🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vakaların hızla artışa geçtiği ABD'de koronavirüs belirtisi gösterip test yaptırmak isteyenler farklı bölgelerde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.

• Okullar hiç açılmasın ya da eskisi gibi olsun demek yeterli değil okulların açılması da gerekiyor tedbir alınması da gerekiyor. Uzaktan eğitim bir yere kadar üstelik öğrencinin öğrenip öğrenmediğini kontrol etmekte zor. Bana kalırsa hafta sonu bile eğitim düşünülebilir her sınıf düzeyi her gün okula gitmez sabahçı-öğlenci olayı geri gelir sınıf sayısı arttırılır hatta açık havada ders işlenebilir okulların şartlarına göre bazı yenilikler düşünülebir.

• Okul konularını konu dışından konuşalım lütfen.Konu okul açıp açmamayı tartışma konusu değil.Aynı şey Yks sınavında da yapıldı.Dünyadan ve ülkemizden meydana gelen Covid-19 gelişmelerini görmek yerine kısır bir okul tartışmasıyla doluyor konu.Tartışmayın demiyorum herkesin çocuğu var lütfen konu dışında konuşalım bu konuyu.Teşekkürler.

• Ardahan Devlet Hastanesi'nde Covid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden Covid-19 yazmadığını sordu. Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Covid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.

• Olum raporunun asli 2. Olum raporudur. 1 2 hafta sonra cikar.detayli inceleme yapilir. Covidden olduyse 2.olum raporundada bulasici hastalik yazildiysa yapilan yanlistir. Bulasici hastalikta covid olarak geciyorsa ve sisteme giriliyorsa ona bisey diyemem.

• Ardahan Devlet Hastanesi'nde Covid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden Covid-19 yazmadığını sordu. Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Covid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.

Bunun gibi sayısız olay var ülkenin her yerinde maalesef.

• Johns Hopkins Üniversitesi: Türkiye ve Çin’in verileri şüpheli

ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi’nden Prof. Steve Hanke’nin Türkiye ve Çin ile ilgili “Şüpheli veriler yayınlıyor” sözlerine yer verildi.

Koronavirüs salgınında dünya çapında en geniş bilgileri paylaşan Johns Hopkins Üniversitesi’nden Prof. Hanke, 7 Haziran tarihinde yayınladığı grafikte, bir milyonluk nüfus başına koronavirüs nedeniyle en fazla kişinin hayatını kaybettiği ülkeleri sıraladı.

EN FAZLA KAYIP BELÇİKA’DA

Yeni Çağ’dan Serkan Talan’ın haberine göre, Johns Hopkins Üniversitesi’nin yayınladığı sonuçlarda, bir milyonluk nüfus başına koronavirüsten en çok kişinin hayatını kaybettiği ülke Belçika oldu. 7 Haziran’da yayınlanan sonuçlara göre, Belçika’da 828 kişi hayatını kaybederken, İngiltere ise 597 ile ikinci sırada yer aldı. Koronavirüsün en şiddetli görüldüğü İspanya’da 580, İtalya’da 561 ve ABD’de ise 1 milyonluk nüfus başına 339 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

TÜRKİYE DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

John Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı verilerde Türkiye ile ilgili çarpıcı veriler yer aldı. Açıklanan grafikte Türkiye’nin yanında “Veriler oldukça şüpheli” ifadeleri yer aldı. Profesör, Türkiye ile birlikte Çin paylaştığı verileri de şüpheli buldu.

20786b4b4dab8474eb.jpg

Çin ile aynı yere konuymuşlar yuh... Ne hikmetse sadece 2 ülkenin şüpheli diğer herkes sütten çıkmış ak kaşık zaten...

• İspanya,İtalya,Fransa hatta İngiltere bunların verileri de şüpheli benim gözümde bir anda kaç vakaya indirdiler günlük onları da yazsalar daha iyi olurdu,Almanya nin verilerine güveniyorum çünkü gerçekten Avrupa daki en eğitimli ülke halkı bilinçli sağlık sistemleri de aynı şekilde..

• Asker uğurlamarına kısıtlama getirilen iller arasına Yalova'da eklenerek 25'e yükseldi.

Yani devlet bu yasaklamayi neden parca parca yapar anlamamki!sanki eyalet sistemiyle yonetiliyoruz.ic isleri sacmaliyor bazen bu surecte..81 ile gondersinler ayni anda bir kararname..

• Ha 🤬🤬🤬

• Söylediklerinde doğruluk payı vardır yoktur onu tartışmıyorum ama bunların böyle sürekli kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gibi görmeleri artık midemi bulandırıyor sürü bağışıklığı peşinde koşan bunlar değildi sanki pariste eylem yapıp polisin yüzüne tükürenlerde bunlar değildi yada italyada binlerce kişi bir araya gelip eylem yapanlarda bunlar değildi vaka sayılarını bir gecede düşürende bunlar değil sorsan günlük 50/100 vakaları var