­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ben de art─▒k bu hastal─▒─č─▒n ├žok daha erkenden ortaya ├ž─▒k─▒p ├╝lkemize girdi─čini, D├╝nya'da dola┼čt─▒─č─▒n─▒ ve hatta bunun asl─▒nda sonbahardaki ilk dalgadan ├žok daha g├╝├žl├╝ bir 2. dalga olabilece─čini d├╝┼č├╝nenlerdenim. Kas─▒m'dan beri aram─▒zda sinsi sinsi ad─▒ konulmadan aram─▒zda dola┼čt─▒─č─▒na inan─▒yorum. Sosyal platformlarda sonbahar-k─▒┼č gibi daha ├Âncekilere benzemeyen, faranjite benzer a─č─▒r bir hastal─▒k ge├žirdi─čini s├Âyleyenlerin say─▒s─▒ olduk├ža fazla ve buna ben de dahilim. Ge├žirdi─čim hastal─▒kta covid-19 belirtilerinin hemen hemen hepsi olmu┼čtu ve 2 hafta kendime gelememi┼čtim. Ha tabi illa corona olmu┼čumdur demiyorum ama b├╝y├╝k bir ┼č├╝phe duyuyorum. Kesinlikle ge├žen sonbahar ve k─▒┼č d├Âneminde faranjite benzer a─č─▒r bir hastal─▒k ge├žirmi┼č olanlara antikor testi yap─▒lmal─▒.

• 2020 y─▒l─▒n─▒n yeni trendi: Burun dekoltesi ^^

• Ben de art─▒k bu hastal─▒─č─▒n ├žok daha erkenden ortaya ├ž─▒k─▒p ├╝lkemize girdi─čini, D├╝nya'da dola┼čt─▒─č─▒n─▒ ve hatta bunun asl─▒nda sonbahardaki ilk dalgadan ├žok daha g├╝├žl├╝ bir 2. dalga olabilece─čini d├╝┼č├╝nenlerdenim. Kas─▒m'dan beri aram─▒zda sinsi sinsi ad─▒ konulmadan aram─▒zda dola┼čt─▒─č─▒na inan─▒yorum. Sosyal platformlarda sonbahar-k─▒┼č gibi daha ├Âncekilere benzemeyen, faranjite benzer a─č─▒r bir hastal─▒k ge├žirdi─čini s├Âyleyenlerin say─▒s─▒ olduk├ža fazla ve buna ben de dahilim. Ge├žirdi─čim hastal─▒kta covid-19 belirtilerinin hemen hemen hepsi olmu┼čtu ve 2 hafta kendime gelememi┼čtim. Ha tabi illa corona olmu┼čumdur demiyorum ama b├╝y├╝k bir ┼č├╝phe duyuyorum. Kesinlikle ge├žen sonbahar ve k─▒┼č d├Âneminde faranjite benzer a─č─▒r bir hastal─▒k ge├žirmi┼č olanlara antikor testi yap─▒lmal─▒.

20 g├╝n ├Ânce annem ufak bir kalp krizi ge├žirdi 5 g├╝n hastanede yatt─▒ .Hastaneye yatarken tomografi ├žekilip s├╝r├╝nt├╝ ├Ârne─či al─▒nd─▒ ve doktorun bize demesi tomografide COVID-19la uyumlu g├Âr├╝ld├╝─č├╝ hemen hastaneye yat─▒┼č─▒n─▒ verdiler daha sonraki tetkiklerde annemin asl─▒nda corona de─čil kalp krizi ge├žirdi─či anla┼č─▒ld─▒

Annem de aral─▒k ay─▒nda ├žok ┼čiddetli bir grip ge├žirmi┼čti ba┼č d├Ânmesinden mide bulant─▒s─▒ndan her ┼čey vard─▒ bu gripte doktora bunlar─▒ anlatt─▒m ve tomografide g├Âr├╝nen COVID-19la uyumlu oldu─ču s├Âylenen ┼čeyin asl─▒nda daha ├Ânceden ge├žirdi─či bir ┼čiddetli burun shit oldu─ču s├Âylendi yani bu sizin s├Âyleminiz ├žok destekliyor benim etraf─▒mda da ├žok yo─čun hasta vard─▒ o d├Ânemde i┼čin en ilgin├ž kardiyolog bir aile dostumuza Tahlillerini g├Âsterdi─čimde kesinlikle COVID-19 ge├žirmi┼č dedi b├╝t├╝n bulgular bu y├Ânde dedi biraz ortam─▒ d├╝zelip sakinle┼čmesini bekliyorum daha sonra annemi bir antikor testi yapt─▒raca─č─▒m.Ger├žekten ├žok kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ bir durum bu arada annem ├╝├ž aydan berievde izoleydi.

