🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şimdi şöyle cnntürkde mehmet hoca virüsün öyle söylendiği gibi 3 saat havada asılı kalmadığını 1 dakikada yere indiniğini söyledi bununda yanlış tercümeden kaynaklandığını söyledi yani o kadar çok bilgi kirliliği ve bilgiyi kirletmek isteyen insan varki ben devletin bakanlığının resmi olarak açıkladıklarına inanmayı tercih ederim.

• Turkiyede ki verilerin gercekligine bir benmi inanmiyorum. Benmi cok fesatim yoksa bircok kisi benim gibi dusunup sadece sayilara inanmakmi istiyor?

şuanda bence bildiklerini paylaşıyorlar bence ama bilmediğimiz onbinlerce olduğuna şüphem yok

• şuanda bence bildiklerini paylaşıyorlar bence ama bilmediğimiz onbinlerce olduğuna şüphem yok

Keske pinomaniye bagli olumlerin toplam sayisina erisebilecegimiz bir kaynak olsa. Covid disinda solunum yetmezligi ile olum sayilarinda standart disi bir artis olup olmadigi konusunda.

• Dünya Sağlık Örgütü uyarıyor

Covid19 hava yoluyla bulaşmaz.Daha çok enfekte kişinin öksürmesi hapşırması, konuşması sırasında saçılan damlacıklarla bulaşır.Kendinizi korumak için 1 M mesafeyi koruyun.Yüzeyleri sık dezenfekte edin.Ellerinizi yıkayın.Ağzınıza gözünüze dokunmayın.

• Keske pinomaniye bagli olumlerin toplam sayisina erisebilecegimiz bir kaynak olsa. Covid disinda solunum yetmezligi ile olum sayilarinda standart disi bir artis olup olmadigi konusunda.

Aynen hocam aynen bi onlari görsek bilsek.acaba bu hastalik haric nr kadar oluyor bu

• herkes kendine akıllı olmuş, 3 dakikada neticeyi çıkaran test varmış, marmara araştırma hastanesinde poliklinikler gayet açık hizmet veriyor, bunlar tutsakmış, demek ki corona şüphesiyle gitmişsin. bekleyeceksin demek ki, görevlinin işine engel olan huzursuzluk çıkaran bu insanlarla aynı ortamda bile bulunmak virüsten daha tehlikeli. bunu yayan kişi ne amaçla paylaştı bilmiyorum ama tersi etki yarattığı kesin. sağlık ekiplerimizin yanındayım.

• Herkesin morale ihtiyacı var herkes ekranda birbirine girmeye bayağı meraklı

Ne demişler;

Kasap et derdinde koyun can derdinde

İnanın bir yakınınızda böyle bi durum gelişse dünya umrunuzda olmuyor.

Annem ve babam şu an hastanedeler. İlaç tedavileri devam ediyor canınızdan can gidiyor ama siz bişey yapamıyorsunuz. Yok o öyle olsun yok bu böyle olsun düşmeyen bilmiyor maalesef.

• herkes kendine akıllı olmuş, 3 dakikada neticeyi çıkaran test varmış, marmara araştırma hastanesinde poliklinikler gayet açık hizmet veriyor, bunlar tutsakmış, demek ki corona şüphesiyle gitmişsin. bekleyeceksin demek ki, görevlinin işine engel olan huzursuzluk çıkaran bu insanlarla aynı ortamda bile bulunmak virüsten daha tehlikeli. bunu yayan kişi ne amaçla paylaştı bilmiyorum ama tersi etki yarattığı kesin. sağlık ekiplerimizin yanındayım.

Aynen en buyuk sorunu saglik calisanlari yasiyor. Herkes kendine test yapilsin istiyor. Bu nedenle hastaneye basvuruyor. Bu yogunluk virusun daha hizli yayilmasina neden oluyor.

• Ateş Hoca kadar iyi kapli ve insanların fikirlerine aşırı derecede saygılı bir profesör görmedim.Hiçbir kibir ve ego'su yok açıkcasi tıp alanında idolümdür kendisi...Devlet'in bazı konulardaki eksiklerini bilim kuruluna yüklemeyi saçma buluyorum hocamız da diyor zaten biz gerekli öneriyi yaparız kararı valilikler veya hükümet alacaktır diye.Derslerden dolayı programı yeni açma fırsatı buldum şimdilik Ateş Hoca'nın teke tek soru kabul ettiği bir ortam oluşmuş sanırım^^ Bakalım biraz izleyelim.

2 Mal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• karantinadaki bazı umrecilerin testleri pozitif çıkınca umrecilerin bugün dolan karantina süreleri uzatılmış benimde en merak ettiğim konulardan biriside umre ve yurtdışından gelip direk karantinaya alınıp pozitif sayısı kaç bunu çok merak ediyorum

• karantinadaki bazı umrecilerin testleri pozitif çıkınca umrecilerin bugün dolan karantina süreleri uzatılmış benimde en merak ettiğim konulardan biriside umre ve yurtdışından gelip direk karantinaya alınıp pozitif sayısı kaç bunu çok merak ediyorum

Bide oraya gelene kadar virus yokken karantinada o yurtta bulastiysa ozman is çığrından cikar.

• Dr. Serdar Savaşı Tebrik Ediyorum Patır Patır Konuşuyor Ozellikle Sosyal Devlet ile Alakalı Konuşmasını Çok Beğendim