­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• bug├╝n newyork taki kuzenimle g├Âr├╝┼čt├╝k. ├╝st kattaki kom┼čuda ├žin vir├╝s├╝ ├ž─▒km─▒┼č. ailecek ├žok tedirginler

• ─░srail 3.690 yeni vaka 4 yeni ├Âl├╝m bildirdi.Toplam vaka say─▒s─▒ 8.385, ├Âl├╝ say─▒s─▒ 20 oldu.

• Trump'un sunumunda ─░talyadaki vaka say─▒s─▒n─▒n soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒yla d├╝┼č├╝┼če ge├žti─či g├Âsterildi.

91999877_10212789066039962_3310693587850625024_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&_nc_oc=AQlmTa8SsVTV2yFlKkoyoSZ3jav_u5i01k_0sNCD4_ypDqnynq6LHeF048GDfvwWCfE&_nc_ht=scontent.fist6-1.fna&_nc_tp=6&oh=1befab60908639280f72a5de5808453f&oe=5EA8ED93

• 2-3 milyon mu ? B├Âyle bir beklenti oldu─čuna dair kaynak var m─▒ ? Malum k├Ât├╝ senaryoya merakl─▒ olan ├žok insan var. Laf─▒m size de─čil sak─▒n yanl─▒┼č anlamay─▒n

Screenshot_2020-04-01-01-47-32-283_com.twitter.android.jpg

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• baz─▒ mesajlarda vefat say─▒s─▒n─▒ almanya ile k─▒yaslay─▒p onlar gibi oluruz in┼čallah diyen var.Yani y├╝ksek enfekteye ra─čmen az ├ž─▒kmas─▒n─▒ umanlar in┼čallah arkada┼člar, her gece yat─▒p sabah kalkt─▒─č─▒mda dua ediyorum bende, fark─▒nday─▒m mers veya sars gibi kendi kendine yok olmayacak kadar ├žok b├╝y├╝d├╝ ama i┼čte Allahtan umut kesilmez mucize g├Ârmek istiyor herkes. D├╝n veya 2 g├╝n ├Ânce bir vatanda┼č─▒n floodunu okumu┼čtum, Almanya italya ispanya y─▒ k─▒yaslam─▒┼č ya┼č ortalamas─▒ italya ve almanya n─▒n y├╝ksek ama ┼ču an bu ├╝lkede hasta olan insanlar─▒n ya┼č oranlar─▒na bak─▒nca Almanya da 60 ya┼č alt─▒ %80 di 60 ya┼č ├╝st├╝ %20. ispanya yar─▒ yar─▒ya yak─▒n olmas─▒ laz─▒m italya da ise hasta insanlar─▒n %60 60 ya┼č ve ├╝st├╝ ki┼čilerde. Yani almanlarda daha ├žok gen├žler hasta olmu┼č italyanlar da ya┼čl─▒lar. Adam─▒n dedi─či bizim hasta bilgilerimiz detayl─▒ olmad─▒─č─▒ i├žin veya rapor ├ž─▒kmad─▒─č─▒ i├žin hasta ya┼č ortalamas─▒n─▒ bilemeden yorum yapamay─▒z.
    2 g├╝nd├╝r bahsetti─čim ┼ču klorokin tedavisinde ilgin├ž geli┼čmeler var.
    https://tr.euronews.com/2020/0ÔÇŽn-etkileri-konusunda-uyar

• Sigara kullananlar, Koronavir├╝s hastal─▒─č─▒na yakakan─▒rsa, hastal─▒─č─▒n seyri, akci─čerler yetmezli─činin geli┼čmesi, s├╝per enfeksiyona yakalanma riski di─čer hastalara g├Âre ├žok daha y├╝ksek!

14 Mart'tan bu yana evdeyim 1 haftas─▒n─▒ grip nedeniyle geri kalan─▒ g├Ân├╝ll├╝ karantina diyelim i┼če gitmiyorum. Haziran olarak tahmin ediliyor sonlanmas─▒ ama bence kesin ifade kullanmamak gerek tamamen bizim nas─▒l davranaca─č─▒m─▒z ile ilgili vir├╝s├╝n ├Âmr├╝. Hem sigara kullan─▒yorum hem de ast─▒m ve hipertansiyon hastas─▒y─▒m. Bu durumda i┼če gidece─čim pek ├žok ┼čey ile temas halinde olaca─č─▒m ve eve gelip herkese d─▒┼čar─▒dan ta┼č─▒d─▒─č─▒m─▒ getirece─čim.B├Âyle bir risk alamam ben ├Ânce kendim i├žin sonra da ├ževremdekiler i├žin. Gerekirse 3 ay i┼če gitmem i┼čimi de kaybederim ancak sa─čl─▒kl─▒ bir ┼čekilde bu vir├╝s├╝nde ge├žmesini beklerim. 17 g├╝nd├╝r evdeyim 3 ay evde dursam ├žok sorun olmaz benim gibi b├Âyle g├Ân├╝ll├╝ karantina yapan ka├ž insan─▒m─▒z mevcut m├╝him olan budur.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• ─░srail 3.690 yeni vaka 4 yeni ├Âl├╝m bildirdi.Toplam vaka say─▒s─▒ 8.385, ├Âl├╝ say─▒s─▒ 20 oldu.

Yanl─▒┼č m─▒ g├Ârd├╝n├╝z acaba? Yoksa yanl─▒┼č m─▒ veri girildi?

• berkay_tuku hocam benimde ailemde hiper tansiyon var.

Bende ├Âncelik sa─čl─▒kt─▒r.

Bende mart ba┼č─▒ndan may─▒s ba┼č─▒na kadar ├╝cretsiz izine ├ž─▒kt─▒m.

Eve hapsoldum ke┼čke bnm akranlar─▒mda evinden ├ž─▒kmassa bu illetin ├╝stesinden en fazla 2 hafta sonra tamamen kurtuluruz ├╝lke olarak ama nerede i┼čte !!!

• Yanl─▒┼č m─▒ g├Ârd├╝n├╝z acaba? Yoksa yanl─▒┼č m─▒ veri girildi?

Vaka say─▒s─▒n─▒ a┼č┼ča─č─▒ ├žekmi┼čler 3.690 yeni vaka vard─▒.Arada b├Âyle say─▒y─▒ a┼č┼ča─č─▒ ├žekmeler oynamalar oluyor.

• Allah'tan hava yine so─čudu ve ya─č─▒┼č geliyor da 4-5 g├╝n insanlar evinde oturmak zorunda kal─▒cak. En az─▒ndan bu bile bir nebze i┼čimize yarar...

• Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca ba┼čkanl─▒─č─▒nda, Bilkent Yerle┼čkesi'nde saat 13:30ÔÇÖda toplanacak.