­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Vatanda┼č─▒n biri raporlam─▒┼č yazd─▒─č─▒m─▒ vars─▒n raporlas─▒n s─▒k─▒nt─▒ yok. Burada her ki┼či be─čenmedi─či mesaj─▒ raporlarsa konuda konu┼čulacak husus,okunacak da mesaj kalmaz. Elbette ele┼čtiriler olacak bu d├Ânemde herkes kendi can─▒n─▒n pe┼činde ya siz neyin pe┼čindesiniz bir d├╝┼č├╝n├╝n bunu?

D├╝nyada dengeleri de─či┼čtirecek, devletleri iflas ettirecek, h├╝k├╝metleri devirecek potansiyeli olan, insanlar─▒n topluca ├Âld├╝─č├╝ bir olayda kim olursa olsun gerekirse ele┼čtirilecek gerekirse ├Âv├╝lecek.. susma d├Ânemi bitmi┼čtir..

• Pani─če gerek yok ancak K├Âyde vir├╝se rastlanm─▒┼č. B├╝y├╝kk─▒l─▒├žl─▒ ile k├Ây yak─▒n oldu─ču i├žin Ordan akrabas─▒ varm─▒┼č Umreden gelmi┼č karantinadan sal─▒nm─▒┼č ve onu ziyarete gitmi┼č bi tan─▒d─▒k ve onada vir├╝s bula┼čm─▒┼č. Bu demek olabilir ki 14 g├╝nden daha fazla kulu├žka s├╝reside olabilir. Karantinadaki 41 yerle┼čim yerinde benim k├Ây var m─▒ bilmiyorum a├ž─▒klanmas─▒ gerekiyor.

• buras─▒ havaforum yerine muhalefet foruma d├Ân├╝┼čm├╝┼č gibi. s├Âzde vir├╝s konusunday─▒z ama ma┼čallah yok suriye politikas─▒, yok kanal istanbul, yok betona para yat─▒r─▒ld─▒...ya forum y├Ânetimi de bu tarz konu┼čulmas─▒n─▒ istiyor ya da mesajlar g├Âzden ka├ž─▒yor heralde.

─░fade ├Âzg├╝rl├╝─č├╝ kapsam─▒nda herkes ele┼čtirisini yapabiliyor t─▒pk─▒ sizin ┼čimdi bunlar─▒ yazan arkada┼člar─▒ ele┼čtirdi─činiz gibi, kimse kimseye hakaret etmiyor, sayg─▒ ├žer├ževesinde i├žinde bulundu─čumuz duruma neden d├╝┼čt├╝─č├╝m├╝z├╝n nedenlerini ortaya koyuyorlar. Niye bundan gocunuyorsunuz ki? Yok yanl─▒┼čsa yaz─▒lanlar hay─▒r efendim suriyede biz ┼č├Âyle yapt─▒k kanal bize ┼č├Âyle laz─▒m, devletin kasas─▒ dolu h├╝k├╝met sadece birlik beraberli─čimizi testten ge├žiriyor dersiniz savunursunuz. ├çok gerilmeyin tavsiyem.

• Admin Bey son 5 sayfay─▒ silseniz de temiz bir sayfa a├žsak. Corona dan ziyade farkl─▒ konular konu┼čuluyor. Bana ne bilmem ilin iptal etti─či ihaleden bana ne suriye den bana ne kanaldan

• Admin Bey son 5 sayfay─▒ silseniz de temiz bir sayfa a├žsak. Corona dan ziyade farkl─▒ konular konu┼čuluyor. Bana ne bilmem ilin iptal etti─či ihaleden bana ne suriye den bana ne kanaldan

asl─▒nda sorun olan bir ┼čey yoktu normal ele┼čtiri yap─▒yorduk hakl─▒ olarak fakat ele┼čtiriler baz─▒lar─▒n zoruna gitti ve bu y├╝zden konu d─▒┼č─▒ndan ├ž─▒kt─▒ maalesef

• Ankara Tabip Odas─▒:

"Ankara'da 18 sa─čl─▒k ├žal─▒┼čan─▒n─▒n testi pozitif ├ž─▒kt─▒."