• 20 g├╝n ├Ânce annem ufak bir kalp krizi ge├žirdi 5 g├╝n hastanede yatt─▒ .Hastaneye yatarken tomografi ├žekilip s├╝r├╝nt├╝ ├Ârne─či al─▒nd─▒ ve doktorun bize demesi tomografide COVID-19la uyumlu g├Âr├╝ld├╝─č├╝ hemen hastaneye yat─▒┼č─▒n─▒ verdiler daha sonraki tetkiklerde annemin asl─▒nda corona de─čil kalp krizi ge├žirdi─či anla┼č─▒ld─▒

Annem de aral─▒k ay─▒nda ├žok ┼čiddetli bir grip ge├žirmi┼čti ba┼č d├Ânmesinden mide bulant─▒s─▒ndan her ┼čey vard─▒ bu gripte doktora bunlar─▒ anlatt─▒m ve tomografide g├Âr├╝nen COVID-19la uyumlu oldu─ču s├Âylenen ┼čeyin asl─▒nda daha ├Ânceden ge├žirdi─či bir ┼čiddetli burun shit oldu─ču s├Âylendi yani bu sizin s├Âyleminiz ├žok destekliyor benim etraf─▒mda da ├žok yo─čun hasta vard─▒ o d├Ânemde i┼čin en ilgin├ž kardiyolog bir aile dostumuza Tahlillerini g├Âsterdi─čimde kesinlikle COVID-19 ge├žirmi┼č dedi b├╝t├╝n bulgular bu y├Ânde dedi biraz ortam─▒ d├╝zelip sakinle┼čmesini bekliyorum daha sonra annemi bir antikor testi yapt─▒raca─č─▒m.Ger├žekten ├žok kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ bir durum bu arada annem ├╝├ž aydan berievde izoleydi.

├ľncelikle ├žok ge├žmi┼č olsun ben bunu daha ├Ânce hastal─▒─č─▒n bizde g├Âr├╝nd├╝─č├╝ ilk zamanlarda birka├ž kere daha yazm─▒┼čt─▒m biz evde 3 ki┼čiyiz bir oglum var 3.5 ya┼č─▒nda han─▒mda hi├žbir┼čey olmam─▒┼čt─▒ ama ├Âzellikle o─člumda kuru ├Âks├╝r├╝k bendede hafif bo─čaz ac─▒s─▒ ├Âks├╝r├╝k ve hafif halsizlik olmu┼čtu beraber ayn─▒ odada ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m bir arkada┼č─▒mda daha a─č─▒r bir faranjit vard─▒ biz ├Âks├╝r├╝─če kar┼č─▒ yapt─▒─č─▒m─▒z b├╝y├╝klerimizden ├Â─črandi─čimiz bir kar─▒┼č─▒m kullanarak ├Âks├╝r├╝─č├╝ kesmi┼čtik ├žocu─ču doktora g├Ât├╝rd├╝─č├╝m├╝zde doktor iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z ila├žtan daha iyi hastal─▒k ge├žmi┼č demi┼čti belki bizim ge├žirdi─čimiz bu hastal─▒k olmasa bile ├ževremde bu hastal─▒─č─▒n b├╝t├╝n semptomlar─▒n─▒ g├Âsteren baya arkad┼č─▒m olmu┼čtu ge├žen bir yerde okumu┼čtum vir├╝s├╝n ge├žmi┼čini eyl├╝le kadar g├Ât├╝rm├╝┼člerdi ┼čimdi acaba diyorum acaba bizimde gecirdi─čimiz bu vir├╝sm├╝yd├╝

• Oca─č─▒n ya 2 inci yada 3 ├╝nc├╝ haftas─▒ ├žok ┼čiddetli bir grib ge├žirmi┼čtim 6..7 g├╝n s├╝rm├╝┼čt├╝.... iyiyden iyiye ┼č├╝pheleniyorum ┼čimdi..... acaba covid i bende ge├žirdimmi? Kemiklerim s─▒zlam─▒┼čt─▒...

• ─░zmir'de ─░├ž Hastal─▒klar─▒ Uzman─▒ Dr. Galip Berkan Dingilo─člu koronavir├╝s nedeniyle hayat─▒n─▒ kaybetti.

