi zengin değil . Herkesin paraya ihtiyacı var , ne yapsın insanlar? Doktor olmayan biri bu isyanı yazsaydı ne diyecektiniz ? GOJIRA

herkese tek tek cevap vererek tartışmayı uzatmayayım

benim görüşüm şu;

Yaşlı ya da kronik rahatsızlığı olanlara virüsü bulaştırma ihtimali olan birisi gözetmenlik için görev talep etmemesi lazım. Doktor olan birinin 50 yaşındaki annesini gözetmenliğe göndermesi tam bir rezillik.

Gözetmenlikte verilen para Allah muhtaç etmesin ama çok bir para değil. Yani pandemi zamanı insanın hayatını riske atacak kadar yüksek bir para değil.

gözetmenliği kimler yapacak? Yaşlı ve hastalarla görüşmeyen 40-45 yaşına kadar olanlar yapabilir. Bunlar çok da az değil. Yeterli gelir. Mesela benim evimde babam olmasa ben gönül rahatlığıyla gider yaparım.

ÖSYM’nin hatası ayrı. Oradaki kusur tabi ki büyük. Ben ÖSYM’yi savunmuyorum. Benim eleştirim riskli yaş grubunda bulunan annesini gözetmenliğe gönderen doktor oğula. 250 TL için değer mi?

BORN IN WINTER

• Milliyet Gazetesi, "Ankara'da vakalar patladı, yasaklar gelebilir"

Ankara başta olmak üzere 7 ilde görülen pandemi artışı nedeniyle, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yaptığı çalışmaların ardından bir dizi önlemler planlanıyor.

Planlar arasında, salgının yayılmasının kesintiye uğraması için hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının gelebileceği öğrenildi. Park ve pikniklerin yasaklanması, AVM girişlerine kontrol getirilmesi, lokantaların sadece açık alanlarında servis yapılmasına izin verilmesi gündemde

• Bu hastalık sadece nefes darlığı yapabilir mi başka hiçbir belirtisi olmadan? Dün akşamdan beri nefes darlığı durumu hissediyorum. Panik ataklık bir durum da olabilir bilmiyorum.

• Sınavda önlem almayana değil de görev alana suç atmak da bir garip olmuş sanki. 50 yaş üstü görev almasın gençler anne baba korkusundan görev almasın.Herkesin anne babası var. Nasıl olacak peki bu sınavlar. Önlemleri alarak.

Çin de havuz partilerini diskokarı gördük. Nasıl yapmışlar. Kimlik kartını okutuyorsun temizsen gidiyorsun. 1,5 milyarlık çin bunu yapıyor biz hala bakıyoruz.Sonra önlem al tedbirini al. Sen devlet olarak yapacağını yap arkadaş önce.

• Vaka sayıları yüksek olan şehirler için hafta sonu sokağa çıkma yasakları düşünülüyor..

AVM , sinema ve eğlence yerlerinin yeniden kapanması gündemde..

Genel gidişata göre ay sonu gibi şehirler arası seyahat kısıtlaması da uygulanacak..

Bilgi değil duyumdur..

• Vaka sayıları yüksek olan şehirler için hafta sonu sokağa çıkma yasakları düşünülüyor..

AVM , sinema ve eğlence yerlerinin yeniden kapanması gündemde..

Genel gidişata göre ay sonu gibi şehirler arası seyahat kısıtlaması da uygulanacak..

Bilgi değil duyumdur..

Mesela nerden duydunuz?