• Neden ele┼čtiri yap─▒l─▒nca bir konuya yada bir karara kabul edilmiyor?Bu ele┼čtiri kabul edilemezlik neden?(Ele┼čtiri ger├žek ele┼čtiri olunca tabi).Kanal ─░stanbul projesini herkes be─čenmek zorunda m─▒? Millet vir├╝sle bo─ču┼čurken elde eldiven a─č─▒zda maske ihale yap─▒lmak zorunda m─▒yd─▒?Hadi onu ge├žtim gereklili─čine bir ┼čey demiyorum da ihaleyi neden yapars─▒n ne acelesi var?G├╝ncel ter├Âr belas─▒ndan daha m─▒ ├Ânemli? G├╝ncel COVID-19 salg─▒n─▒ndan daha m─▒ ├Ânemli? Ge├žtim bang─▒r bang─▒r her yerde Suriyelilere 40 milyar dolar harcad─▒k demekle olmuyor o i┼čler.G├╝n gelip vatanda┼č soruyor ona 40 milyar harcad─▒n bana verdi─čin de─čer bu mu diyor? Kimse OHAL merakl─▒s─▒ de─čil ama ┼čartlar onu ┼čart o─člu ┼čart g├Âsteriyor.Bug├╝n sabah─▒n 9 nda son g├╝nlerde g├Ârmedi─čim derece de kalabal─▒k toplulu─ču vard─▒ d─▒┼čar─▒da.Hani g├Ân├╝ll├╝ karantina ne oldu? Bile bile lades diyoruz.Her g├╝n gelen verilerde aman pozitif oran─▒ f─▒rlamas─▒n aman ├Âl├╝m ├žok olmas─▒n diye dua ediyoruz resmen ya.

Sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒n─▒ bir kenara ay─▒r─▒yorum geri kalan t├╝m kurumlar h├╝k├╝met kurumlar─▒ s─▒n─▒fta kalm─▒┼čt─▒r.Bunu s├Âylemek neden su├ž? G├Ârd├╝─č├╝m├╝z bir aksakl─▒─č─▒ s├Âylemek neden su├ž?Ele┼čtirmek neden su├ž? Anlamak g├╝├ž anlayam─▒yorum adam─▒n mesajlar─▒nda bir tane h├╝k├╝met aleyhine ele┼čtiri yok gelip buray─▒ siyaset yapmakla su├žluyor.Su├žlad─▒─č─▒ mesaj da ├žok basit ele┼čtiri mesaj─▒.Yuh yani bu kadar g├Âz├╝ kapal─▒ ne yaparsa yaps─▒nc─▒l─▒k olmaz.

Devletler her zaman vard─▒r h├╝k├╝metler gelip ge├žicidir.Bunun ayr─▒m─▒n─▒ yapamayan ki┼či say─▒s─▒ o kadar da az de─čil.Buradan ┼čunu da s├Âyleyeyim ele┼čtiri aya─č─▒na hakaret eden,her f─▒rsatta ortal─▒─č─▒ kar─▒┼čt─▒ran mesajlar─▒ ay─▒r─▒yorum.Kendi sa─čl─▒─č─▒m i├žin yada ailemin sa─čl─▒─č─▒ i├žin endi┼če duyuyorsam ve bu endi┼če duymama sebep olacak etmenler var ise ben yada ba┼čkas─▒ bunu s├Âyler.Bunu s├Âyledi─či zamanda bunun ad─▒ siyaset olmaz bunun ad─▒ ele┼čtiri olur.

Art─▒k ┼čunu bir ay─▒ral─▒m ele┼čtiri yapmak vatan hainli─či de─čildir yada devlet d├╝┼čmanl─▒─č─▒ her ele┼čtireni bu kal─▒ba sokarsak bunun sonu gelmez.Tekrar s├Âyl├╝yorum benim kendi d├╝┼č├╝ncem beni ba─člar hakaret etmeden ele┼čtiriyi yap─▒yorsam kimse de buna bir ┼čey diyemez.

