­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Her onaylanan vaka yo─čun bak─▒ml─▒k olmuyor.Hi├žbir tedavi g├Ârmeden yada orta seviyede tedavi ile sadece karantinada kalarak iyile┼čenler de oluyor.

hay─▒r ben yo─čun bak─▒mdan bahsetmedim, normal servislerdede covid i├žin b├Âl├╝mler ayr─▒ld─▒ oralardada hasta kontrolleri yap─▒l─▒yor sadece gen├ž vakalar hastane d─▒┼č┼č─▒nda kontrol ediliyor (kendi arkada┼č─▒mdan biliyorum)

• Ayr─▒ca patron samsunlusun bilirsin e─čitim ara┼čt─▒rma hastanesinin 3 kattaki servisleri tamamen covid19 hastalar─▒na verildi yo─čun bak─▒m harici, ablam hem┼čire oradan biliyorum bu bilgiyi, yani demem o ki bu hastal─▒─č─▒n servis kullan─▒m─▒ ├žok yo─čun

• Ayr─▒ca patron samsunlusun bilirsin e─čitim ara┼čt─▒rma hastanesinin 3 kattaki servisleri tamamen covid19 hastalar─▒na verildi yo─čun bak─▒m harici, ablam hem┼čire oradan biliyorum bu bilgiyi

10 gect─▒ diye haber─▒m var ordan poz─▒t─▒f olanlar arkadas─▒m hemsire orda

• kapsaml─▒ olarak vakalar─▒n yo─čun oldu─ču illerde dahas─▒k─▒ tebbirler getirilebilir sonu├žta sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ t├╝m illerin haritas─▒n─▒ ├ž─▒karm─▒┼č durumda karantina bundan sonra ka├ž─▒n─▒lmaz olabilir veya soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ belirlenen illerde kademe kademe al─▒n─▒cakt─▒r diyebilirim.

• Tahminimce say─▒n cumhurba┼čkan─▒ ┼čehir karantinas─▒ uygulanacak ┼čehirleri a├ž─▒klayacak bu konuda daha fazla vakit kaybedeceklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum art─▒k. Bu s├╝rece ├žok g├╝zel y├Âneterek ba┼člad─▒k ancak durum ┼čuan k├Ât├╝ y├Ânde evrildi.

• belli saatler aras─▒nda ├ž─▒k─▒lmas─▒n derse ve o ├ž─▒k─▒lacak saatler mesai saatleri i├žinde olacak ise ├ž├Âp de─čerinde benim i├žin.

• %27 oran─▒ndan sonra art─▒k maalesef ge├ž kal─▒nm─▒┼č uygulama olarak kalacakt─▒r. Allah yard─▒mc─▒m─▒z olsun

• Hic bir ┼čey ├ž─▒kmaz bundan belli oldu . ├ľv├╝nmek ten ba┼čka bir ┼čey yapm─▒yor. Biz gecenin bir vakti bunlar─▒ dinlemek i├žin mi a├žt─▒k TV yi ben bunu da anlam─▒yorum...

─░yi geceler herkese. .