• Corona vir├╝s salg─▒n─▒na ba─čl─▒ u├žu┼č yasaklamalar─▒ ve k─▒s─▒tlamalar─▒ nedeni ile airbus un en b├╝y├╝k u├ža─č─▒ a-380 nerde ise tedav├╝lden kalkacak. Hava yolu firmalar─▒ u├žacak yolcu bulamazken , d├Ârt motorlu u├žaklar yerine , ├žift motorlu uzak mesafe u├žaklar─▒n─▒ tercih ediyor. G├Âklerin bir s├╝redir hakimi boeing 777 ler.

• Birle┼čik Krall─▒k Sa─čl─▒k Bakan─▒ Matt Hancock: " Mevcut durumda vatanda┼člar─▒m─▒z yaz planlar─▒n─▒ iptal etmeli.. Tatil ┼čans─▒ art─▒k olas─▒ de─čil."

• Birle┼čik Krall─▒k Sa─čl─▒k Bakan─▒ Matt Hancock: " Mevcut durumda vatanda┼člar─▒m─▒z yaz planlar─▒n─▒ iptal etmeli.. Tatil ┼čans─▒ art─▒k olas─▒ de─čil."

Aman hocam instagirller isyan ├ž─▒kar─▒r.

• insanlar─▒ anlamak ├žok zor. Ne aceleniz var abi bu kadar ne!

• Pegasus Havayollar─▒ yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klama ile yurt d─▒┼č─▒ ve K─▒br─▒s seferlerinin Haziran ay─▒na kadar iptal edildi─čini duyurdu.

┼×irketten yap─▒lan a├ž─▒klamada 1 Haziran'dan 16 Haziran'a kadar t├╝m d─▒┼č hat ve K─▒br─▒s u├žu┼člar─▒n─▒n iptal edildi─čini a├ž─▒klad─▒.

• Pegasus Havayollar─▒ yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klama ile yurt d─▒┼č─▒ ve K─▒br─▒s seferlerinin Haziran ay─▒na kadar iptal edildi─čini duyurdu.

┼×irketten yap─▒lan a├ž─▒klamada 1 Haziran'dan 16 Haziran'a kadar t├╝m d─▒┼č hat ve K─▒br─▒s u├žu┼člar─▒n─▒n iptal edildi─čini a├ž─▒klad─▒.

THY'de Haziranda 23 ├╝lkeye haftal─▒k 75 sefer d├╝zenleyece─čini a├ž─▒klam─▒┼čt─▒ yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam

• Acaba bu vir├╝s├╝ daha ├Ânce atlatt─▒m m─▒ diye d├╝┼č├╝nen bir ki┼či de benim.Ocak ay─▒n─▒n ortalar─▒na do─čruydu san─▒r─▒m.Bir gece ├žok ┼čiddetli ba┼č a─čr─▒s─▒ ya┼čad─▒m.Sabah─▒nda k├Âye gidecektim ama o kadar ┼čiddetli bir hale gelmi┼čti ki ba┼č a─čr─▒s─▒ akrabama mesaj at─▒p gelemeyece─čimi s├Âyledim ve 2 g├╝n yataktan kalkamad─▒m.Yatak yatt─▒─č─▒m s├╝re boyunca ate┼čim y├╝kseldi.Sanki balgam─▒m varm─▒┼č gibi s├╝rekli ├Âks├╝r├╝yordum ama asla yoktu.Bir ka├ž g├╝n sonra ├Âks├╝r├╝k krizleri nedeniyle bo─čaz─▒m tahri┼č oldu ve kan t├╝k├╝rmeye ba┼člad─▒m.Bir ka├ž kez kustum ve en sonunda bir sa─čl─▒k oca─č─▒na gittim.Doktor bana ila├ž yazd─▒ ve kesinlikle endi┼čelenmememi s├Âyledi.Bende peki dedim ama daha sonra neden endi┼čelenmememi s├Âyledi acaba diye d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m.Yakla┼č─▒k 2 hafta boyunca b├╝t├╝n planlar─▒m─▒ ertelemek zorunda kald─▒m.O zamanlar evde bebek vard─▒ bu y├╝zden hastal─▒─č─▒m ge├žene kadar hi├ž kimse ile temasta bulunmad─▒m.O zamanlarda kendimi karantinaya ald─▒m yani bir nevi.O zamanlar tabiri caizse hastal─▒ktan yerlerde s├╝r├╝nd├╝m ama bir ┼čekilde atlatt─▒m.Ek olarak daha sonra bir ┼čekilde annem ve babama bula┼čt─▒.Bebe─čin ise sadece ├žok hafif ate┼či ├ž─▒kt─▒ ve hemen ge├žti.