G├Ârende ger├žek kanal istanbul ihalesi sanacak 5 ki┼činin kat─▒ld─▒─č─▒ bir ihaleyi amma b├╝y├╝tt├╝n├╝z . ─░halenin konusu bu:

Kanal ─░stanbul i├žin ilk ihale yap─▒ld─▒. Dev projenin etki alan─▒nda bulunan tarihi Odaba┼č─▒ ve Dursunk├Ây k├Âpr├╝lerinin rekonstr├╝ksiyonu i├žin 5 firma teklif verdi.

https://www.ntv.com.tr/ekonomiÔÇŽdi,sPTRR2vCOk2leGysrzNrxw

Oysa herkes sanki ger├žek kanal istanbul ihalesi yap─▒lm─▒┼č gibi konu┼čuyor. buraya gelene kadar ele┼čtirecek bin tane konu var. as─▒l ele┼čtirilecek ┼čeyler g├Âzden ka├ž─▒yor. pop├╝ler haberler aras─▒nda eriyip gidiyor.

suriye politikas─▒yla ┼čuan covid19la mucadelenin de bir alakas─▒ yok. libyay─▒ falan da konu┼čal─▒m isterseniz iyice siyaset meydan─▒ olsun? Askerlerimiz orda vatan i├žin can versin siz corona konusunu s├╝riyeye ba─člay─▒n ├žok g├╝zel.

Ben de ailem konusunda endi┼čeliyim e┼čim hastanede ├žal─▒┼č─▒yor. Sizler ma─čdur olmay─▒n diye.

neyse nas─▒l olsa yorumum silinecek daha fazla uzatmayay─▒m.

• Samet hocam , en ├Ânemlisi de belirtti─činiz gibi ,├žoluk co├žu─čumuzla ve ya┼čl─▒ anamla beraber ya┼čad─▒─č─▒m korkudur . Tarifi yok

• olay ihalenin b├╝y├╝kl├╝─č├╝ de─čil ama bu kadar i┼čle u─čra┼č─▒rken bir yandan ├žo─ču bilim adam─▒n─▒n bile kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒─č─▒ bir projenin yap─▒m─▒na ba┼člamak i├žin ad─▒mlar─▒n at─▒lmas─▒ buraya ayr─▒lan b├╝t├že korona ile m├╝cadele i├žin ayr─▒lsayd─▒ belki de bu kadar vatanda┼č─▒m─▒z kurtulabilirdi bir kanal insan can─▒ndan k─▒ymetli mi size soruyorum ?

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• ├ľyle yorumlar okuyorum ki! Ba─čz─▒ arkada┼člar bildi─čin devlet y├Ânetmi┼č. Yok devlet ┼čunu yaps─▒n bunu yaps─▒n. T├╝rkiye cumhuriyeti devletini yerden yere vuranlar var. Devlet hi├ž mi bir┼čey bilmiyor ohal ilan etmeyip bile bile bizi ├Âl├╝memi terkediyor. Bu nas─▒l bir yakla┼č─▒md─▒r. Sanki bilim kurulu burada kurulmu┼č gibi. Tamam fikir ├╝retebilirsiniz lakin bunlar─▒ siz kendinizce do─čru kabul edip bak devlet bunlar─▒ yapm─▒yor gibi lanse ediyorsunuz. ─░yice siyaset program─▒na d├Ân├╝┼čt├╝ buras─▒. Yok kanal ─░stanbula yok suriyelilere para varm─▒┼č vatanda┼ča yokmu┼č. Kendi sa─čl─▒k bakan─▒na inanmay─▒p yabanc─▒ medyan─▒n videolar─▒na inananlar var malesef. Sa─č─▒ solu ortas─▒ yok art─▒k herkes ta┼č─▒n alt─▒na elini koyacak. Fakir olan devletine g├╝venerek zengin olan ba─č─▒┼č yaparak.Devletimizi severiz sevmeyiz ayr─▒ konu ama herkes arkada┼č─▒ kom┼čusu akrabas─▒ i├žin bi┼čeyler yapmak zorunda. L├╝tfen arkada┼člar bu forumu ├žok seviyorum ama siyaset yap─▒l─▒nca s─▒radan bir forum oluyor Malesef. Sayg─▒lar─▒m─▒ sunar─▒m hocalar─▒ma arkada┼člar─▒ma

