🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En çok takip ettiğim şeylerden biri de bu . Tekrar yeniden pozitif olan vakalar . Çünkü en korkutucu olan bu olsa gerek .

Bugün yazmıştım tamamen iyileşip virusu yeniden kaptıklarını düşünmüyorum ben şahsen.İlaçlar sayesinde sonuçları negatife dönüp ilaçlar kesilince yine pozitife dönenler olabiliyor.Grip gibi düşün tam iyileşirken birden tekrarlayabiliyor.Tabi tamamen şahsi düşüncem bu.

• Evet dediğiniz gibi olabilmesi bir ihtimal. Çok fazla yeri kurcaladım ama sadece tekrardan pozitife döndükleri yazıyor net bir bilgi yok hocam . Kötüsünü düşünürsek korkutucu . Umarım sizin dediğiniz tahmin üzerinden olan bir haberdir Silverhand

• Evet dediğiniz gibi olabilmesi bir ihtimal. Çok fazla yeri kurcaladım ama sadece tekrardan pozitife döndükleri yazıyor net bir bilgi yok hocam . Kötüsünü düşünürsek korkutucu . Umarım sizin dediğiniz tahmin üzerinden olan bir haberdir Silverhand

Paylaştıkları bilgileri olabildiğince en korkuçusunu seçiyor o tarz sayfalar ilgi çekmek için genelde.Bir kaç yerde benim yazdığım şekilde olduğu yazıyordu Reddit gibi ortamlarda.

• bence bu hafta gecen haftadan cok daha olumlu bir cok sey..avrupanın atesı baya bır dustu...baya baya hemde..bızdende az da olsa guzel haberler gelıyor..abd 2 gundur dususte vefat sayısı...insallah ya..bu sekılde uzun sure yasaması cok zor..

• Total ölü sayısında da bugün düşüş oldu galiba. Günde 6-7 bin ölüm olurken bugün şu ana kadar 4.897 ölüm olmuş. Avrupa'nın ateşi de bariz düşüyor :) .

İnşallah paskalya ile falan alakasız iyileşmenin habercisidir bu. Artık iyi düşünmek istiyorum şahsen.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Paskalya ile alakası olabilir almanya sadece 350 vaka açıklamış test sayısıda gözükmüyor

evet olabılır maalesef.zaten uzmanlarda paskalya tatılı sırasındakı rakamları cıddıye almayun dıyorlardı..aman ne bıleyım..olsun yınede gecen haftadan daha ıyı dıye tesellı olmak ıstıyorum..

• Sosyal medyada toplu gezenleri, masa oyunları oynayanları görüyorum zaman zaman bunları şikayet etmenin yolu nedir? Ekran görüntüsü falan alsak ispatlaması zor gerçe.

• Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde biri profesör doktor olmak üzere 3 sağlık çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.(ST)

• Ramazanda oruçla beraber otomatik bir izolasyon inşaallah gerçekleşir...akşam olupda yav arkadaş nerdesin gel beraber çay içelim muhabbetlerini kesinlikle askıya almak lazım... iftarları zaten söylemiyorum... inşaallah herkes azami dikkatli olur..... olursa bayrama doğru Allahın izniyle baya baya sıfırlamaya yaklaşırız...

• Ramazanda oruçla beraber otomatik bir izolasyon inşaallah gerçekleşir...akşam olupda yav arkadaş nerdesin gel beraber çay içelim muhabbetlerini kesinlikle askıya almak lazım... iftarları zaten söylemiyorum... inşaallah herkes azami dikkatli olur..... olursa bayrama doğru Allahın izniyle baya baya sıfırlamaya yaklaşırız...

10 nisan gecesini gördükden sonra her türlü aksiyonu bekliyorum ramazanda...

• ispanyada fabrıkalar yenıden açılmış..

İspanya’da ölüm sayısı düşse de halen 500 ün altına düşmedi. bugünkü rakamlar biraz önce güncellendi. 540 civarı. Çok erken açılıyor. Ekonomik kriz tehlikesini dikkate alarak kumar mı oynuyorlar bilmiyorum.

• Fabrikaların açılmasına karar verilmesi günlük ölüm rakamlarına göre değil günlük vaka sayısına göre karar verilir. İspanyanın her ne kadar günlük vaka sayıları düşüş trendindeyse de böle bi kararı vermek bence de erken. Ayrıca İspanyada test sayısı da çok az. Umarım bulaşı arttırmaz bu durum.