­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• T├╝rkiye'de maske ├╝reten ┼čirket say─▒s─▒ 80ÔÇÖden 380ÔÇÖe, medikal giysi ├╝retip ihra├ž eden firma say─▒s─▒ da 50ÔÇÖden 70ÔÇÖe ├ž─▒kt─▒.

• Arkada┼člar ─░stanbul'un il├že il├že korona vir├╝s vaka say─▒s─▒ yay─▒nland─▒ m─▒? Biraz ├Ânce mesajlar─▒ okurken Ankara'y─▒ g├Ârd├╝m. E─čer ─░stanbul'un yay─▒nlad─▒ysa m├╝sait bir arkada┼č linkini payla┼čabilir mi?

• Korkutucu de─čil mi ?

• O t├╝r ihtiya├žlara izin veriliyor diye biliyorum.Ayr─▒ca maskesiz soka─ča ├ž─▒k─▒lmamas─▒ da gerekiyor G├╝ney Kore'de oldu─ču gibi maskesiz hi├žbir mekana alm─▒yorlar.Maske sizi hastal─▒ktan korumasa da t├╝m halk maske takt─▒─č─▒ zaman hastal─▒─č─▒n yay─▒lmas─▒n─▒ engellenir.Maske korumuyor ama hastali─čin yay─▒lmasini %70-%80 oran─▒nda engelliyor.

Mart ba┼č─▒nda yazd─▒─č─▒m yaz─▒lar─▒m─▒n hepsinde maskenin ├Ânemini belirtmi┼č ve G├╝ney Kore ├Ârne─čini her defas─▒nda g├Âstermi┼čim.┼×imdi Cnn T├╝rk'te ├ž─▒kan Mehmet ├çilingiro─člu hocam─▒z MASKE MASKE MASKE diyor...Maske korumuyor diye maske takmamal─▒y─▒z demek cahilliktir..Evet,maske korumuyor ancak %80-%90 oran─▒nda yay─▒lmay─▒ ├Ânl├╝yor.D─▒┼čar─▒ ├žikan her vatanda┼č maske takarsa ortada hastal─▒k falan kalmaz zaten.Geldi─čimiz ┼ču durumda herkese hasta muamelesi yap─▒p herkesin maske takmas─▒n─▒ zorunlu tutmal─▒y─▒z.Belirti g├Âstermeyen corona vir├╝s hastalar─▒n─▒n da oldu─čunu unutmamal─▒y─▒z..

• Arkada┼člar ─░stanbul'un il├že il├že korona vir├╝s vaka say─▒s─▒ yay─▒nland─▒ m─▒? Biraz ├Ânce mesajlar─▒ okurken Ankara'y─▒ g├Ârd├╝m. E─čer ─░stanbul'un yay─▒nlad─▒ysa m├╝sait bir arkada┼č linkini payla┼čabilir mi?

20200406_210334.jpg

Merhaba,Berkay bu haritadan bahsediyorsun san─▒r─▒m.Bu haritan─▒n resmi verilere g├Âre olmad─▒─č─▒n─▒ payla┼č─▒m─▒m alt─▒nda belirttim.Bu harita s─▒k─▒┼čikl─▒k indeksine g├Âre Prof,Dr Onur Ba┼čer'in haz─▒rlad─▒g─▒ Ankara il├želeri corona virus risk haritas─▒d─▒r.─░stanbul hakk─▒nda da yapm─▒┼čt─▒ san─▒r─▒m twitterden bakabilirsin..

• Salg─▒n ortam─▒nda da her zaman oldu─ču gibi kaos yarat─▒p ├╝lke y├Ânetimini zaafa d├╝┼č├╝rmek isteyenler olacakt─▒r.O y├╝zden ├žok emin olmadan payla┼č─▒m yapmay─▒n.Bu duruma zaman zaman ├╝nl├╝ ki┼čiler de dahil olunca sorgulamadan takip├žileri payla┼č─▒nca z─▒vanadan ├ž─▒k─▒yor durum.Hatta siyasiler girince ─░spanya ├Ârne─čindeki gibi i┼č sa├žma sapan durumlara gelebiliyor...

• Kuzey Makedonya D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ Nikola Dimitrov, yeni tip koronavir├╝s (Covid-19) ile m├╝cadele kapsam─▒nda T├╝rkiye'den yard─▒m talep ettiklerini s├Âyledi.

• 20200406_210334.jpg

Merhaba,Berkay bu haritadan bahsediyorsun san─▒r─▒m.Bu haritan─▒n resmi verilere g├Âre olmad─▒─č─▒n─▒ payla┼č─▒m─▒m alt─▒nda belirttim.Bu harita s─▒k─▒┼čikl─▒k indeksine g├Âre Prof,Dr Onur Ba┼čer'in haz─▒rlad─▒g─▒ Ankara il├želeri corona virus risk haritas─▒d─▒r.─░stanbul hakk─▒nda da yapm─▒┼čt─▒ san─▒r─▒m twitterden bakabilirsin..

Te┼čkk├╝rler Yi─čit, ben bir an resmi zannetim g├Âr├╝nce. Bir ├žok mesaj at─▒ld─▒─č─▒ i├žin bu konuya hepsini okuyam─▒yorum ├Âyle g├Âz gezdiriyorum sadece, mesaj─▒n─▒n yar─▒s─▒n─▒ okumu┼čum. Tekrar yazd─▒─č─▒n i├žin sa─čol. ─░yi ak┼čamalar...:)