Yaz─▒n─▒zda devleti sevmeyebilirsiniz demi┼čsiniz, ben burada ele┼čtiri yapan insanlar─▒n devleti sevmedi─či anlam─▒n─▒ nas─▒l ├ž─▒kard─▒n─▒z anlamad─▒m, devlete laf eden yok sadece h├╝k├╝metin baz─▒ uygulamalar─▒ ele┼čtiriliyor. Sonu├žta kimse d├Ârt d├Ârtl─▒k de─čil yanl─▒┼ča b─▒rak─▒nda yanl─▒┼č desin insanlar. Devletini sevmeyen g├Ârmedim ben bu forumda ┼ču ana kadar

• Konuya dar a├ž─▒dan bakt─▒─č─▒n─▒z o kadar belli ki.Benim verdiklerim sadece bir ├Ârnekti ama siz o ihaleyi koruma yoluna gittiniz her zaman ki gibi.Ben suriye politikas─▒ askerimizin sava┼č─▒na m├╝cadelesine bir ┼čey dedi─čimi hat─▒rlam─▒yorum mesaj─▒mda ┼čimdi bakt─▒m dememi┼čim ama size g├Âre demi┼čim ne yazd─▒─č─▒m ortada.Mesaj silme konusunda ki fikriniz sizi ba─člar bu d├╝┼č├╝ncedesiniz madem bu konuyu g├Ârmenize de bu konu da yazman─▒za da gerek yok.Benim mesaj─▒m a├ž─▒k net.Yeterli g├Ârmedi─čim her ┼čeyi s├Âylerim bunun ad─▒ ele┼čtiridir.Ben hi├ž kimse yada hi├ž bir d├╝┼č├╝nceye k├Âr├╝ k├Âr├╝ne ba─članmam.

Merhabalar,bilmem il dedi─činiz T├╝rkiye'nin ba┼čkenti Ankarad─▒r.Ayr─▒ca konu d─▒┼č─▒ bir mesaj yazd─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum corona vir├╝s├╝nden dolay─▒ al─▒nm─▒┼č olan bir tedbiri haber olarak konu ├╝st├╝nden payla┼čmak istedim.Yine de y├Ânetim bir yanl─▒┼čl─▒k g├Ârd├╝yse silebilir tabi ki.

• Konusu buras─▒m─▒ bilmem ancak bu konuyu kim a├žt─▒ onu da bilmiyorum. 5 Ki┼činin kat─▒ld─▒─č─▒ ihaleyi amma b├╝y├╝tt├╝n├╝z yazm─▒┼čs─▒n─▒z. O ihaleye harcanan para ne kadar biliyor musunuz? En ufak ihaleye harcanan para miktar─▒ hakk─▒nda bilginiz varm─▒? Bu zor durumda Kanal ─░stanbulun Odaba┼č─▒ ve Dursunk├Ây k├Âpr├╝lerinin rekonstr├╝ksiyonu mu g├Âr├╝┼č├╝l├╝r? Bu k├Âpr├╝lerin rekonstr├╝ksiyonu Kanal istanbula bir katk─▒ de─čil midir? Kanal istanbul i├žin yap─▒lm─▒┼č bir ├žal─▒┼čma de─čil mi?

├ľnce bu sorular─▒ cevaplay─▒n akl─▒n─▒zdan siz de anlayacaks─▒n─▒z.

• Samet

Closed the thread.
  • TBMM Ba┼čkan─▒ ┼×entop, "Biz Bize Yeteriz T├╝rkiyem" kampanyas─▒na 5 maa┼č─▒yla kat─▒laca─č─▒n─▒ a├ž─▒klad─▒.