🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İngiltere'de üzerine tükürülen bilet memuru koronavirüse yakalanıp koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

• Zitat

İngiltere'de üzerine tükürülen bilet memuru koronavirüse yakalanıp koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

KYK yurdunda polislere tüküren sözde hacıları hatırlattı bana. Neyse..

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Survivor çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Acun Ilıcalı ve ekibinin bir kısmı, ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirmek için Türk Hava Yolları'na ait uçakla 14 Mayıs'ta İstanbul'a gelecek ve KYK yurdunda 14 gün karantinada kalacak.

• İngiltere'de üzerine tükürülen bilet memuru koronavirüse yakalanıp koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

cinayetten yargılasınlar o tüküreni, bu nasıl zihniyettir...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Survivor çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Acun Ilıcalı ve ekibinin bir kısmı, ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirmek için Türk Hava Yolları'na ait uçakla 14 Mayıs'ta İstanbul'a gelecek ve KYK yurdunda 14 gün karantinada kalacak.

E bu durumda bayrami,kyk yurdunda karantinada gecirecekler.biraz mantiksiz olmus.

• Bu hastalığın aralık değil çok daha önceden eylül-ekim aylarında Amerika'dan çıkmış olabileceğini hatta Wuhan'a askeri olimpiyat oyunları ile gitmiş olabileceğini Amerika'da haziran ayından beri zatürre kaynaklı ölümlerin çok olduğunu ama bunun nedeninin o aralar çok popüler olan e-sigara işine bağlandığını yazmıştım tabi gerçeği kesin olmayan farklı bakış açısı hatta 22 mart ta şu linki vermiştim
    https://eksisozluk.com/entry/103972318
    Şimdi bende daha önceden beri var olduğunu düşünüyorum hastalığın fakat dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var. Öncelikle bu kış hastalığı ağır atlattığını düşünen arkadaşlar bakın iki tane duyuru linki veriyorum sağlık bakanlığının
    https://www.saglik.gov.tr/TR,6…in-aciklama-06012020.html
    https://www.saglik.gov.tr/TR,6…-aciklamasi-15012020.html
    geçirdiğiniz gripler eğer o zaman gidip test yaptırmadıysanız, domuz gribi olabilir. Salgın vardı ocak başında
    Bu kış ilk link olan ekşi sözlükteki doktor arkadaşın gözlemlerindeki yüksek zatürre oranı (yanlış hatırlamıyorsam ekim ortasında bana da zatürre başlangıcı teşhisi koyulmuştu,normalde senede 1 hasta olup 2-3 gün yatan birisiyim ama o teşhisten sonra yatmadım hiç hafif ciğer ağrısı vardı öksürük vardı o kadar.) ilginçtir. Dikkate alınması gereken olaydır.Aramızda radyolog olan arkadaşımız varsa daha detaylı bilip bizi aydınlata bilir, bizim de diğer ülkeler gibi geçmişe yönelik klinik sonuçları saklanıyorsa ki bence saklanıyordur bakılması lazım.
    Diğer bir konu ise farz edelim geçirdik diyelim, vücudun ne kadar süre bağışık kalacağın tam bilemiyorlar.Belki bir kaç sene belki bir kaç ay, test yapılır çıkan sonuca göre geçirdiniz bağışıklı olabilirsiniz sonucunu alsanız dahi tedbiri elden bırakmayın. 2 haftaya antikorlar yavaş yavaş azalır sıkıntı olur ama tahminimce daha kanıtlanan ikinci kere yakalanan yok bu hastalığa (kore'deki durum virüsün ölü parçaları diyelim, teste takıldığı o yüzden sonradan pozitif verdiği söylendi kanıtlandı.Testlerde zaten pek iyi değil.) o yüzden bir kere daha yakalanmazsınız gibi duruyor ha yakalansak bile bence çok çok daha hafif atlatılır. Tabi etrafa bulaştırma işi sıkıntılı milletin günahına girmeye gerek yok. O yüzden tedbirleri bırakmamak lazım. Eğer bir fırsat bulabilirsem ve şahıs kendi isteği ile yaptırabiliyorsa bu antikor testi yaptırmayı düşünüyorum.Aramak, araştırmak lazım hastahaneleri.
    Bugün ve yarın sayılar yüksek gelir cuma dan itibaren yine düşük pazartesi en düşük olursa sokağa çıkma yasaklarının başlangıcı sonu olarak değerlendire biliriz, başka bir bakış açısı daha var. O da şu. Anadoluda hiç 3 haneli sayılara çıkmayan şehirler var, dolaşım arttıkça oralara yayılırsa zaten büyükşehirlerdeki gibi tedbir alma durumu oturmadığı için 2. dalga anadolu dan gelmesinden korkuyorum demişti Mehmet ceyhan.İnşallah sayılar haftasonu yasaklarının etkisidir. Aşağı doğru inişte ufak dalgalanmalar olacaktır, nedenleri arasında önceden kısıtlı olan şehirlerin ulaşıma açılması avm berberlerin açılması veya yasakların başlangıç bitiş zamanındaki anlam veremediğim hareketlilik olabilir fakat bu yükseliş 3 gün üst üste devam ederse işte sıkıntı başlıyor demek olur. İnşallah böyle bir şeyle karşılaşmayız.

• Bu virüsün ciddiyetini şöyle ifade edeyim kendi tarafımdan ananem yaklaşık 4 senedir dışarı cıkamıyor hasta evde covidden sona eve kimse gitmedi dıaarısan erzak getirip dedeme bırakıyorlar bizde hiç gitmedik yaşlılar diye dışarıyla teması hiç yok ve dün aksam hastaneye kaldırışmış covid şüphesi ile eğer pozitif ise nerden bulaştığını inanın bulamıyoruz

• Ben Cuma annemi dr götüreceğim orası pandomim hastanesi ilan edildi antikor testi isteyeceğim gelişmelerden haberdar ederim

• Bu virüsün ciddiyetini şöyle ifade edeyim kendi tarafımdan ananem yaklaşık 4 senedir dışarı cıkamıyor hasta evde covidden sona eve kimse gitmedi dıaarısan erzak getirip dedeme bırakıyorlar bizde hiç gitmedik yaşlılar diye dışarıyla teması hiç yok ve dün aksam hastaneye kaldırışmış covid şüphesi ile eğer pozitif ise nerden bulaştığını inanın bulamıyoruz

Bunu bende doktora söyledim annem 3 aydık izole diye cevabı İnan’ın hiç fark Etmiyor oldu