­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ├çin'in ├Ânde gelen yo─čun bak─▒m uzmanlar─▒ndan doktor Qui Haibo bir televizyon kanal─▒na yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klamada ├╝lkenin kuzeydo─čusundaki baz─▒ kentlerde g├Âr├╝len yeni vakalar─▒n daha uzun s├╝re vir├╝s ta┼č─▒d─▒klar─▒n─▒ ve iyile┼čmelerinin akabinde yap─▒lan testlerin daha ge├ž negatif sonu├ž verdi─čini bildirdi.

Doktor Qui ayr─▒ca, bu b├Âlgelerde g├Âzlemlenen hastalarda vir├╝s├╝n bula┼čt─▒─č─▒ ki┼čilerin daha uzun s├╝re belirti vermedi─čini ve bu gecikmeden dolay─▒ salg─▒n─▒n tespitinde zorluk ya┼čad─▒klar─▒n─▒ dile getirdi. Koronavir├╝s hastal─▒─č─▒na yol a├žan SARS-CoV-2 adl─▒ yeni tip koronavir├╝s├╝n kulu├žka s├╝resinin bir ila iki hafta s├╝rd├╝─č├╝, belirtilerin ise bu s├╝re sonunda ortaya ├ž─▒kt─▒─č─▒ biliniyor. ├çinli doktorlar─▒n g├Âzlemlerine g├Âre ise yeni vakalarda bu s├╝re bir iki haftadan daha uzun s├╝r├╝yor, mutasyona u─čram─▒┼č olabilir.

• Brezilya 21.472 vaka ile ABD'yi ge├žti. ├ľl├╝ say─▒s─▒ 911.

─░ngiltere'nin vaka say─▒s─▒ ile birlikte toplam vaka 102 bin civar─▒.

• Brezilya 21.472 vaka ile ABD'yi ge├žti. ├ľl├╝ say─▒s─▒ 911.

─░ngiltere'nin vaka say─▒s─▒ ile birlikte toplam vaka 102 bin civar─▒.

worldometers sitesinde ─░ngiltere i├žin yeni vaka k─▒sm─▒ bo┼č g├Âr├╝n├╝yor. Siz nerden bakt─▒n─▒z. Ben mi yanl─▒┼č yerden takip ediyorum acaba

• B─▒kt─▒m usand─▒m art─▒k Korondan yemin billah. S─▒rf Korondan kafay─▒ yememek i├žin art─▒k haber kanallar─▒n─▒da bile ├Âyle fazla bakm─▒yorum... Bu nedir ya her yer korona. Ulan korona ne yapt─▒n lan bize. Bacak kadar boyun var t├╝rl├╝ t├╝rl├╝ huyun var.:D ├ťlkeleri bat─▒rd─▒n hi├ž elini s├╝remeden. :D ┼×u korona bitsin evde korona kelimesini demeyi yasakl─▒yacam valla. Diye diye mi─čdem buland─▒ art─▒k. Size bir ┼čey diyeyim mi bundan y─▒llar ├Ânce micro boyutta bir ┼čey koskaca devletleri bat─▒racak deseler inanmazd─▒m. B├Âyle karantinalar olacak ├Âl├╝mler olacak deseler inanmazd─▒m. B─▒kt─▒m usand─▒rd─▒n bizi korona.:D

• worldometers sitesinde ─░ngiltere i├žin yeni vaka k─▒sm─▒ bo┼č g├Âr├╝n├╝yor. Siz nerden bakt─▒n─▒z. Ben mi yanl─▒┼č yerden takip ediyorum acaba

Evet worlometerse girilmedi vaka say─▒s─▒ ingiltere'nin ama 2.472 vaka bildirdi ─░ngiltere Sa─čl─▒k Bakan─▒

• Banglade┼č son 24 saatte 10.000 test yapm─▒┼č ve 1773 vaka bildirerek en y├╝ksek vaka bildirdi─či g├╝n oldu toplamda ise 28500 vakaya sahip Afganistan ise daha k├Ât├╝ 1000 test yapm─▒┼člar ve 531 vaka bildirdiler %50 oranlar─▒

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

Edited once, last by 6 OCAK 2017 ().

• Ma┼čallah teyzemize

• Koronavir├╝s├╝n ilk g├Âr├╝ld├╝─č├╝ yer olan Wuhan'da vah┼či ve egzotik hayvan yemek tamamen yasakland─▒.

• Kanser, HIV/AIDS ve insan genomu projesiyle ilgili ├ž─▒─č─▒r a├žan ├žal─▒┼čmalar─▒yla tan─▒nan ABD'li bilim insan─▒ William Haseltine, h├╝k├╝metlerin yak─▒n zamanda bulunan a┼č─▒lara g├╝venmemesi gerekti─čini s├Âyledi.