­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Yok ama

hocam bir de sonuclari pazartesi alma olayini anlamadim. Pcr denen test ile 3 saatte sonuc alindigini biliyoruz. Eger her test sonucu 2-3 gun sonra cikiyorsa ,vaka sayilari da geriden geliyor demektir.

• hocam bir de sonuclari pazartesi alma olayini anlamadim. Pcr denen test ile 3 saatte sonuc alindigini biliyoruz. Eger her test sonucu 2-3 gun sonra cikiyorsa ,vaka sayilari da geriden geliyor demektir.

Bende ├Âyle d├╝┼č├╝n├╝yordum hocam san─▒r─▒m Kocaeli de PCR laboratuvarlari yok. Kocaeli ├╝niversitesi hastanesinde bu pazartesi ├žal─▒┼čmaya ba┼člayacak. D├╝n ┼č├Âyle bir yorumda ald─▒m doktordan h─▒zl─▒ tan─▒ kitinin do─čru sonu├ž veremeyece─čini en g├╝venilir testin bu oldugu konusunda

• 33 saat i├žinde 500.000 vakadan 600.000 vakaya ula┼čt─▒k ve bir ├Ânceki 100.000lik s─▒├žray─▒┼č 47 saateydi art─▒k neredeyse 24 saatte 100.000 yeni vska a├ž─▒klan─▒r duruma geliyoruz bir yerde duracak umar─▒m

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• hocam bir de sonuclari pazartesi alma olayini anlamadim. Pcr denen test ile 3 saatte sonuc alindigini biliyoruz. Eger her test sonucu 2-3 gun sonra cikiyorsa ,vaka sayilari da geriden geliyor demektir.

Maksimum 4 saate ├ž─▒k─▒yor hocam. Arkada┼č─▒m─▒n testi Zonguldak tan boluya gitti─či halde 4 saat sonra sonu├ž ├ž─▒kt─▒. ┼×imdi her ilde erken tan─▒ kiti var 15 dakikada tan─▒ koyuyor o test tekrar pcr de taran─▒yor kesin sonu├ž bulunuyor

• Bende ├Âyle d├╝┼č├╝n├╝yordum hocam san─▒r─▒m Kocaeli de PCR laboratuvarlari yok. Kocaeli ├╝niversitesi hastanesinde bu pazartesi ├žal─▒┼čmaya ba┼člayacak. D├╝n ┼č├Âyle bir yorumda ald─▒m doktordan h─▒zl─▒ tan─▒ kitinin do─čru sonu├ž veremeyece─čini en g├╝venilir testin bu oldugu konusunda

yahu bu saglik !!!! Beklemek niye ? IstanbulÔÇÖa gonderilse ayni gun sonuc gelir . Pazartesi acilacak hastane beklenir mi? Hem bu sekilde hastaneyi de mesgul ediyorlar . Belki de hic bir sey yok umarim.

• Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgemeyin karda┼člar.

Cok ge├žmi┼č olsun. Allah ┼čifa versin

• hocam ├Âncelikle ge├žmi┼č olsun in┼čallah herhangi bir s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kmadan taburcu olurlar in┼čallah birde testle ilgili bir yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmu┼č olabilirmi ├ž├╝nk├╝ belirtisi olan hastalarda ilk test negatif ├ž─▒ksa bile 2 g├╝n sonra tekrar test yap─▒l─▒yor diye biliyorum acaba sizi pazartesiye bekletmeleri 2. Test icin olabilirmi. tekrar mevladan sizin ve t├╝m hastalar i├žin ┼čifa diliyorum allah yard─▒mc─▒n─▒z olsun in┼čallah

• Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgemeyin karda┼člar.

├çok ge├žmi┼č olsun hocam umar─▒m negatif ├ž─▒kar sonu├žlar acil ┼čifalar dilerim.

B├╝y├╝k ge├žmi┼č olsun in┼čallah negatif ├ž─▒kar hocam.

• Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgema

├çok ge├žmi┼č olsun hocam umar─▒m negatif ├ž─▒kar sonu├žlar acil ┼čifalar dilerim.

Hay─▒rl─▒ sabahlar maalesef annem ve babam d├╝n gece itibariyle koronavirus ┼č├╝phesiyle hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ sonu├žlar─▒ Pazartesi alaca─č─▒z. Dualar─▒n─▒z─▒ esirgemeyin karda┼člar.

acil ┼čifalar diliyoerum,kolay gelsin.

• Kuzey K─▒br─▒s T├╝rk Cumhuriyeti Cumhurba┼čkan─▒ Mustafa Ak─▒nc─▒, Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čanÔÇÖdan yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ nedeni ile yard─▒m istedi.

• Sadece yatak sayisi ile boyle bir salginla mucadele etmek mumkundegil malesef.

Su verdigim linki incelersen aslinda saglik sisteminde avrupanin cok gerisinde oldugumuzu farkediceksindir.

https://www.google.com/amp/s/tÔÇŽsuyor-turkiye-de-durum-ne

Tabi buda ayri bir bakis acisi ama suan onemli olan yo─čun bakim ├╝nitesinin ne kadar oldu─ču evet yatak sayisi dusuk onu heralde acil olmauanlarla kapatmayi planl─▒yorlar.tabi is ├ž─▒─čr─▒ndan ├ž─▒karsa

• d├╝n kap─▒c─▒m─▒z korona vir├╝s ┼č├╝phesi ile ─░stanbul da bir hastaneye gitti ve sonu├žlar 48 saat i├žerisinde ├ž─▒kacakm─▒┼č bir ├žok ilde durumlar bu ┼čekilde twitter da da g├Âr├╝yorum