🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün akşam yan komşum şehirlerarası yolculuk yapmak zorunda kaldı ve bilet alırken hes kodu talep edilmemiş , normalleşme sonrası bu uygulama kaldırıldı mı ?

Benin eşime pazar günü için netten bilet aldık onda kod istedi daha dün hocam. Firmaya göre mi değişiyor ki o zaman anlamadım ben :)

• İspanya'nın kuzeydoğusunda bir çiftlikte koronavirüs taşıdığı tespit edilen 100 bine yakın vizonun öldürülmesine karar verildi.

• Kurban Bayramında evimize ziyaretçi kabul etmeyeceğiz, ayrıca hiçbir aile büyüğünüde ziyarete gitmeyeceğiz.Öneririm.Sadece kurbanı kesip eve geri dönmek en iyisi.Piyasada bayramda kısıtlama yapmayı kaldırabilecek para yok maalesef.Kendinizi ve ailenizi koruyun.

• Aydın'a maske takmadığı için para cezası verilen 23 yaşındaki gencin koronavirüs testi pozitif çıktı.

hemde ertesi gün, polislerin testide negatif çıkmış.. Sen maske takma diye uyarıl oralı olma polisle tartış sonrada şikayetçi ol.. Al sana korona, şimdi uğraş dur..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Abim anlattı şimdi, reflüsü yüzünden mecburen Bafra'daki bir özel hastaneye gitmek zorunda kaldı.Orta yaşlı birisi normal maskesini takmış buruna kadar.Buraya kadar her şey normal.Adam öksürmek için maskesini indirip öyle elini tutmadan öksürmeye başlayınca, hastanedeki personel tarafından uyarılmış.Dayı ne yapıyorsun maskenin amacı öksürüğünü engellemek diye.Adam da atarlanmış sağlıkcılara maskem mi kirlensin o yüzden indirdim diyormuş.Abim hemen uzaklaştım alandan diyor gülerek anlattı şimdi.Ağlanacak halimize gülüyoruz.Cahillik çok büyük bela :)

• Benin eşime pazar günü için netten bilet aldık onda kod istedi daha dün hocam. Firmaya göre mi değişiyor ki o zaman anlamadım ben :)

Bizim denetim sorunumuz bu hocam işte,güzel yararlı uygulamalar çıkarılıyor ama denetim kısmı zayıf olunca böylesi çarpık işler oluşuyo malesef

• Kurban bayramında vaka sayısı yüksek illerde ikamet edecek olan kardeşlerim ; ailenizi ve büyüklerinizi koruyunuz.Ben hep vaka sayısı yüksek olan illerde kısıtlama gelecek diye düşündüm ama öyle bir durum olmayacak sanırım.

Şehirler arası yolculuk,şehir içi bayramlaşma törenleri ,aile içi yemekli davetler inşllah vaka sayısında yükselen trend oluşturmaz

• Kurban bayramından sonra umarım vaka sayıları artış göstermez artış gosterirse zaten sonbahara kötü bir giriş yapacağımız kesinleşir.

• Aydın'a maske takmadığı için para cezası verilen 23 yaşındaki gencin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Aydın için son durumu biliyor musun bi ara en az yayılım oranı olan şehirlerdendik şimdi nasıl acaba? Hayat Eve Sığar da güncellenmiyor bir türlü..

• Aydın için son durumu biliyor musun bi ara en az yayılım oranı olan şehirlerdendik şimdi nasıl acaba? Hayat Eve Sığar da güncellenmiyor bir türlü..

Dün Çine organize sanayi bölgesinde 1 çalışanda çıkmış virüs. Onunla temaslı 30 kişiyi sanırım karantinaya almışlar. Denge gazetesinde böyle bir haber vardı.

• Baskentli Hala en az yayılım oranına sahibiz ama ülkede günlük 5000 vaka yani salgının zirvesindeyken bizde hala il genelinde günlük 2-3 vaka geliyordu. Yani o zamanlar daha iyiydi hatta hasta kalmamak üzereydi ancak şehirlerarası seyahat yasağı kalkınca normal olarak arttı. Benim yaşadığım ilçe 120 bin nüfuslu bir yer ama yoğunluk haritasında haziran ayına kadar sadece 1-2 tane mavi noktadan başka bir şey görmedim. Şimdi kırmızı yerler mevcut ve maviler daha yaygın.

• Baskentli Hala en az yayılım oranına sahibiz ama ülkede günlük 5000 vaka yani salgının zirvesindeyken bizde hala il genelinde günlük 2-3 vaka geliyordu. Yani o zamanlar daha iyiydi hatta hasta kalmamak üzereydi ancak şehirlerarası seyahat yasağı kalkınca normal olarak arttı. Benim yaşadığım ilçe 120 bin nüfuslu bir yer ama yoğunluk haritasında haziran ayına kadar sadece 1-2 tane mavi noktadan başka bir şey görmedim. Şimdi kırmızı yerler mevcut ve maviler daha yaygın.

Yerel bir gazete haberine göre aktif vaka 54 olarak görünüyor.3 vaka görülmüş sanırım 2 gün önce de.Kuşadası tarafındayım yoğunluk haritasında mavi noktalar mevcut ama yine de dikkatli olacağız artık...Şehir dışından gelenler tehlikeli dediğin gibi özellikle Ankara ve Istanbul.

• evet maalesef şehir dışı gelişler sakin gecen yerler için büyük sorun oldu burdada istanbuldan gelip köyünde düğün yapan bir ailenin virüs taşıdığı ortaya çıktı ilginç biçimde hiçbirinde belirti yok dün akşam itibariyle düğüne katılıp testi pozitif çıkan sayısı 21e yükseldi gelinle damadın düğünden sonra istanbula gittiği olanlardan sonra karantinaya alınıp test yaptırdıkları ve onlarında pozitif çıktıkları söyleniyor beldede filyasyon ekibinin düğünün ve bakkalın kamera kayıtlarını izleyerek düğüne katılanları listeleyip test yapıyorlar muhtemelen bugünkü hıfzısıhha toplantısından sonra karantina başlayacak

• İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ulaşım şirketi ESHOT'ta çalışan 16 kişinin corona virüsü testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Belediye, İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurarak, belediye otobüsü şoförlerinin tümüne corona testi yapılmasını istedi. Ancak İzmir İl Sağlık Müdürlüğü bu talebi reddetti.