🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Haftalardır millet ile içiçe olmaktan korkmuyorsunuz, sinava girmenin sakıncalı olduğunu düşünüyorsunuz. Sebep neymiş, okul önünde kalabalıkmış, kardeşim masken ağzında olacak mesafenizi koruyacaksiniz ki zaten sokaga cikma kisitlamasi var, herkes geniş sekilde durmalı. Sinav salonlarinda zaten mesafe olacak. Sinav esnasinda maskeni cikartip cozebilirsin, gidipte bilerek baska birine tükürcek degilsinya, her ihtiyacin olacak. Herseyden evvel testler olacak. Önce maske😷 sonra sosyal mesafe. Koronavirüslü hastalar da maskesi ile özel odalarda sinavlarini olabilirler, bunda da bir sikinti yok eğer hastaligi ağır değil ise. Bu virüs ile yaşamayı bilmeliyiz. Halâ korku ve endişe var, tedbirini alırsan ve sen sağlıklı birey isen korkmana gerek kalmaz. ÖNCE 😷 SONRA SOSYAL MESAFE.

MASKESİZ SOSYAL MESAFE İŞE YARAMAZ!

• Avrupa çok kötü, Türkiye'yi çok özledik, Avrupa'da geçinemiyoruz diye bize sızlanırlar üstüne gelin burda çalışın, yaşayın dendiğinde r yaparlar :D . Bir de Türkiye'de herkesin zengin olduğunu, çok mutlu olduğumuzu falan iddia eder bazıları. Bizim tepkimiz buna. Yoksa istedikleri yerde yaşasınlar bize ne.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Haftalardır millet ile içiçe olmaktan korkmuyorsunuz, sinava girmenin sakıncalı olduğunu düşünüyorsunuz. Sebep neymiş, okul önünde kalabalıkmış, kardeşim masken ağzında olacak mesafenizi koruyacaksiniz ki zaten sokaga cikma kisitlamasi var, herkes geniş sekilde durmalı. Sinav salonlarinda zaten mesafe olacak. Sinav esnasinda maskeni cikartip cozebilirsin, gidipte bilerek baska birine tükürcek degilsinya, her ihtiyacin olacak. Herseyden evvel testler olacak. Önce maske😷 sonra sosyal mesafe. Koronavirüslü hastalar da maskesi ile özel odalarda sinavlarini olabilirler, bunda da bir sikinti yok eğer hastaligi ağır değil ise. Bu virüs ile yaşamayı bilmeliyiz. Halâ korku ve endişe var, tedbirini alırsan ve sen sağlıklı birey isen korkmana gerek kalmaz. ÖNCE 😷 SONRA SOSYAL MESAFE.

MASKESİZ SOSYAL MESAFE İŞE YARAMAZ!

LGS de görevli idim köy okulunda. Sosyal mesafe hak getire 20 kişi bir sınıfta sınav oldu. Öğrenci maske çıkarabildi biz görevlilere yasaktı. Hasta olanların hastalığı yaymaması için bu maskeler hatırlatırım.

Hasta olanlar da ayrı sınıfta sınava girecek demişsiniz basit bir olay gibi. O hastanın salonunda siz görevli olsanıza bu kadar basit bir olay madem.Maskesini de çıkarsın karşınızda ne dersiniz?

• Ben anlamadim. Adamlar memleketine gelmesinlermi. Senin ulkende is olmadigi icin oraya gittiler. Zamaninda darbe yapmaktan baska bir ise yaramayan yonetimler askerler yuzunden. Gelsinlerki ulkeye doviz gelsin.

Memlekete gelsinler tabi en azından paralarını burda harcasinlar ama benim söylemek istediğim oraya gidip yok Turkiye soyle güzel boyle güzel demeyi biliyorlar gelsinler burada yasasinlar o zaman ekonomik anlamda konuşuyorum ülkemiz cennet gibi bir yer orasi ayrı bir sey bir de orada yaşayıp oy kullanmayı da iyi biliyorlar buna da karşıyım,söylediklerim kişiler her gurbetci vatandasimiz için degil yanlış anlasilmasin..

Einmal editiert, zuletzt von Mert_35 ()