🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir yerden sonra artık belirti gösteren değil de semptonsuz taşıyıcı avına çıkmak gerektiğini hem sağlık bakanı hem de bilim kurulu söylemedi mi?Peki biz bunu neden test sayılarında göremiyoruz.Mesela sanayi şehirlerinde herkese yapılacaktı.O işlem başladı mı?Başladı ise sayılar bunlar içerisinde mi yoksa başka bir havuza mı kaydediliyor?Böyle çok soru var aklımda ama cevap da yok açıkcası.Umarım bu kadar emek heba olmaz.Yasak bu gece bitiyor görelim insanlarımız nasıl sağa sola saldırıyor.

• teat sayisinin bayram kisitlamasiyla ilgili bence nasil pazar günü dusuyirsa kistlama olduğu günde dusuyir cunki hastaneye basvuran sayisi azalıyor.

Hastane calsinalri da eve gidip test yapmadigina göre hastanin gelmesi bekleniyor.yarın yine artacaktir test.

Yadindan itibaren rastgele test icin cagiriliabilir hastaneye insanlar.ama oranin yüksek çıkıp panige neden olunmasindan korkuluyor olabilir.

Ayrica test kapasitemiz 40 bin de olabilir azamisi

• Evet 2 aydır evde bunaldı herkes ama 20-65 yaş arası yasağının bir süre daha uzaması lazım, yasak kalkarsa sayılar tekrar artışa geçer

• Acaba asemptomatik vakaları kendi haline bırakıp kısmı sürü bağışıklığı uygulanıyor olabilirmi

Kendi haline bırakmak yok ki. Dışarı çıkıp millete bulaştırsınlar diye tespit edilmeyerek bağışıklıkta rol alıyor olabilirler belki de...

• Evet 2 aydır evde bunaldı herkes ama 20-65 yaş arası yasağının bir süre daha uzaması lazım, yasak kalkarsa sayılar tekrar artışa geçer

18 yaşındayım evde tabiki bunaldık Üstüne yks stresi ama bence de bir süre daha uzamasını lazım ama büyük ihtimal kaldıracaklar.

• Test yapılmadıkça düzlüğe cikamayiz maalesef Sağlık Bakanınin da söyledikleri yapılmıyor şu an ulkemzde eğer vaka sayısını az gostermek amacıyla az yapılıyorsa test durum kötü demektir bu arada dünyada da rehavete bakılınca bir pik nokta daha bizi bekliyor demektir dunyaca cahillik her yerde ne yazık ki!

• Evde bunalanları anlamaya çalışıyorum.43 yaşındayım askerden geldiğim 99 yılından itibaren bir fiil çalışıyorum. Yaklaşık 21 yıl oldu kesintisiz çalışırken , hoş olmayan bir durumda bile olsa iki ayı geçti evdeyim. Sağlık tehlikesinin , psikolojisinin tam zıttı şekilde ,bir daha belki göremeyeceğimiz dinlenmeyi yaptım ve hiç sıkılmadım.

Sıkılan arkadaşlar muhtemelen çalışmayanlar. Yani öğrenciler . Çalışma hayatına girdiğinizde evde 10 gün durabilmenin hayalini kuracaksınız.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Ordu'da 7 vaka birden

Hocam resmi olarak bilmiyorum tabiki ama bugün konuşulan şehirdışından gelen bir kişinin bir ilçenin dış mahallelerinden birinde virüsü bulaştırdığı şeklindeydi sanırım bugünkü vakalar burayla ilgili olabilir

• Evde bunalanları anlamaya çalışıyorum.43 yaşındayım askerden geldiğim 99 yılından itibaren bir fiil çalışıyorum. Yaklaşık 21 yıl oldu kesintisiz çalışırken , hoş olmayan bir durumda bile olsa iki ayı geçti evdeyim. Sağlık tehlikesinin , psikolojisinin tam zıttı şekilde ,bir daha belki göremeyeceğimiz dinlenmeyi yaptım ve hiç sıkılmadım.

Sıkılan arkadaşlar muhtemelen çalışmayanlar. Yani öğrenciler . Çalışma hayatına girdiğinizde evde 10 gün durabilmenin hayalini kuracaksınız.

Kesinlikle öyle :D

• Bir kaç haber

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: "İlimizde görülen vakalardan %90’ı hastalığı il dışından gelen akrabası ya da arkadaşından kapmıştır. Hiçbiri hasta olacağını ya da virüsü bulaştıracağını düşünmüyordu. Lütfen bu süreçte ziyarete gitmeyin, misafir de kabul etmeyin."

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

Almanya Hükümeti, sosyal mesafe kurallarının uygulanması tedbirini 29 Hazirana kadar uzattı.

Rize Valisi Kemal Çeber: "Şu ana kadar çay müstahsil olarak şehir dışından gelenlerden 7,000 civarı test yaptık 4,500 kadarının sonucu geldi; 10 pozitif vaka var."

• 7,5 milyon 65 yaş üzeri vatandaşımız var bunlar virüs ile karşılaşmadı henüz ,bu büyüklerimiz arasında muhtemelen çalışma hayatına devam edenlerde vardır

Kronik hastalığı olan vatandaşlarımızda henüz virüs ile karşılaşmadı

Bu 2 grup virüs ile karşılaşmaması gereken vatandaşlarımız çünkü ölüm sayısını olumsuz yönde etkileyebilir

Ama bir noktadan sonra da çalışma hayatının gereği bu grupta yer alan büyüklerimiz ve vatandaşlarımız dışarı çıkmak zorunda kalacak

Rabbim yardımcımız olsun ( bu 2 grup çok hassasiyet içeriyor )

• 7,5 milyon 65 yaş üzeri vatandaşımız var bunlar virüs ile karşılaşmadı henüz ,bu büyüklerimiz arasında muhtemelen çalışma hayatına devam edenlerde vardır

Kronik hastalığı olan vatandaşlarımızda henüz virüs ile karşılaşmadı

Bu 2 grup virüs ile karşılaşmaması gereken vatandaşlarımız çünkü ölüm sayısını olumsuz yönde etkileyebilir

Ama bir noktadan sonra da çalışma hayatının gereği bu grupta yer alan büyüklerimiz ve vatandaşlarımız dışarı çıkmak zorunda kalacak

Rabbim yardımcımız olsun ( bu 2 grup çok hassasiyet içeriyor )

pardonda kronık hastalıga sahıp bır tanıdıgım vefat etti benım..yanı bu kadar genelleyıci cumleler cok mantıksız olmamıs mı?yazdıgınız cumlelere gore neredeyse kımsede virüs bıle yok.

• Bu iş, herhangi bir ilaç kullanmadan,kedi üstünden pire ayıklamaya döndü. Tamamen el yordamı ile, kedinin üstünden pire ayıklayarak, kedideki pireleri bitirelim, bakalım oluyor mu?